Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Moim zdaniem sie opłaca jednak trzeba dobrą kombinacje jednostek ustawic.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

powiem szczeze ze zalezy przeciwko jakim armiom
gralem na podobnym zestawieniu tylko zamiast +czar mialem dagger i taka magia jest dosc mocno uszczypliwa bo nie mozna powiedziec ze niszczaca ;)
ObrazekObrazek

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Tak naprawde grajac na BP+R zadna magia nie jest niszczaca. Tzn nie jest taka ze rozwala wszystko na swojej drodze milardem misli.

Z tym dagerem losowe troche, ale sie podoba. Jak wylosujemy czary z d*py to 2 male misle albo latanie na assasina, jak choc jeden ma lepszy czar --> juz cos mozna zniszczyc ;)

Problem w tym, ze do daggera trzeba miec klocek piechoty do zabijania (no mozna tez niby kusznika a ostatecznie bg)

Tylko ze po herosach i podstawowych oddzialach (3 harpie, 2 dr z kusz, 10 kusz, hydra, assasin) zostaje okolo 600-700 pkt

Jak byscie wykorzystali te pkt? Bo teraz mamy wsparcie +hydre+smoka

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

ja mialem cos takiego:
lord pieszy z terrorem pendantem i ench. shieldem + dworak
dwie magiczki
kociol
assasin z manbane d3A i lataniem
Klocek warriorow (25+FCG)
docelowo zawsze bralem shadow zeby miec 3x lot na ture i jesli przeciwnik nie mial ostrej zapory przeciwmagicznej to z latwoscia lord lapal przegiete odzialy i stopowal albo assassin mordowal wrogich herosow. Problem pojawia sie jesli przeciwnik ma ostra magie lub gdy trafiasz na wrighty

Ale ogolnie gra takim zestawieniem sprawiala mi wielka frajde
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Kiepskie połączenie.
Skoro bierzesz tarcze magiczną to musisz jej użyć. Czyli dwuraka nie możesz używać.

W tego wszystkiego lepiej wziąć np: Słomke lub Dwuraka z Armorp percing

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Nie musi używać. Trzeba korzystać z magicznej broni.
Żaba pisze:P.S. aczkolwiek smok jest niewątpliwie absolutnym samcem alfa i przywódcą stada bez niego ani rusz... :mrgreen:
true
Bestialski_Brokuł pisze:(...)potem się okaże(...) Shadowblade to nie asasyn tylko nazwa firmy od mokrej roboty, która ostatnio przeprowadziła szeroką rekrutację :wink:

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

Czyli jeśli wezmę na lordzie słomkę i lancę to nie mogę wybrać czy używam lancy czy SoM?

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Jak bieżesz magiczną broń, to nie możesz używać żadnej innej.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

OK jasne. A czy mogę ją mieć (tak jak nie mogę używać tarczy w hth jak mam GW ale mogę ją wykupić i używać do obrony przed ostrzałem)? Przydatne by to było bo gdzieś był czar chyba (Malekith ma taką zbawkę też) niszczącą magiczne przedmioty i wtedy tak np zwykła lanca byłaby przydatna jakby rozpierniczył słomkę (pytam bo mojemu lordowi daję SoM ale do figurki wizualnie strasznie mi lanca pasuje:P)

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Hmm, zasada mówi, że nie wolno używać, ale o niemożliwości brania nic nie ma, nie jestem pewien, ale chyba można. Z tym, że mozliwość zniszczenia magicznego przedmiotu jest niewielka, a jak kupisz coś czego nie bedziesz używac przez całą bitwe to zmarnujesz pkt.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

co byscie radzili jeszcze do tego zestawu dokupic,drodzy Druchii :wink: ???

16 Kusznikow
20 Warriorow
Malus
Czarka pieszo
10 Korsarzy
5 CoKsow
Dreadlord on Cold One-BSB

mam teraz 250zl i moge zaszalec 8)
kupie "se" Hydranta,i.....

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

hydrant, 5- harpii i kiedyś tam Dark Ridersów :P
Obrazek

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

tak jak corvus mowi
hydre i harpie a jak ich nie dostaniesz (bo ponoc ostatnio harpii w sklepach brak) to fast bolce albo gwardie
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Kurde chwilowo nie mam AB, więc bede miał małe pytanko, czy czarownice stojące w kotle mają możliwość brania dodatków za 25 pkt. tak jak te stojące w wichkach. Wydaje mi się, że chyba tak, ale nie jestem pewien.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Raczej nie bardzo.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Kurde szkoda, :? a powino tak być :evil: , w końcu i to czarownica i to czarownica :roll: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

Jeszcze jedna sprawa: jeśli mam lorda na smoku z magiczną lancą i na ten przykład smok zemrze to ja na piechotę nie mogę używać lancy. Czy nie byłoby w tedy uzasadnione wykupywanie jeszscze nie magicznego GW np?

Awatar użytkownika
Mikusz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Pueblo polaco
Kontakt:

Post autor: Mikusz »

Stix pisze:Jeszcze jedna sprawa: jeśli mam lorda na smoku z magiczną lancą i na ten przykład smok zemrze to ja na piechotę nie mogę używać lancy. Czy nie byłoby w tedy uzasadnione wykupywanie jeszscze nie magicznego GW np?
Już była o tym mowa w temacie o zasadach. Jeśli gość z magiczną lancą spadnie z np.: smoka to nadal walczy tą lancą, gdyż jest to magiczna broń. Nie otrzymuje bonusów lancy działających, gdy bohater jeździ wierzchem. Czy zatrzymuje magiczne ataki, tego nie wiem. Pamiętam tylko, że Jankiel udzielał się w temacie i on potwierdzi (lub zdementuje :wink: ) to co napisałem.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zdementuję. Spadasz z wierzchowca to tracisz magiczną lancę. Wlaczysz hand weaponem, chyba, że coś dodatkowego sobie wykupiłeś.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Mikusz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Pueblo polaco
Kontakt:

Post autor: Mikusz »

Chyba mi się film urwał na którymś z elementów dyskusji.

Zablokowany