Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Grzelak »

Lion pelt ( w WL ten co daje +2 sv vs missle ) daje przeciw wszystkim pociskom czy tylko niemagicznym ?

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

tylko na niemagiczne :(

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

Dokładniej rzecz ujmując, lion pelt poprawia sv od shooting'u, a nie missli jako takich. Czyli fire ball nie, ale magiczny ostrzał (np. reaver bow) już tak.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

daltego są do dupy WL ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Pretor pisze:Dokładniej rzecz ujmując, lion pelt poprawia sv od shooting'u, a nie missli jako takich. Czyli fire ball nie, ale magiczny ostrzał (np. reaver bow) już tak.
zacznijmy od tego, ze łuk ma magiczne ataki tylko jezeli ma tak napisane w opisie przedmiotu. I z tego co pamietam tylko chyba WE maja luk z magicznymi atakami.

Khorne
Plankton
Posty: 2

Post autor: Khorne »

A wiec tak witam na was niedawno koledzy namówili mnie na Warhammera bo rozmyślaniu czy grac chaosem czy Elfami Wysokiego Rodu zdecydowałem ze będę grał elfami (zadecydował wygląd). Zakupiłem już batalion i mam takie pytanie co dokładnie robi : "zawsze atakujesz jako pierwszy" czy to działa również gdy ktoś na ciebie szarżuje ?? czyli ze ktos na ciebe szarżuje a ty zaczynasz bić?? Z góry dziękuje za odpowiedz :P

Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Grzelak »

ASF - czyli always stirke first - tak jak napisałeś zawsze bije pierwszy nawet jak ktoś szarżuje. Chyba, że jednostka która cie szarżuje też ma ta samą zasadę. Obecnie nie wiem jak to jest z ASF vs ASF

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

Witam jestem tu nowy ... :) posiadam Battalion oraz oddział włóczników ... teraz zakupie sobie Kodeks i magów ogólnie w magie chcę iść więc co poradzicie potem zakupić? balisty? może co innego ... niech ktoś kto w temacie mi poradzi z góry dzięki i pozdro :P
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Grzelak »

na pewno musisz miec 2x10 łuczników to jest praktycznie w każdej rozpie. Jak w Magie to min 2 bolce, a reszta juz od ciebie zalezy :P czy chcesz iść w piechotę czy kawalerie ( choć 1 odział DP nie zaszkodzi :D )

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

a ty Grzelak w co idziesz?
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Ja bym powiedział, że przyda Ci się oddział do trzymania Banner of Sorcery. Generalnie jak grasz na magii ta szmatka to podstawa. Do tego celu najlepiej nadają się Phoenix Guardzi, ewentualnie Dragon Princes.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Ja proponuje Sword masterów do magów pasują super klimatycznie :D i jak już powiedział Embir Phoenix guardów do BoS

Skoro masz batalion to masz 16 luków więc skonwertuj sobie 4 speary do 20
Będziesz miał wtedy 28 włóczni co jest dobrym wyborem jak ustawisz 4 szeregi po 7 bo wypłacają mnóstwo ataków. (chociaż ja wole mniejsze oddzialy 21(3x7) albo 18 (6x3)).
Niestety pomimo swych zalet włócznie nie wytrzymują konkurencji łuków(a szkoda :( ) więc z rozwojem armii pewnie z nich zrezygnujesz.

No i orzełek się przydaje (zajrzyj do tematu o odginaniu szarż)

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

dzięki za rady zastanowię się :)
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

dzisiaj zamawiam już magów ( konny i pieszo) oraz kodeks... a za jakiegoś miecha albo SM z 5 albo lwiego rydwana albo baliste zobacze jeszcze pozdro wam
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Grzelak »

Ja teraz gram na smoku :P
Kiedyś grałem wszystkim po trochu :P Ale teraz bym pomyślał o złożeniu tylko na piechocie

Anaris
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Anaris »

Mam takie nurtujące mnie pytania, otóż czy orzełek jest skirmish ??

A teraz to drugie czy jeżeli daje Princa na smoczka i gdy ktos na mnie szarżuje (bez ASF) to bije mój lord tylko czy tez smok, smoczek nie ma zasady "speed..". Mi osobiście sie wydaje, ze jest to traktowane jako mount - na koncu hero lub lordow jest taka tabelka z mountami dla tych rodzajów jednostki- i bije razem z princem. Prosze o odpowiedz gdyż jest to ważne bo moi kumple sie uwzieli na wyłapywanie tego typu rzeczy, a szczegulnie przy silnych lordach . z Góry dzieki :)

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Orzełek nie jes skirmisherem, zalicza się do kategorii Monster. Smok zaś nie posiada zasady ASF.

P.S. Na marginesie na przyszłość przed grą sugeruję uważne przeczytanie podręcznika oraz księgii armii :wink:
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Embir mnie uprzedził.

Orzełek nie jest skirmish, zgodnie z AB.
Smok nie ma zasady ASF, bije zgodnie z zasadami z RB.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Anaris - co do ASF.. wystarczy dokładnie przeczytać opis zasady speed of assuryan w booku do HE. :)
odpowiedzi na 95% pytań są w podręcznikach :D
Obrazek

Anaris
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Anaris »

No szkoda ... wiem ze nie ma tej zasady ... ale mylsalem ... a nie wazne ... dzieki

Zablokowany