Początek O&G

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gashlug
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Trzeszczące Lasy
Kontakt:

Post autor: Gashlug »

goboss pisze:Mam Skull Passa..
20 łuczników, których praktycznie nigdy się ich nie wystawia. BS 3 i krótki zasięg mówią same za siebie..
Wg mnie n.goblińskich łuczników nie można nie doceniać, bo czasem potrafią zawalczyć. Często ich wystawiam (30 w klocku) i już nie raz mnie mile zaskoczyli, nawet niszcząc ostatnio regiment wojowników krasnoludzkich. Może dlatego, że i przeciwnicy ich lekce sobie ważą ;)

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Widzicie SENS wystawiania BO w liczbie x<20 ?

Może ktoś próbował jako Detachment do oddziału orków czy NC i jest w stanie coś mądrego powiedzieć?



Bo koszt 20 z FCG + d6 do szarży = 343 = 15 SO Biguns z Włóczniami + 4 herdy...

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

nie ,za drogo+ slot special w stosunku do zadan jakie maja spelniac

mhroczny
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Vrock , Wroclove

Post autor: mhroczny »

Witam , żeby nie tworzyć następnych tematów chciałbym podczepić się pod ten. Od jakiegoś czasu stałem przed wyborem armii skaveni albo o&g ( masówka musi być ^_^ ) teraz stwierdziłem ze szczurki są bez klimatu a fluff o&g jest najlepszym w całym systemie. Zakupiłem BoSP i teraz mam pytanie

* jeśli mam 2 regimenty nocników z włóczniami to muszę je przerabiać jeśli bym ich chcial wystawić bez włóczni?

*może być jeden rydwan na slot?

*czy animozja jest taka straszna jak wnioskuje z niektórych postów?

oraz proszę o mala poradę, jako iż nie mam ab zastanawiam się które jednostki byłyby dobre na border patrol (500) myślałem nad :
black orc big boss ciężki pancerz dzik
rydwan orków
20 nocników fanol
20 nocników fanol
5 spider ridersow
10 savage boyz
rowno 500 pkt

jako iż nie mam ab proszę o wszelakie rady , myślałem nad full ofens bez maszyn

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

mhroczny pisze:jeśli mam 2 regimenty nocników z włóczniami to muszę je przerabiać jeśli bym ich chcial wystawić bez włóczni?
zależy. jeśli grasz z kumplem to poprostu mu powiedz, że gobosy mają bronie jednoręczne. na turniejach nie dostaniesz poprostu pkt za wysywig ale jak już będziesz chciał jechać na mastera to będziesz musiał przerobić je ;)
mhroczny pisze:może być jeden rydwan na slot?
możesz wystawić tylko jeden rydwan na slot. nie możesz dwóch lub więcej
mhroczny pisze:czy animozja jest taka straszna jak wnioskuje z niektórych postów?
no straszna nie jest ale często udupia ;)

mhroczny pisze:black orc big boss ciężki pancerz dzik
rydwan orków
20 nocników fanol
20 nocników fanol
5 spider ridersow
10 savage boyz
rowno 500 pkt
akurat orki na pełnym ofensie wypadają słabo. a rozpiska w miare daje rade ;)

mhroczny
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Vrock , Wroclove

Post autor: mhroczny »

dzięki za szybka odpowiedz

mam jeszcze pytanie da się jakoś przerobić orc warriors na savage orc ( chodzi o domalowanie tatuaży bronie 2h czy coś więcej)

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

z tym raczej trudno. domalowanie tatuaży i 2h raczej nie pomogą. raczej takie figurki będą traktowane jako zwykły prox chyba, że jakoś ciekawie skonwertujesz i np zamiast zbroi zwykłego orka zrobisz futra albo coś ;) ale dużo roboty raczej :P

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Krótka piłka:

Czym różnią się modele Spider Ridersów z BFSP a normalnym boxem oferowanym przez sklepy? Jest możliwość dołączenia łuków?
Obrazek

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Hehe dobre pytanie:D

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

w bosp są tylko 2 wzory pająków, w boxie aż 5
w bosp są 3wzory goblinów +wzory commandu, w boxie wszystkie goblinki są inne i nie trzeba składać commandu :)
no i oczywiście w boxie są dołączone łuki ;) (7sztuk) i inne części do konwersji :P

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Jednorożec pisze:w bosp są tylko 2 wzory pająków, w boxie aż 5
w bosp są 3wzory goblinów +wzory commandu, w boxie wszystkie goblinki są inne i nie trzeba składać commandu :)
no i oczywiście w boxie są dołączone łuki ;) (7sztuk) i inne części do konwersji :P
Dziękuje za info :wink:
Obrazek

K@mor
Warzywo
Posty: 16

Post autor: K@mor »

elo wszystkim mam jedno pytanie :
1. co najlepiej kupić z bohaterów po batalionie i orca warboasa na świni i armybooku ???

z góry dzienki

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

poleciłbym 3 fanatyków, jakiegoś szamana (orka lub NG), 2 balisty i jakiegoś fasta :D

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

ja bym radził 15 mengili ^^

Awatar użytkownika
Szalonooki
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Szalonooki »

A ja słownik ;)

A na poważnie to jak wyżej. Fasta jakiegoś i może Czarnuchów?

onewunda
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: onewunda »

Leszczu pisze:ja bym radził 15 mengili ^^
:lol2: :lol2:
RESPECT dla graczy O&G z pierwszej 30 =D>

Awatar użytkownika
lord_t71
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: lord_t71 »

Witam jestem nowym graczem zielonych i mam kilka pytań:
1.Czy opłaca się wystawiać Pump Wagon?
2.Czy wystawiacie 2 orc big boss-ów i 2 szamanów czy jakiś inny zestaw bohaterów?
3.Jakich wystawiacie lordów?
4.Czy dajecie magiczne sztandary na BSB czy przedmioty?
5.Szamanów jakiej rasy opłaca się wystawiać?
6.Czy opłaca się wystawiać Lobbe?
i ostatnie 7.bierzecie częściej giganta czy doom divera?
Przepraszam że tak dużo ale jestem zielony(wiecie o co chodzi 8) )

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

1. Jak już chcesz to bierz 2, ja wole Dooma.
2. Zależy od punktów na ile grasz i czy chcesz mieć magiczną armie czy nie, 1 ork to min.
3. Zależy z kim grasz i jaką masz koncepcje armii. Ze względu na niskie ld o&g brałbym 2 w 1 czyli Gorbada.
4. a kto ich nie bierze?
5. ork - przynajmniej ci nie wystrzeli z oddziału.
6. Jeśli przeciwnik ma duże klocki to można.
7. Zawsze Doom, jeśli to masz a grasz na 2k i więcej punktów to możesz się zastanawiać czy wziąć drugiego czy wywalić punkty na giganta.

Przy odpowiedziach od 1 do 7 weź poprawkę na klimat armii i to jak ma armia wyglądać. Poza tym nie zapomnij że dwój "dofudca morze iść uciszać hłopakuf" i nawet najlepszy plan w łeb weźmie.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

Nie do konca tu pasuje, ale zeby nie zakladac nowego tematu...
Pytanko mniej o zasady, bardziej o zachowanie klimatu i „funu” zielonych, ale i gry fair względem przeciwnika…
Kobziarz (dudziarz) z teamu poganiaczy Squigów o niebo bardziej pasuje mi na muzyka regimentu NG, niż cokolwiek, co można skleić z plastiku. Podobnie jak pan z trójzębem czy snoto-gryzałką na lidera takiego klocka (albo w ogóle na takie „urozmaicenie klocka”). Poganiaczy dla odmiany można sobie skleić z czegokolwiek, byle miało w łapie coś do płoszenia/poganiania/ogarniania squiga – bębenek, talerz, pochodnię, siatkę, patyk, kij i marchewkę.
Moje squigi mają za plecami archiwalne „dublety”, do tego „zwykłych” NG sklejonych ze skaweńskimi dzwonkami w łapie, metalowych sieciarzy i muzyków „skullowych”. Pomalowane to cholerstwo w agresywna czarno-żółtą osę (jak żaden inny oddział w hordzie - żeby squig czuł respekt), i tyle. Trzyma klimat jak złoto, „oddaje ducha” i ogólnie pasuje mi na półkę. Oryginalni poganiacze – jak wspomniałem – wskoczyli z racji klimaciku w regularne klocki.
I teraz pytanie – kto, jak bardzo, i w sposób na ile uzasadniony, może się przyp… do tego rozwiązania? Że prox, że nie fair, że mu się myli, że zupa była za słona? I co my mu na to, oprócz prawego choppowego?
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Jeśli jest tak jak napisałeś to wszystko powinno być w porządku, a nawet na + za inwencję ;)
A upierdliwym czepialskim na których nie podziała 'prawy choppowy' zawsze pozostaje 'śniedzisty spluj' :)

ODPOWIEDZ