Empire VII ed.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
azrael88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kielce

Re: Empire VII ed.

Post autor: azrael88 »

Jestem dokładnie w etj samej szczęśliwej sytuacji co admirał - mam dobre pare tysięcy punktów i nie musze nic kupować. A jak będę miał kaprys to sobie wezmę czołg, bohatera albo pudełko GSów.
A póki co mówię GW : dziękuję
Obrazek

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

ja już też pisałem wcześniej, że też dużo towaru mam, nei jestem jakoś ściśnięty małą ilością figsów, ale tego plasticzanego ST to kupię, bo pewnie będę miał w bardzo dobrej cenie u swojego zaufanego dystrybutora ;)
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Ceny nowych plastików do Imperium rzeczywiście są tragiczne. Czułem w kościach, że do tego dojdzie. Mam całą grupkę kumpli, którzy są zapatrzeni w plastikowe modele GW (bo tańsze od metali). Teraz właśnie zwątpili ;)

Naturalną koleją rzeczy GW jako monopolisty będzie doprowadzenia ceny wszystkich plastików do ceny metali, a później jej zwiększanie kiedy wszyscy się przyzwyczają...

Mam tylko wielką nadzieję, że albo pojawi się w końcu jakiś mocny konkurent z dobrym bitewniakiem nieskirmishowym albo takie firmy jak gamezone staną się konkurencją posiadając tańsze metale od drogich plastików GW. Niestety jednak Polska reakcja nie liczy się na tej arenie. Jak słusznie tu już zauważono musi się to odbić na rynkach zachodniach zwłaszcza USA - a z ich punktu widzenia to może wyglądać zupełnie inaczej...

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Nie tak całkiem inaczej. Amerykanie też umieją liczyć. Na zagranicznym forum, na które zaglądam (link w podpisie), też zauważono tą podwyżkę. Tak jak my próbują zrozumieć jak to możliwe. Zadowoleni z tego nie są ;)

A żeby było jeszcze ciekawiej. To czytałem, że GW używa do produkcji plastiku z recyklingu, który jest tańszy od nowego, bo w USA ma jakieś ulgi podatkowe :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Kokesz pisze:A żeby było jeszcze ciekawiej. To czytałem, że GW używa do produkcji plastiku z recyklingu, który jest tańszy od nowego, bo w USA ma jakieś ulgi podatkowe :)
Ekologiczne figurki! Yeha!
Vae victis!

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Kokesz pisze:Na zagranicznym forum, na które zaglądam (link w podpisie), też zauważono tą podwyżkę. Tak jak my próbują zrozumieć jak to możliwe. Zadowoleni z tego nie są ;)
Słowacy także http://www.wargaming.sk/modules/newbb/v ... &start=100
Berik ze słowackiego forum pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?
:lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Ciekawe kiedy klijent bedzie zadowolony z podwyzki.

Ja bym zaakceptowal taka podwyzke, jakby te figsy byly jakies wyjechane. Ale moze im sie jakas cyferka jebnela przy wklepywaniu do kompa. Chyba katergorie produktu im sie pomylily.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Każdy może każdą podwyzkę zaakceptować ale musi ona być poprzedzona jakąś informacją ukazującą powody. A to co oni raczyli napisać u siebie to jakaś farsa. Już mogę zrozumieć, że cena taka musi być bo...hmmm figurki są tak odjechane, że kopara opada. Niestety w tym wypadku tak nie ma. Mogę dać sporo kasy ale za wysmienity model/modele...za Kordela Shorgaara dałem 150zł bo mi się model podoba :D

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Kokesz pisze: Amerykanie też umieją liczyć.
a to ci dopiero nowina! ;) a tak na poważnie... podwyżek nie unikniemy niestety... to naturalny proces

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Nurtuje mnie taka sprawa jeszcze czemu ti nowy ST ma być droższy od stegadona ta sama masa plastiku podobny rozmiar a Stegadon kto widział ten wie że ma masę części i bitzów....
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Ja liczę na to że im się kategorie produktów pomyliły, albo cyfry zamiast 1 to 2 przy GS i 3 zamiast 2 przy ST

GS są droższe od elitarnej piechoty Lizardów, a ST droższy od Stegadona.

może Człowiek Z Korporacji się wypowie na temat tak drastycznej podwyżki lub oby pomyłki :?:

Awatar użytkownika
Jarek
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Jarek »

Nie wypada na tym forum przeklinać, więc nie będę komentował tych nowych cen, zwłaszcza że chciałem sobie kupić armie Imperium.

Ale rysuje się alternatywa dla głupoty tego wydawcy.

http://shop.warlordgames.co.uk/pike-and ... 1453-p.asp

40 modeli za 18 funciaków, strzelcy na 100% do wykorzystania, a pikinierów da się przerobić na włócznie np.
Działa też ładne produkują, a w planach kawaleria, do wfb raczej jako lekka ale zawsze.

Ciężką kawalerie też można znaleźć i to deklasującą koszmary GW, ten środkowy konik np:
http://www.frontrank.com/big_pictures.asp?prod=353&pn=2

http://www.frontrank.com/lev4_4_2_2_WOR_Cavalry.asp

Fakt, że większy wybór ma tu gracz Bretonii, ale kilka wzorów do Imperium się nadaje.

Jedyny problem to czołg, ale trzeba być albo bogaczem lubiącym marnować kasa, albo zaradnym modelarzem :)
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Muszę przyznać, że piechote mają znacznie lepszą niż modele GW. Akurat imperium z ich figsów możnaby spoko złożyć za świetną cene.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Ładne ładne, można złożyć - tak tak

Tyle, że ni chu*a mi to nie przypomina GSów, Archerów, tym bardziej ST :P A to głównie o to się rozchodzi obecnie

Jak dla mnie figurki tak sobie pasują - raz, że trochę za bardzo frankofońskie te modele jak na kontekst frakcji, dwa trochę mało opancerzone. Wyczaiłem 1 gostka z czymś na kształt light armoura :p

W sumie, gdybym chciał zaszaleć kupiłbym sobie ich by mieć rączek z pikami na tyle by zrobić oddział - jak to ta sama skala to nie powinno być problemu, a piki dłuższe i konkretniejsze niż te nędze w boksach state troopsów
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
azrael88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kielce

Post autor: azrael88 »

Powiem tak, polityka cenowa GW lata mi koło kalafiora. Nie musze tego kupowac żeby przeżyc, a jak mnie najdzie to sobie cos tam zamówię z maelstroma.
Narzekań nie rozumiem, nie chcecie to nie kupujcie, albo szukajcie tańszych źródeł jak słusznie juz zauważył Admirał.
To jest moja wysoce subiektywna ocena sytuacji, chyba znieczuliłem sie na rewelacje Genialnej Wytwórni :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarek
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Jarek »

Ja tylko pokazałem, że jest alternatywa dla cen GW
Jak ktoś jest miłośnikiem/niewolnikiem produktów tej firmy albo ma kase - to ok. Mnie też stać na zakup 10 plastikowych żołnierzyków i plastikowy czołg za równowartość wagi materiału w złocie. Ale po co skoro mam wybór i za mniejsze pieniądze ma 40 a nie 10.
Może to też dlatego, że gram w systemy, gdzie wydawca sprzedaje zasady, a graczowi pozostawia wybór czym grać i jakoś nie mam oporów, gdybym się kiedyś na WFB zdecydował,aby złożyć armie bez lub ze znikomą ilością modeli GW, a da się.
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Kokesz pisze:... My jesteśmy ofiarami ich strategii standaryzacji produktu..(
Nie jesteś żadna ofiarą :)
Nikt nie każe Ci grać w "Ich grę" :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarek
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Jarek »

Ich figurkami też nie :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Obrazek

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

W stosunku do pozostałych Avatarów ten wypada mizernie coś :D
Obrazek






_________________

ODPOWIEDZ