Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

siedze sobie wlasnie w AB 3.1c i dobieram itemy dla sorcki, a tutaj widze ze sa tez i 'stare' itemy jak np wand of the karadrion czy tez guiding eye
czy to blad w AB ze nie wyczyszczono tych itemow czy tez sa legalne i gdzies jest o tym mowa ? w podreczniku ich nie ma wypisanych

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

guiding eye jest normalnie w entchant itemach, jednak WotK nie ma wiec to bład.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

A więc mam takie dość głupie pytanie:D a minowicie czy można grać kultem slaanesha ?? Oczywiście z kosztem modeli odpowiadającym 7.ed 8)
Bo mam ochotę sobie dorobić do mojej armii taki mały cult:D

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

Z kumplami się zawsze możesz dogadać co do zasad :) a jeśli chodzi o turnieje to jest napisane czy uwzględniają kampanie storm of chaos czy też nie. A co do 7 ed to nikt normalny nie cofnie się kosztem i zasadami do 6 ed :P

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Nie. Chyba że na army liście obecnego AB. Cult z SoC już jest przeterminowany.
Chyba, że z gra z kumplem i Ci pozwoli :P

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

no mi chodzi o Cult na obecnym army liscie :D

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Dobra kupilem army booka do DE w koncu :) I teraz pytanie na ile pkt gra sie male turnieje ? 1350 ? I czy wtedy obciete sa sloty postaci ?

Bo nie wiem w jaki pulap celowac pierwszymi rozpiskami.

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

ksch pisze:Regulamin:... Format: 1000pts. Slot core - wg zasad w army bookach (defaultowo 2+), slot special 0-2 (może być to dubel), slot rare - 0, chyba że nie weźmie się ani jednego speciala, wówczas 0-1.
Jak widać można i na mniej ;)
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Bit pisze:
ksch pisze:Regulamin:... Format: 1000pts. Slot core - wg zasad w army bookach (defaultowo 2+), slot special 0-2 (może być to dubel), slot rare - 0, chyba że nie weźmie się ani jednego speciala, wówczas 0-1.
Jak widać można i na mniej ;)
co sklep to obyczaj :wink:

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Michaelius pisze:Dobra kupilem army booka do DE w koncu :) I teraz pytanie na ile pkt gra sie male turnieje ? 1350 ? I czy wtedy obciete sa sloty postaci ?

Bo nie wiem w jaki pulap celowac pierwszymi rozpiskami.
Popatrz w dziale turneje na ile punktów się teraz gra i jak rozplanowane są sloty.

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Z cyklu dziwne pytania:

Mam 10 kusznikow, wykupuje im assassina, przeciwnik widzi 11 ? kusznikow i cala 11 moze strzelac z kuszy na statsach kusznika do momentu ujawnienia zabojcy ?

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

nie
jak kupujesz 10 to masz 10 strzelasz 10 i przeciwnik widzi 10 jak ujawni sie assasin to masz 10 i assasina
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

strzela normlanie oddział czyli albo 5 albo 10, zależy to od ustawienia oddziału, terenu i przeciwnika (czy np large target)

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

chyba od przeciwnika to nie zalezy :?:

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

chodziło mi o ludzika przeciwnika :P w nawiasie czytaj wyżej o co mi dokładnie chodziło :P
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

:D :roll:

meeks
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: meeks »

Witam.
Czy Tullaris i Kouron zaliczają się do bohaterów specjalnych, czy można ich wystawiac w normalnej rozpisce?

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

i znowu są opcje :P jeżeli grasz z kumplem i się umówicie to pewnie że tak, ale jeżeli zasady turnieju tego zabraniają to nie wolno (nie jestem pewien ale chyba chodzi o zasadę limited)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

to są bohaterowie specjalni i w limited i restricted są zabronieni a więc niezbyt często ich sobie wystawisz, no chyba, że w domowych bitwach ;)
Obrazek

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

Ktore z darow khaina sa magicznymi przedniotami?

w podreczniku jest taki zapis odnosnie bsb "Jesli bohater niesie sztandar armii moze niesc dowolny sztandar magiczny, ale jesli niesie magiczny sztandar nie moze wybrac zadnych innych magicznych przedmiotow. Piani smierci moze kozystac z darow hhaina w zwykly sposob (za wyjatkiem tych ktore sa rowniez magicznymi przedniotami)"

doslowny cytat z polskiego booka tylko teraz pytanie ktore sa magicznymi przedniotami a ktore nie?

EDIT: juz znalazlem :P Venom sword i plaszczyk
ObrazekObrazek

Zablokowany