kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

są, u ogrów :) , ale nie ma żadnych w RB.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Trzecia gra Bretonnią, czy Errantry War musi overrunować?
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Czy dając magowi różdżkę +1 do dispella mam ten bonus w każdym moim rzucie czy tylko używając kości tego właśnie maga i/lub armijnych?

Wienzu
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Wienzu »

Tak długo jak długo mag żyje masz ten bonus.
Kości Displa są w puli ogólnej. Nie rozróżniasz kości poszczególnych magów.
Pozdrawiam
-Jakub Wienzek

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :oops:
.... 8) 8)
.... 8) 8)

:oops: - hierophant
:) - łucznicy TK
8) - Keeper of secrets

Keeper wpada od przodu w tak rozstawiany oddział. Zabrakło mu kilku cali żeby ustawić się inaczej. Mam dość proste pytanie: Czy może wyzwać na pojedynek hierophante? Nie stykam się z nim podstawką ale atakuje od przodu i jestem w pierwszym szeregu. Czy konieczne jest stykać podstawką żeby go wyzwać?

@edit: Oki już sam doszedłem że nie mogłem.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Szybkie pytanie:
W oddziale piechoty jest bohater na wierzchowcu, który z rożnych przyczyn może być podatny na głupotę (cold one, helm of many eyes, mag Chaosu co sobie rzut poprawił na casta itp.). Bohater odlewa test Ld - z jaką prędkością rusza się oddział? Najwolniejszych modeli, czyl piechoty czy też ów bohater lezie z połową swojej prędkości (np. 3,5 cala) a piechota dorównuje mu kroku, tez pokonując te przykładowe 3,5 cala?
Przepraszam za to pytanie, ale nieco zgłupiałem, a sprzeczać mi się nie chciało. :) Na szybko zaś nie umiem namierzyć źródła jakiejś interpretacji.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

KrzysiekW pisze:Szybkie pytanie:
W oddziale piechoty jest bohater na wierzchowcu, który z rożnych przyczyn może być podatny na głupotę (cold one, helm of many eyes, mag Chaosu co sobie rzut poprawił na casta itp.). Bohater odlewa test Ld - z jaką prędkością rusza się oddział? Najwolniejszych modeli, czyl piechoty czy też ów bohater lezie z połową swojej prędkości (np. 3,5 cala) a piechota dorównuje mu kroku, tez pokonując te przykładowe 3,5 cala?
Przepraszam za to pytanie, ale nieco zgłupiałem, a sprzeczać mi się nie chciało. :) Na szybko zaś nie umiem namierzyć źródła jakiejś interpretacji.
IMO: z połową prędkości najwolniejszego modelu
Arbaal pisze::) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :oops:
.... 8) 8)
.... 8) 8)

:oops: - hierophant
:) - łucznicy TK
8) - Keeper of secrets

Keeper wpada od przodu w tak rozstawiany oddział. Zabrakło mu kilku cali żeby ustawić się inaczej. Mam dość proste pytanie: Czy może wyzwać na pojedynek hierophante? Nie stykam się z nim podstawką ale atakuje od przodu i jestem w pierwszym szeregu. Czy konieczne jest stykać podstawką żeby go wyzwać?

@edit: Oki już sam doszedłem że nie mogłem.
nie bo hierofanta nie jest w zadnej walce ;)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

KrzysiekW pisze:Szybkie pytanie:
W oddziale piechoty jest bohater na wierzchowcu, który z rożnych przyczyn może być podatny na głupotę (cold one, helm of many eyes, mag Chaosu co sobie rzut poprawił na casta itp.). Bohater odlewa test Ld - z jaką prędkością rusza się oddział? Najwolniejszych modeli, czyl piechoty czy też ów bohater lezie z połową swojej prędkości (np. 3,5 cala) a piechota dorównuje mu kroku, tez pokonując te przykładowe 3,5 cala?
Przepraszam za to pytanie, ale nieco zgłupiałem, a sprzeczać mi się nie chciało. :) Na szybko zaś nie umiem namierzyć źródła jakiejś interpretacji.
Oddział zawsze porusza się z prędkością najwolniejszego modelu. Jak mag ma głupotę, to cały oddział ma głupotę, więc cały oddział porusza się z połową ruchu.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

... jego czyli z połową ruchu maga

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Banshee w challenge'u krzyczy w oddzial czy w challenge'ujacego?

Awatar użytkownika
kenny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: kenny »

Są jeszcze gdziekolwiek dostępne zasady Border Patrol? szukałem na GW, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć?

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Pytanko. Czy jeśli szarżuję na oddzial spanikowany to czy może on zadeklarować ucieczkę (lub ucieka z automatu bo jest spanikowany)?
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3161
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

@Karbowy, spanikowany oddział musi dalej uciekać jeśli coś na niego szarżuje, nie może zrobić nic innego.

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

1.Czy błogosławieństwa kapłanów traktuje się jako bound spelle?
2.Czy Arcykapłan może rzucić błogosławieństwo ktore pozostaje w grze a poźniej coś co odrazu działa??
3.Zasada Złotego gryfu z "papamobile" pytanie podobne co wczesniej, kiedy wybralismy czar ktory pozostaje w grze to czy w nastepnej turze mozna rzucic inny czar bez konsekwencji?
4.Czy czar typu 6 z Domeny Światła działa na jednsotki walczace wręcz??

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3161
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

1. Tak
2. Może, ale rozproszy od razu tą wcześniejszą modlitwę.
3. Za każdym razem jeśli najpierw pójdzie czar RiP (remain in play), a później coś innego (nieważne co), to od razu rozpraszany jest ten pierwszy.
4. Tak, działa, wystarczyło przeczytać jego opis.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

DarkDruchii pisze:Banshee w challenge'u krzyczy w oddzial czy w challenge'ujacego?
W oddział.

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

H, D - oddziały wroga, O-mój. Jeśli szarzuje na oddział H to można zrobić multiszarze??


-------HH---DDDDD
-------HH---DDDDD
-------HH---DDDDD
------------_DDDDD




OOOOO
OOOOO
OOOOO
OOOOO

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

jak to jest z magami 2 poziomu?
maja dwie kosci mocy i moga dobrac jedna z puli (armi/baner/inne takie) czyli moga rzucac czar na 3 kosciach max?

jesli tak to czy moge rzcac jeden czar na 3 kosciach poczym dobieram kosci armii i np z banera i rzucam znow na trzech w tej samej turze?
czy moge rzucic tylko jeden na 3 kosciach (uzywajac wszystkich kosci maga)albo 2 na 2 kosciach (jedna kosc maga i jedna armii)?
jak to jest?

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

jak to jest z magami 2 poziomu?
maja dwie kosci mocy i moga dobrac jedna z puli (armi/baner/inne takie) czyli moga rzucac czar na 3 kosciach max?

jesli tak to czy moge rzcac jeden czar na 3 kosciach poczym dobieram kosci armii i np z banera i rzucam znow na trzech w tej samej turze?
czy moge rzucic tylko jeden na 3 kosciach (uzywajac wszystkich kosci maga)albo 2 na 2 kosciach (jedna kosc maga i jedna armii)?
jak to jest?

Zablokowany