kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lindal
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Lindal »

Pitagoras pisze:1. Ogólnie to nie możesz przerzucać, ale podejrzewam, że chodzi ci o krasie. Możesz tak zrobić, jeśli masz odpowiednią runę.
2. Nie jestem pewien, ale w las nie możesz strzelić, chyba że zwieje ci pocisk.

Nie chodziło mi tutaj o czyste zasady ale o naginanie zasad.
Oczywiście chodzi mi o krasie w tym przypadku. I czy w takiej sytuacji czystym i dopuszczalnym zagraniem była by próba przeniesienia pocisku tak żeby trafił w "lepszy" cel?

Wydaje mi się, że jeżeli ktoś celuje w oddział i istnieje możliwość zniesienia na coś czego nie mógł obrać za cel to nawet jeśli dojdzie do sytuacji, że zniosło to powinien przerzucić scaterke aby spróbować "zhitować" oddział docelowy. W innym wypadku taki overguessing wychodź jak dla mnie.

Może to pytanie bardziej pasuje do "Czy na pewno tak można?".

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Witam

Szybkie pytanie. Czy jak hero siedzi na stworku (np. pegaz, smok) co ma swoje Wo, to jak delikwent ma warda z przedmiotu to ward przechodzi tez na pegaza/smoka?

Pozdrawiam
Pelzak

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Nie, chyba, że jest to napisane.

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

I czy w takiej sytuacji czystym i dopuszczalnym zagraniem była by próba przeniesienia pocisku tak żeby trafił w "lepszy" cel?
Sorki, trochę źle napisałem (pisałem wtedy u kumpla, dlatego Pitagoras jakby co :wink: ). Jest to dopuszczalne.

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

A ja mam pytanie jakie ataki działają a jakie ataki/specjalne zasady typu KB, przebicie pancerza itp. nie działają na jednostki eteryczne?
jak masz magiczną broń, to wszystko działa
A magiczne pociski też wchodzą?

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

no masz!

Awatar użytkownika
Lindal
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Lindal »

Emilianek pisze:
Sorki, trochę źle napisałem (pisałem wtedy u kumpla, dlatego Pitagoras jakby co :wink: ). Jest to dopuszczalne.
A czy to nie podpada pod celowe deklarowanie nieprawdopodobnych strzałów/zasięgów? [11 punkt w uściśleniach sędziowskich].

Powstaje problem kiedy porównujemy katapulte krasi i orkową, w tej drugiej jak zniesie to już koniec, ale skoro gracz krasi celuje w coś to niech się stara w to trafiać.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Co do przerzutu hita na scaterze, w momencie w którym pocisk trafia w cel to podpada w/g mnie pod over guessing.


Za to mam pytanko. Ostatnio na turnieju wynikł pewien problem, otóż:
6 Wild riderów szarżują na klocek clanratów z przyklejonym doń ratlingiem.
Obrazek

Czy mój przeciwnik:
A)Może się dostawić jak na rysunku A i w ten sposób uniknąć ostrzału szarży
B)Musi ustawić się jak na obrazku B, ja zdaje strach ratlingiem a on może dostać S&S
C)Musi ustawić się jak na obrazku B, ale nie mogę zadeklarować S&S

I czy takie zagranie uznane jest za bycie w "dobrym tonie". Czy to też nadużywanie zasad?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Ustawiasz się jak na rysunku B.Musisz doprowadzić do walki maksymalna ilość walczących po obu stronach,możesz zrobić S&S ratlingiem który potem także zostaje wciągniety do CC.

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

jeśli ogry walczą ze smokiem i nabija mu np. 3 rany to one zaliczają się do wyniku walki??
jeśli zaatakujemy tanka od tyłu albo od flanki to może robić miażdżenie??

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Darkmoor pisze:jeśli ogry walczą ze smokiem i nabija mu np. 3 rany to one zaliczają się do wyniku walki??
jeśli zaatakujemy tanka od tyłu albo od flanki to może robić miażdżenie??
rany sie normalnie liczą wyniku walki.
czołg moze atakowac w tył i bok.
Obrazek

Awatar użytkownika
Domin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178
Lokalizacja: Rebelia Łomianki

Post autor: Domin »

Czy smok może atakować na odział, przed którym stoi inny oddział, ale tak że między oddziałami pozostaje miejsce dla smoka. Tzn. Czy smok będący Large tergetem może szarżować, wykonując ruch nad innymi oddziałami?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Tak, Chyba że nie może latać

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

czy postać dosiadajaca potwora może być zabita killing blow'em??

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

tak

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Jak jest z szarżą na Hydrę? Czy jeśli widoczny jest tylko tylko poganiacz , to czy możliwa jest szarża w niego? Konkretnie chodzi o to, czy Hydra nie będąca celem szarży, może się dowolnie dostawić byle by być w walce i zachować maksymalizację, tak ja skirmish?

Czy Gracz DE może tak się dostawić, że zamiast tego poganiacza w walce będzie tylko Hydra?

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Na potrzeby szarży poganiacze są ignorowani. Musisz widzeć hydre by ja zaszarżować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

pelcu pisze: Czy Gracz DE może tak się dostawić, że zamiast tego poganiacza w walce będzie tylko Hydra?
No ja też chciałbym wiedzieć jak jest z dostawianiem sie poganiaczy??

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

Mnie to rowniez ciekawi, czy mozna np dostawic sie tak:

O: dowolny oddzial
H: hydra
P: poganiacz

-OOOOOOO
-OOOOOOO
-OOOOOOO
PPHHH
---HHH
---HHH

Hydra jest b2b z 5 O (2 naroznik w naroznik, choc nie pamietam wymiarow, nie wiem czy tyle wyjdzie).

Czy mozemy dostawic poganiaczy tak, by byli b2b z z 'O' w rogu? Tym sposobem nie mozna bic po poganiaczach, ale jesli po dostawieniu hydry trzeba zmaksymalizowac ilosc walczacych, to nawet trzeba by ich dostawil po drugiej stronie i obaj by mogli oberwac.
Ktory wariant jest poprawny?

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

1. jeśli jestem w lesie to czy mam kare -2 do strzelania do przeciwnika??
2. jeśli łucznicy bronia lekkiej przeszkody to strzelą bez kar czy maja te-1 do strzelania??
3. czy armata może strzelić w las jesli widzi oddział??
4. jak sie traktuje katasa strzelającego w las??

Zablokowany