Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Eltharion »

Poprawilem !! :D
Takie pytanie odpowiada waszym wysokim standardą??
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Witam
Kupiłem sobie Nobla metalowego (6ed), i teraz zastanawiam się co mu dać.

Oto sety o których myślałem:

1.Dragon Scale Shield 20
Fortune Helm 25
Barbed Steed, Dragon Armour, Hand Weapon/Lance (to by wymagało odcinania miecza i dorobienia lancy - co by wyglądało troszkę dupnie).

2. Fortune Helm 25
Enchanted Shield 10
Sword of Might 10
Barbed Steed, Dragon Armour

Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Grzelak »

Nie możesz dać 2 magicznych zbroi ( tarcze i helm )

Zazwyczaj noblom daje sie helm of fortune, SoM ( ale ja wole zamiast tego halabarde i ward 5+)
Jest jeszcze opcja nobla na orle z reaver bowem ( 3 strzaly s 5 )

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Czemu nie mogę?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Bo tak jest napisane w Podręczniku z Zasadami ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Już sprawdzam, widocznie nie doczytałem ;) Dzięki.

EDIT: Ok, wyczytałem już. Wychodzi na to że mogę wziąść jedną magiczną część pancerza (hełm, tarcza itd.) a reszta musi być normalna. Troszkę głupio no ale...:)

Czyli :

Daję Fortune Helm (25), Sword of Might (10), Dragon Armour, Shield, Barbed Steed

Daje mi to 2+ save i 5 siły w szarży, re-roll save'ów... Jak myślicie, dobra to konfiguracja dla Nobla?

I jeszcze jedno pytanie - jeśli stworzę Nobla na piechotę, z dwoma mieczami (można?) i dodam mu jakiś-tam miecz magiczny - to czy będzie dostawał dodatkowy atak za drugie hand weapon?

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Daję Fortune Helm (25), Sword of Might (10), Dragon Armour, Shield, Barbed Steed

Daje mi to 2+ save i 5 siły w szarży, re-roll save'ów... Jak myślicie, dobra to konfiguracja dla Nobla?
Masz save'a na 1+... :wink: Zrób go BSB i jest super... :D
I jeszcze jedno pytanie - jeśli stworzę Nobla na piechotę, z dwoma mieczami (można?) i dodam mu jakiś-tam miecz magiczny - to czy będzie dostawał dodatkowy atak za drugie hand weapon?
Nie, jak dajesz magic weapona to masz tylko jego z broni...

PS:
wziąść
wziąć ^^ :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Celedor pisze:
Daję Fortune Helm (25), Sword of Might (10), Dragon Armour, Shield, Barbed Steed

Daje mi to 2+ save i 5 siły w szarży, re-roll save'ów... Jak myślicie, dobra to konfiguracja dla Nobla?
Masz save'a na 1+... :wink: Zrób go BSB i jest super... :D
I jeszcze jedno pytanie - jeśli stworzę Nobla na piechotę, z dwoma mieczami (można?) i dodam mu jakiś-tam miecz magiczny - to czy będzie dostawał dodatkowy atak za drugie hand weapon?
Nie, jak dajesz magic weapona to masz tylko jego z broni...

PS:
wziąść
wziąć ^^ :wink:

Wziąść....ok, mea culpa ;f Nawet najlepszym się zdarza :D

BSB...będzie problem, bo nie mam takiego w bitsach (tylko jakieś pozostałości po Battleforce) a i przyklejenie tego do metalowego modelu - sensowne - byłoby trudne. No ale popracuję nad tym ;)

Dzięki za info!

Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Grzelak »

Drake pisze: I jeszcze jedno pytanie - jeśli stworzę Nobla na piechotę, z dwoma mieczami (można?) i dodam mu jakiś-tam miecz magiczny - to czy będzie dostawał dodatkowy atak za drugie hand weapon?
Przypomniało mi się moje kombo lord z magicznym mieczem +3 ataki i dworak (7A, S5) :P szkoda, że takie wałki nie przechodzą XD

yasiu
Warzywo
Posty: 19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: yasiu »

Może takie pytanie już się kiedyś pojawilo, ale ... Czy mistrzowie miecza z gw mają ASF? Nie znam dokladnie zasady Speed of Asuryan, a jakoś mnie to zainteresowało.

Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Grzelak »

Wszstkie Elfy wysokiego rodu maja ASF, jedyne co w naszej armi nie ma to zwierzaki: konie, orzełki, smoki

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wszystko jest wyrażnie napisane w army booku. To jest nawet aż wyrażnie napsiane.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

yasiu
Warzywo
Posty: 19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: yasiu »

Dzięki za odpowiedz. Myślałem ze jak bije z broni dwuręcznej to może jakoś to się znosi. Broń wielka daje zasadę zawsze ostatni a Speed of Asuryan zawsze pierwszy. Trochę mi to w głowie namieszało. A tak poza to gram Lizakami.

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Mam okazję kupić Arcymaga na Smoku i zastanawiam się - opłaca się? Czy jego potencjał (smoczka) się po prostu marnuje?

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Arcymaga na smoku możesz zawszę przerobić na Dragon Mage, jeżeli lubisz na nim grać to ok, ale jest strasznie miekki i poprostu rzadko się na nim gra.

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

Czy dajecie do swojego arcymaga księgę Hoetha za 100 pkt ?
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

oczywiście to świetny artefakt jeżeli biorę arcy maga to daję mu to do tego jeszcze 2x1lv mag po 2 dicpel scrole i jeszcze bsb dojdzie.

Heidar
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Heidar »

Bardzo fajny przedmiot, choć zaryzykowałbym stwierdzenie że nie zawsze do końca opłacalny..

Awatar użytkownika
pniewiak
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: pniewiak »

Witam!
Piszę z konta brata :). Jakiś czas temu oddał mi w posiadanie nieco figurek HE'lfów. Zastanawiam się nad stworzeniem armii na 700- 100 punktów. Interesuje mnie zrobienie armii opartej na magii. Posiadam 16 SM, 16 spearmenów, 30 łuczników, RBT, garstkę dragon princów, 6 phoenix guardów. Ponaddto mam mounted mage'a. Czy istnieje możliwość złożenia czegoś z tych resztek?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jasne ze istnieje :)

zależy na ile punktów, z tego co wymieniłes można złożyć początkową rozpiskę:
mag na koniu z osprzętem = 201pkt
14 SM z pełną grupą dowodzenia i Banner of Sorcery = 290 pkt
10 luczników = 110
1 RBT = 100 pkt
15 spearmanów z muzykiem = 140 pkt
garstka DP = 150 (goła piątka)
suma = 991 pkt

dalej to ja juz Ci sie będzie podobało i jakie jednostki będą ci sie sprawdzały w boju. możesz zacząć modyfikować wszystko. :)

pozdrawiam
Obrazek

Zablokowany