PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Re: PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Post autor: Jose »

jest to normalna broń. nie daje +2 do sily. a szkoda :P
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

witam ,mam pytanie, nigdy nie gralem na kaszkiecie, a mam zamiar go wyprobowac i czy liche ktory jest przy kaszkiecie rzuca w turze magii swoja inkantacje a potem na koncu kaszkiet, czy jak uzywa kaszkietu to nie moze swojej rzucic w tej samej turze? jak to jest?;/ z gory dzieki

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Używa swojej inkantacji kiedy przyszła jego kolej, a dodatkowo kaszkiet na końcu.
Licz nie używa kaszkietu, tylko musi przy nim stać. Równie dobrze, możesz mieć 5 liczy przy kaszkiecie i każdy używa swoich inkantacji normalnie.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

dziekuje

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

MUKER pisze:Używa swojej inkantacji kiedy przyszła jego kolej, a dodatkowo kaszkiet na końcu.
Licz nie używa kaszkietu, tylko musi przy nim stać. Równie dobrze, możesz mieć 5 liczy przy kaszkiecie i każdy używa swoich inkantacji normalnie.
Czy to znaczy, że mogę wystawić kaszkiet na górce, a cal za górką licza w oddziale np łuczników i kaszkiet dalej będzie działał?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Nie. Liche musi być dołączony do Casketu jak do maszyny. a jak wiemy nie można stać w dwóch oddziałach jednocześnie ... w przeciwnym wypadku Casket się rozsypuje na końcu tej fazy gdzie nie ma/traci liche'a
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

A ja mam takie pytanko odnosnie kasketa ktore nasunelo mi sie dzisiaj w trakcie gry z lizardmenami (19:1 do przodu tak btw ;) czy jak przykladowo lord na smoczku czy innej jaszczurce dostaje z kasketa to osobno rzucamy na jezdzca i osobno na bestyjke? :)

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

rzucamy raz i woundy są rozlosowywane jak strzelanie.
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie rzucasz osobno za kazdy model w oddziale tylko raz za kazdy oddzial

w wypadku monsterow z characterami rozdzielasz woundy jak ze strzelania

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

aha no to ladnego wala zrobilem 8) dobrze wiedziec na przyszlosc :] chociaz akurat wiele by to nie zmienilo bo rzucilem 12 8)

Awatar użytkownika
Malcavian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Malcavian »

moje pytania to:
1. czemu ludzie robiąc rozpiski pisza, że "icon of rulership" daje Princowi na rydwanie US 5 ? princ na wózku z tym itemem ma US 6 przecież, jako że w rulebooku wyraznie napisane jest, ze herosi na rydwanach maja US 5
2. ludzie kiedy robią rozpiski piszą, że dają oddział sepow i latajacego Princa z "collar of shapesh" , coby princ nie ginal tak latwo. Wnioskuje więe, ze chodzi im o umieszczenie princa w oddziale carrionow, a ponownie w rulebooku odnajduje zapis, mowiacy ze zaden heros nie moze dolączyc do oddzialu flyer'ow, nawet posiadajac zdolnosc latania.
oni maja racje czy ja zle mysle?? :wink:

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

1) Strona 25 AB do TK. Skeleton Chariots. W light chariots 4 akapit - "Light Chariots have a Unit Strenght of 3 per model (4 if ridden by a character)".

Pozdro... :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Malcavian pisze: 2. ludzie kiedy robią rozpiski piszą, że dają oddział sepow i latajacego Princa z "collar of shapesh" , coby princ nie ginal tak latwo. Wnioskuje więe, ze chodzi im o umieszczenie princa w oddziale carrionow, a ponownie w rulebooku odnajduje zapis, mowiacy ze zaden heros nie moze dolączyc do oddzialu flyer'ow, nawet posiadajac zdolnosc latania.
oni maja racje czy ja zle mysle?? :wink:
Collarem można "przerzucić" straconą ranę na sojuszniczy oddział w promieniu 4 cali. Dlatego Prince lata blisko sępów i one obrywają.
Obrazek

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

czy jak zostanie wystrzelana załoga katapulty to mozna ją wskrzesic? i odwrotnie, jak zostanie zniszczona katapulta, a załoga przeżyje, czy mozna wskrzesić klope?

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Można. Jak zostanie choćby jeden obsługant to możesz sobie wskrzesić resztę chłopaków i klope.

Awatar użytkownika
Nebiros
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: Nebiros »

Jak działa Shield of Ptra ? musze zdać AS i od tej pory enemy unit stykające się mają WS 1 ??


Druga część posta nie miała nic wspólnego z tematem - Jose

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Witam wszystkich z tej części forum :) Zaczynam moją przygodę z TK (Batalion i AB zamówiony :P). Przejrzałem zasady kilka razy, mam jednak kilka wątpliwości co do kilku spraw (tzn. wole się upewnić :)):
1. Ataki giganta w szarży - Za każdą ranę gigant dostaje +1A, czy 1 automatyczne trafienie?
2. Klątwa Kinga - jeśli zostanie zabity przez kilka jednostek (rozpadnie się w walce) to wszystkie odziały robią test LD i dostają k6 ran, czy losuje się je między oddziałami?
3. Czym różni się brooch of great desert od normalnego DS, bo za cholerę nie mogę skumać :P

4. Wiem, że to pytanie było zadawane sto razy, ale dalej nie wiem czy brać lekką czy ciężką kawalerie :P Doradzicie coś?

5. Co powiecie na taką rozpiskę?:
Tomb Prince, Great Weapon, Shield, Armour of the Ages, Vambraces of the Sun
Liche Priest, Hierophant, Hieratic Jar, Collar of Shapesh
Liche Priest Death Mask of Kharnut (po prostu mam ochotę :P), Talisman of Protection, Steed

7 Skeleton Light Horsemen + champion
10 Skeleton Warriors
10 Skeleton Warriors
24 Skeleton Warriors, shield, Armour, Standard; Musician
2 Tomb Swarm

3 Skeleton Chariots, Standard, Banner of the Undying Legion + champion
Tomb Scorpion
Screaming Skull Catapult, Foe

Wyszło ładnie 1500pkt :)

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Witamy, witamy.

ad1 dostaje +1A za każdą ranę jaką zadał (nieważne czy wysejwowaną czy nie)
ad2 wszystkie jednostki odpowiedzialne za śmierć Kinga dostają od klątwy
ad3 ma takie same działanie tylko inną nazwę
ad4 hmm... żadnej? :D
ad5 zagraj to zobaczysz :D
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Ad.1,2,5 - Dzięki :)

3. To panowie z GW zrobili sobie jakiś żart, czy może ma to jakieś głębsze znaczenie, którego - jako świeżak - nie rozumiem? :)
4. W sumie, może to właśnie jest odpowiednia odpowiedź :D Ale jak dla mnie jakaś kawaleria musi być w armii, więc pewnie poeksperymentuje z... :wink:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

3 brooch jest enchantedem i moze go brac niemag

4 lekka z championem

ODPOWIEDZ