Elven Heroes - figurki alternatywne...

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Widzę, że propagujesz Tales of War jako alternatywę na wszystkich podforach - skoro tak poprosiłbym jakąs fotkę podglądową co do skali hmm?
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

Propaguję, bo trafiłem na ich stronę i mi się spodobały modele. Widzisz w tym coś złego ?
A fotki nie zrobię, bo nie mam ani żadnego modelu do high elfów, ani żadnej figurki Tales of War.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Figurki wydają się ładne - niestety z tych zdjęć niewiele widać. Najważniejsze, że są zrobione z metalu :) Co do skali, niestety może być problemem (póbowałem kiedyś zaimportować do Battle'a alahańskie elfyz Confrontation i tam skala bodajże również była 32 mm...)
Poczekajmy może jak zrobisz z nich regiment i wtedy pokażesz nam fotki :wink:
Obrazek
Obrazek

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

No że konfrontacyjne Elfy z Cynwall nie podpasowały, to się nie dziwię- rackham robił modele w zupełnie innych proporcjach. Nawet gdyby wysokość figurki była taka sama, to wyrózniałyby się jak chart rosyjski na wystawie bulterierów. A na czym jak na czym, ale na figurkach z konfrontacji to ja się znam.
W sumie to szkoda że nie pasują - w mojej ocenie metalowe figurki rackahma deklasują citadelowskie modele i to bezapelacyjnie.

A co do regimentu i fotki - jak pisałem - nie będzie, bo nie kupię sobie do battla kolejnej armii, jak mam jedną nieskończoną i jeszcze 9 innych systemów na półkach. Zresztą jak bym się miał decydować,to do battla chyba bym figsy z gamezone kupił do moich dark elfów. Choć jakzobaczyłem ostatnio tę ich nową kawalerię do wampirów, to aż serduszko mi mocniej zabiło, żeby choć na półeczkę kupić, bo śliczności naprawdę.
Po prostu Firmę tales of war zobaczylem przypadkiem na tabletopgamingnews i wszedłem na stronkę. Bardzo dużo modeli mi pasowało wyglądem do battla, no to dałem linki.

Co zaś do metali - tu się zgadzamy w zupełności - figurka metalowa to jest figurka, a plastikom mówimy stanowcze nie :D

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Necromancy mode on :)
Czy są jakieś ciekawe figurki alternatywne dla Swordmasterów? Nie to żeby figsy GW były słabe, ale ciekaw jestem czy mozliwa jest jakaś mała odmiana.
Necromancy mode off :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!


Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Ci z pierwszych linków są ekstra! To się nazywa porzadna alternatywa, chyba lepsi nawet od oryginałów, może sobie ich sprawię. Tyle zbroi, aż szkoda, że save nadal zostaje 5+ ;) Ci z ostatniego kompletnie nie pasują. Ktoś ma jeszcze inne pomysły na SM? A na WL i PG coś sie nadaje (tak z ciekawości pytam, bo oryginały są bardzo dobre, szczególnie PG)?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jako WL całkiem niezłe prezentują się figurki GameZona. high elves nobels z toporami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

regimencik privetersów by cięnieźle kosztował ;) to są Everblighty... ja gram skornem ale to takie wampirze samuraje :)

Osobiście nieraz ich widziałem i szczerze nie nadaja sie specjalnie na SM...

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Ice-T pisze:regimencik privetersów by cięnieźle kosztował ;) to są Everblighty... ja gram skornem ale to takie wampirze samuraje :)

Osobiście nieraz ich widziałem i szczerze nie nadaja sie specjalnie na SM...
No, troszkie kosztują ;)
IMO jako SM naprawdę dają radę, kwestia dobrego pomalowania, podoba mi się, że z jednym wyjątkiem (ten model bym olał) wszystkie modele mają hełmy zakrywające całą twarz - nie cierpię malować twarzy, więc to plus :) No i na Egzekutorów też się nadają - mroczniej pomalować i voila :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Orientuje się może ktoś jak jest z figurkami do Konfrontacji?? Tzn. tworzywo/skala. Da radę wykorzystać w WFB??

Niektóre figurki gniotą a cena w miarę przystępna:

Obrazek
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

mam ich sporo tzn assesorów ogólnie do armie Blood Elves uzywam sporo figurek z Konfry

Skala idealna natomiast odrazu się rzuca w oczy ze to elf i cudeńko nie ma rąk jak pudzian a mordy wielkości tłowia naprawde udane figurki. Przedewszystkim sa bardzo dynamiczne i w realnych (jak na elfa) pozach.
Jedyna wada to to że są strasznie łamliwe trzeba na nie naprawde uważać bo łatwo isę krusza jak mają np cieniutkie raczki czy nadgrastki to łatwo je wykrecić

ogólnie łatwo też się je modeluje jeśli trzeba no wygiąc rekę odgiać szatę itp

Jest wiele figurek z konfry ładnych nadających sie na HE szukaj w Cynwallach naprawdę sporo mozna wychaczyć (no ev w Lwach z Alachanu też sa ciekawe modele)

ogólnie polecam!!!

Heidar
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Heidar »

A ja z trochę innej strony do tematu...
http://www.ksiegasmokow.pl/figury.php Figurka w pierwszym numerze ma wysokość ok 5,5cm (do górnych punktów skrzydeł) 13,5 ich rozpiętości i jakieś 9 od głowy do ogona. Jest za mała na battlowego smoka, niemniej za 7zł dostajemy METALOWĄ figurkę która spokojnie da radę jako alternatywa wielkiego orła :D (mimo lekkich nadlewek przy łączeniu skrzydeł)
"Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ja myśle że jak wystawisz ta figurkę jako Star Dragona to też przejdzie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

to samo pomyślałem że na orła idealny ;)

a jak by był Star dragonem to bym sie nie obraził to lepsze niż granie podstawką...

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

ktoś w Galerii figurek też pokazywał tego smoka - tylko chciał używac go jako DElfickiego... troche nieduży... sun dragon? :D ...
Ja myślę, że przejdzie - możesz jeźdźca zrobić na podstawce obok, pieszo trzymajacego gadzinę za lejce/smyczkę :)
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

za 7 zl metal figs ktorego zrobie na orla to jest cos xD

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Jak zamówić takiego smoka?
potrzebowałbym ok 6 takich :D.. i to najlepiej tych Czerwonych Smoków (jakiej jest on wielkosci i ile kosztuje ? :)
Obrazek

Heidar
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Heidar »

generalnie albo prenumerate zamówić, albo iść do empiku lub kiosku i poszukać czy mają. Z tym że kolejne numery mają już być droższe, 2nr 20zł, a 3ci niby 35zł, ale za to w 3cim mają być 2 figurki..
Choć jako star/sun dragona to bym tej figsy jednak nie widział xD
"Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

prenumerata nie wypali bo dostajesz jednoczesnie numer ktory zamawiasz i nastepny, czyli jak chcesz 6 czerwonych z 4 to bedziesz mial jeszcze 6 z 5 numeru. Wychodzi w tedy w pizdu drogo =/

ODPOWIEDZ