kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

po kazdym ostrzale (nie po calej fazie) przesuwasz oddzial do styku. jesli caly zejdzie od jednej salwy, to nie masz do czego dosunac.

Notka poboczna: przy szarzy od tylu liczysz sie jakbys byl w base-to-base z calym tylnym rzedem, mimo ze nie jestes.

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

lamerowe pytanie:
w rulebooku jest napisane,ze kazda jednostka posiada hand weapona,chyba,ze jest inaczej napisane w jej zasadach specjalnych.ale sie zdziwilem,bo wszyscy moi kumple maja napisane w kodeksach:Equipment-hand weapon...
ale GG z WE nie maja tak napisane....wiec czy maja oni te cholerne Hand Wepaony,czy nie???

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Jeżeli chodzi Ci o Strażników Polany (Glade Guard) to oczywiscie mają broń ręczną.
Jak sam zauważyłeś każda jednostka posiada bazowo broń do walki wręcz, chyba, że jest w jej opisie podane inaczej - przykładem jest Wieczna Straż.

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Jeżeli w walce wręcz klocek przeciwnika obrywa bronią która zamiast zadawać standardowe obrażenia kładzie template (ogrzy thundermace), to jak są usuwane zabite modele ? Czy zdejmowane są tylko te, które stykają się z modelem wyposażonym w tą broń template'ową czy też jest to w jakiś sposób sprawdzane który dokładnie model jest zdejmowany? Pytam, bo jest to istotne przy "oddawaniu" gdy ja atakuje templatem od frontu ale drugi mój oddział jest jednocześnie w strefie bocznej klocka przeciwnika.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Jak ma znaczenie, który obrywa to możesz dla tych modeli osobno rzucać.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Jak ma znaczenie, który obrywa to możesz dla tych modeli osobno rzucać.
przykro mi ale nie mozesz wycelowac w konkretnego szeregowca. Przeciwnik sciaga trupki-dla ulatwienia z tylu
Jeżeli w walce wręcz klocek przeciwnika obrywa bronią która zamiast zadawać standardowe obrażenia kładzie template (ogrzy thundermace), to jak są usuwane zabite modele ? Czy zdejmowane są tylko te, które stykają się z modelem wyposażonym w tą broń template'ową czy też jest to w jakiś sposób sprawdzane który dokładnie model jest zdejmowany? Pytam, bo jest to istotne przy "oddawaniu" gdy ja atakuje templatem od frontu ale drugi mój oddział jest jednocześnie w strefie bocznej klocka przeciwnika.
dla ulatwienia licz ile modeli z danej strefy walki zabiles a ile ich sie "styka"; to ze tyrant zabije 8 nie jest rownoznaczne z tym ze nikt nie bedzie mogl uderzac w bok.

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

czy podczac pojednyku bohater walczacy ze smokeim( i jeźdźcem oczywiscie) moze wybrac w kogo atakuje czy zawsze musi atakowac w postac??

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

wybiera

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Jade Amulet
"The model may ignore the first wound it suffers."

To cały opis przedmiotu w AB do Imperium.
Czy działa on jedynie na postac czy również na wierzchowca?
Pytanie moje stąd, że wg RB postac i wirzchowiec to jeden model.
Ponadto wydaje się, że użycie słowa "model" jest tu celowe gdyż pozostałe przedmioty mają jasny opis typu "the character", "wearer", "bearer" itd. To jedyny raz, gdy użyto sformułowania "model".

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie. czesto w ab uzywanie model/ bearer/ wielder/ wearer sa zamiennie :)

byla taka dyskusja jakis czas temu. zeby item wplywal tez na mounta musi to miec napisane

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A jednak. No trudno :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jest różnie używane, ale model nie jest tożsame z character/bearer. Ot, wyszedł FAQ do pit of shades i okazało się, że smok z jeźdźcem to jeden model testujący inicjatywę na wyższym współczynniku.

Nie jest to oczywiste - ja bym się skłaniał do opcji, że model to zawsze bohater+mount (także chariot). Jezeli chodzi tylko o jeźdźca, jest napisane "character, bearer, wielder, wearer" etc.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

potion of strenght, witajcie smoki z s9 ;)

IMO przedmioty magiczne nie działają na mounta, chyba, że opis wskazuje inaczej.
Z pitką niewiadomo było, czy rozlosowujesz hita, czy dostają obaj, czy dostaje 1. Z drugiej strony do dupy to usciślenie by GW ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

To czy na takiej zasadzie smoki nie będą biegały z regenką, wardami itd.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

To musiałbyś przejrzec wszystkie przedmioty i patrzec czy mają opis "model" czy inaczej. Gdyby tak było oczywiście.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Nie mówiłem poważnie, to jakaś bzdura by smok dostawał Warda od jeźdźca dlatego, że pisze model a nie bearer. Chociaż lepiej GW nie pytać bo jeszcze tak uściślą.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

MUKER pisze:Nie mówiłem poważnie, to jakaś bzdura by smok dostawał Warda od jeźdźca dlatego, że pisze model a nie bearer. Chociaż lepiej GW nie pytać bo jeszcze tak uściślą.
sa itemy ktore maja to specjalnie wpisane.
bless ma to dopisane.

Awatar użytkownika
Mikizz
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Koło

Post autor: Mikizz »

Jeżeli to już jest w tym temacie to sorry . Chciałbym zapytać się co to jest Skirmish <tak to się pisze ? > oraz fleew <czy coś w tym rodzaju > !

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

skirmish=luźna formacja
flee= ucieczka

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

quas pisze:
MUKER pisze:Nie mówiłem poważnie, to jakaś bzdura by smok dostawał Warda od jeźdźca dlatego, że pisze model a nie bearer. Chociaż lepiej GW nie pytać bo jeszcze tak uściślą.
sa itemy ktore maja to specjalnie wpisane.
bless ma to dopisane.
Wiem, że są takie itemy (stare oko, wyczerpywalny ward). Nie chce mi się bawić w przeglądanie wszystkich booków, po prostu byłem pewien, że pewnie jest kilka booków, gdzie jest tekst: Model has 4+ WS. Jeżeli wszędzie jest bearer/character itd. to sorki za zamieszanie.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Zablokowany