Strzelające WE

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niziol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Kontakt:

Strzelające WE

Post autor: niziol »

1 * Highborn @ 302 Pts
General; Great Weapon; Longbow; Light Armour; Shield
Bow of Loren [35]
Arcane Bodkins [25]
Amaranthine Brooch [35]

1 Great Eagle @ [50] Pts

1 Alter Noble @ 158 Pts
Alter; Great Weapon; Longbow; Light Armour; Shield
Stone of the Crystal Mere [30]
Helm of the Hunt [20]

1 * Wardancer Noble @ 170 Pts
Wardancer; Battle Standard
Blight of Terrors [50]

1 Spellsinger @ 140 Pts
Magic Level 1; Lore of Athel Loren; Longbow
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

10 Glade Guard @ 120 Pts
Longbow

10 Glade Guard @ 120 Pts
Longbow

10 Glade Guard @ 120 Pts
Longbow

5 Glade Riders @ 129 Pts
Spear; Longbow; Musician

6 Scouts @ 102 Pts
Longbow

9 Wardancers @ 201 Pts
Musician

1 Bladesinger @ [14] Pts

8 Wardancers @ 183 Pts
Musician

1 Bladesinger @ [14] Pts

7 Wardancers @ 165 Pts
Musician

1 Bladesinger @ [14] Pts

3 Warhawk Riders @ 120 Pts
Spear; Longbow

7 Waywatchers @ 168 Pts
2ndWeapon; Longbow

1 Great Eagle @ 50 Pts

Casting Pool: 3

Dispel Pool: 3

Models in Army: 84


Total Army Cost: 2248

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

po pierwsze rozpiska nielegalna...
wardancer nie moze byc BSB...
jesli by miala to byc rozpiska na BP i R to nie mozesz powtorzyc 3 razy wardancerow...
jelsi to ma byc strzelajace WE to na alterze zamiast warda daj Haila zwiekszajac efektywnosc strzelania.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

jelsi to ma byc strzelajace WE to na alterze zamiast warda daj Haila zwiekszajac efektywnosc strzelania.
Może i zwiększy efektywność strzelnia a może i nie, ale napewno zmniejszy przeżywalność Altera...IMO to zbyt ryzykowne i mało pewne bawić się w ten sposób.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

zastanowmy sie...
HoDA = zniszczenie kazdego fasta, wylapanie bohatera, nawet uszczuplenie oknkretnego oddzialu uderzeniowego...
SoCM = 1,2 wyczerpuje sie... na strzaly z dziala i innych maszynek pomoga mu przezyc jednak normalne strzelanie niestety go wykancza...
ten przedmiot ma jeszcze 1 wade... jak jest naprawde potrzebny to rzucasz 1 na samym poczatku...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
fingolfin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Łomża - gród nad Narwią

Post autor: fingolfin »

bigpasiak pisze:zastanowmy sie...
jednak normalne strzelanie niestety go wykancza...
ten przedmiot ma jeszcze 1 wade... jak jest naprawde potrzebny to rzucasz 1 na samym poczatku...
W stu procentach zgadzam się z przedmówcą, a po tym jak ostatnio pogoniłem dwa razy drgon princów poza stół z haila tudzież ubiłem maga 4 poziomu znów sobie nie wyobrażam strzelających leśniaków bez niego, ale co generał to opinia.

Pozdro

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

a wg mnie nawet najbardziej strzelajace WE powinny miec treemana :D no i po co bsb jak drzewka nie ma, ja bsb biore tylko dla niego

Awatar użytkownika
niziol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Kontakt:

Post autor: niziol »

bigpasiak pisze:po pierwsze rozpiska nielegalna...
wardancer nie moze byc BSB...
jesli by miala to byc rozpiska na BP i R to nie mozesz powtorzyc 3 razy wardancerow...
Nielegalna, jak to brzmi.... :D to jest po prostu zwykła rozpiska pokazująca pomysł.
Z tym wardancerem też już się dowiedziałem. Problem polega na tym że w armybuilderze można z niego zrobić bsb, nie wiem czemu tego do tej pory nie naprawili. w podręczniku jest napisane, że jeżeli bierzesz jakikolwiek kindred to nie możesz być bsb.
Zamiast bsb w takim razie będzie po prostu noble wardancer z terrorem.

Treemana? Heh spoko z tym że ta rozpiska ma nie mieć żadnych forest spiritów.

Co do Hody. Do tej pory brałem za każdym razem i wiem, że może zrobić robotę ale... no właśnie, mi nigdy się jeszcze nie sprawdziła. Nie wiem może ja jej źle używam czy coś? Na ostatniej bitwie np. z VC kumpel miał cairn wraithy chyba 4. No to co, hoda w nich i po sprawie. Tirarira: 6 hitów, 2 rany... raczej słabo, a potem musiałem z lorda strzelać do nich zamiast do kawy... Ja wiem, że to pech ale tak jest zawsze ;)

Można się czasem strasznie na hodzie przejechać bo czasami za bardzo się na tym przedmiocie polega a jest on jakby nie patrzeć dość losowy.

W altera niby mam to wrzucić? bez sensu... Wtedy alter zejdzie od byle jakiego ostrzału. Ten save co ma pomaga mu wytrzymać ten jeden ostrzał czy jeden trudny pojedynek i to mu wystarczy bo potem to już będzie bił i zabijał (albo będzie bity i zabijany). hody prawdopodobnie nie będzie miał kiedy użyć, co oczywiście i tak zależy od przeciwnika i od przebiegu bitwy.

No dobra jeśli ta rozpiska byłaby na Bp i r to co zamiast tych wardancerów? Glade riderów?

Ej tak wogóle, bigpasiak czy ty nie nadużywasz trochę "..."? Kończysz każde zdanie tym :D Raczej śmiesznie to wygląda :P Ale spoko czepiam się wiem.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

bo ja lubie takim drobnym niedopowiedzeniem konczyc zdanie...

:)

na hodzie mozna sie przejechac jednak to nie szkodzi jej ladnie pomoc czasem wiecej niz temu wardowi...
wiadomo ze czesto tak sie konczy iz hoda machnie 9-7 strzal z czego 6 trafien i 3 woundy, ale tak bywa. alter tez na 5 atakow potrafi machnac 1,1,1,2,3 a na ranienie oczywiscie 1... zawsze sie znajdzie moment w ktorym cisniesz hode i cos ona zrobi...
nie mowie ze ward jest zly ale do strzelajacej armii lepsza hoda.

szkoda ze chcesz bez spirytow grac bo wildzi by sie nadawali idealnie... jesli nie oni to moze warhawki ponownie?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
niziol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Kontakt:

Post autor: niziol »

W początkowej rozpisce właśnie wildzi byli. w sumie ja po prostu nie lubię "drewnianych" armii, a wildzi pomimo bycia spirytnimi tacy drewniani nie są :P Przydali by się w tej rospie dość mocno generalnie. Drugie warhawki? W sumie da radę ich zmieścić.

Ktoś grał taką armią? Ja grałem na razie raz z VC i dostałem masakrę ale to głownie po moich błędach. Grałem chyba pierwszy raz w życiu WE więc do wybaczenia. Do tej pory były to krasnoludy a ostatnio monster truck DE więc muszę się jeszcze pouczyć tym grać, bo chyba ma potencjał.
Z drugiej strony ma problem z armiami całkowicie opancerzonymi, trzeba będzie ostro manewrować i uciekać.
6 stegadonów też raczej nie zastrzeli :) (kumpel to wystawił ostatnio.... masakra, do tej pory podłoga się trzęsie)

Dobra to czas potestować na różnych armiach rozpiskę i napisać wrażenia.

ODPOWIEDZ