Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

z tego co ustaliliśmy ze znajomymi to infinite hatered działa przez 1 turę kombatu na zombie dragona w ten sam sposób jak cold one dostaje go od elfów.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Wg nowego FAQa do DE, eternal hate działa tak jak hate co turę, również na mounta.

Per analogia z mountem pod VC lordem może być podobnie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ale w infinite hatred masz, ze in addition vampire always rerolls to hit ;)

zombie dragon nie jest vampire ;)
a tylko nie wiem jaki jest opis eternal hatred :(

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Shino pisze:ale w infinite hatred masz, ze in addition vampire always rerolls to hit ;)

zombie dragon nie jest vampire ;)
a tylko nie wiem jaki jest opis eternal hatred :(
Shino ale tu raczej nie chodzi o zasade Vampire...
No i jak jest z tym Beguile ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tylko na tego co ma bloodline moim zdaniem dziala...

podobnie rerolle co ture z infiinite hatred

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

czyli można przyjąć, że zombie dragon w 1 turze walki ma rerolle z hate'a take?
z beguile to jednak rzeczywiście była by przesada gdyby na smoka działało :P

pozdr

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak. w 1 turze cc smok ma rerole hita :) wynika to z zasady hatred i ej przechodzenia z jezdzca na mounta

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

rewelacja :) co prawda będę musiał wydać 25 punktów na hate'a tylko dla tej 1 tury rerolli dla zombie dragona, bo używam dreadlancy, ale nie wydaje mi się, żeby cokolwiek ustało taką szarżę - niewiele przeżywało szarżę jak jeździł na helsteedzie :P

pozdr i dzięki za pomoc

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Wampirkami próbuję grać dopiero od niedawna i mam takie pytanko. Czy da się pograć tą armią (balancing patch bez restricted) z postaciami złożonymi maksymalnie na walkę. Tzn. przy założeniu że ma się niewiele kostek mocy i nie przebije się nimi przez kostki dispela i scrolle przeciwnika. Czy taka armia ma w ogóle sens. Pytam w kontekście grania np. takiej bitwy parowej gdzie nasz sojusznik nie nastawia się w ogóle na magię a nasze kostki mocy same nie wystarczą. Daje coś takiego radę?

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

oczywiście że daje radę... nie jest to tak mocne jak czarujące Wampiry, bo magia jest u nich bardzo ważna, ale każdy może grać jak mu się podoba

na dobrą sprawę jeśli sojusz jest odpowiednio uzupełniający się to każda kombinacja powinna przejść :)

pozdro

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

OK dzięki za odpowiedź. może w takim razie uda mi się sklecić coś sensownego na 2000

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

ja zawsze wystawiam walczącego lorda i nie zamienil bym go na czarującego za żadne skarby. Wskrzeszanie ton ghouli jest skuteczne, ale zrezygnowalem z jedynego wampira, który tym się paral, bo dla mnie to nie w tym tkwi "fun factor".
Owszem czasem mi się lord sypnie, ale uwielbiam przepychać nim klocki przeciwnika z bohaterami w środku w 1 turę :)
jest też tyle opcji skladania tych bohaterów, że napewno sam dojdziesz co Ci się najbardziej podoba po paru bitwach!

pozdr

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

No właśnie te kilka bitew co dotychczas zagrałem to grałem na silnej magii ale czas sklecić wreszcie jakiegoś lorda mordercę, i przetestować do tego np. wight kinga ze sword of kings co by ładnie główki ścinał :)
Pozdr

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

Pytanie odnośnie zasady Walkin' death - powiedzmy, że mam 2 vampiry z tą zasadą w oddziale ghuli to znaczy, że mam plus dwa do combat rezultu ( po jeden za każdego vampira) czy to sie nie sumuje ?

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

Myter - dostajesz tylko 1 bonus, niezależnie od ilości wampirów z tym bloodlinem.
Mikel - biegnij szybko po wight lorda! u mnie wymiata i nie pamiętam kiedy mu nie wyszedl przynajmniej 1 killing blow na bitwę na jakimś wrogim bohaterze :)
ja swojego wystawiam z mieczem i accursed armor, jeżdżącego na koniku dla większego save'a (i ofc ruchu :) ) w regimencie grejwów z +1 do hita. sprawdza się wyśmienicie.

pozdr

Jack Skwarrow
Mudżahedin
Posty: 266

Post autor: Jack Skwarrow »

Jakiego sejva ma taki wight king na koniuz bardingiem i z Acursed armor?? Mi AB pokazuje 0+ ale to chyba jakis blad jest...

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

ma sejwa na 2+

ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ELMALIER »

Mam kilka pytań odnośnie Blood Drinker'a.

1)Czy możliwe jest regenerowanie ran na innym herosie przebywającym w tym samym oddziale co używający go wampir?

2)Czy zregenerowane za jego pomocą rany wplywają na CR?

3)Czy zregenerowane za jego pomocą jednostki mogą atakowac w tej samej turze w której zostały zregenerowane?

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5109
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

rosja pisze:Myter - dostajesz tylko 1 bonus, niezależnie od ilości wampirów z tym bloodlinem.

pozdr
rosja ma racje

a na powyzsze nie wiem :)

edit. kolega ponizej uzywajac cytatu, przeonal mnie jednak do waszej wersji. dzieki :)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, o 17:36 przez Gasior, łącznie zmieniany 1 raz.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Rosja się nie myli (kto twierdzi inaczej zostanie zadeptany przez armię zdRadziecką :) )

"The presence of one or more Vampires with this power in a combat adds +1 to their side's combat resolution."

Zablokowany