Czym grać, przeciw komu?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Krogulec
Warzywo
Posty: 11

Re: Czym grać, przeciw komu?

Post autor: Krogulec »

Mój kumpel rzucił mi wyzwanie. Chce walczyć demonami na 2,5k. Postanowiłem wystawić DE, którymi bawię się od jakiegoś czasu. Mam za sobą tylko dwie bitwy mrocznymi. Obie na małe punkty. Jeśli macie jakieś porady czym łoić demony to piszcie.
Wydaje mi się, że nieunikniony będzie RoH (jedyna nadzieja na magię demonów) i bolce do koszenia dużych demonów. Lord na smoku też by się chyba przydał oraz walec CoK z Hydra banner. Kociołek też chyba wezmę. Piszcie proszę wszystkie przemyślenia jakie wyciągnęliście z bitew z demonami.

Lord Yeurl
Wałkarz
Posty: 51

Post autor: Lord Yeurl »

Mam problem z Imperium na+2000 nie ma jak tego zniszczyć...
Najwiekszy problem mam ze Steam Tankiem i War Altarem.

Jakie są wasze sposoby :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

- magia cienia, magia metalu
- bolce
- oddział cok wzmocniony kociołkiem(wcześniej rzecz jasna trzeba zmiękczyć tanka )
- różne kombinacje z lordem.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Altra spokojnie rozkręca sama hydra... 1 szarża CoK w tanka i mamy poletko warzywne...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Mi hydra nigdy altara nie rozkręciła, za to smok jak najbardziej.
Tanka ładnie warzywni assasin z gwiazdkami

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Hydra rozkręca altar w max 2 tury... Koleś ma tylko 2 A natomiast my mamy 7 rozwalamy altar to koleś płynie z Terroru...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
PiotrekN
Chosen of Tzeentch
Posty: 999
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Smokiem nigdy nie szarżować w altar, jak imperialista ma troche oleju w głowie i standardowo złożonego priesta (zbroja, lusterko, sword of fate) to bez problemu niszczy Ci smoka w następujący sposób:

Na początku gry deklaruje mieczyk na smoka, następnie zakładamy że ty w niego szarżujesz, wtedy jest challenge i twój lord ma dzięki lusterku całe 2 ataki plus 5 ataków smoka, to trochę za mało aby zniszczyć altar. Priest zaś oddaje 4 ataki z WS lorda (chyba 7) i hate, czyli z 3-4 trafiają, rani na 2+ bez save i każda rana to d3 woundy, czyli na ogół smok ginie.

Mam nadzieje że nie zwałowałem w niczym, ale z tego co pamiętam jak grałem trochę temu to tak to wyglądało ;)

Dlatego zdecydowanie lepiej szarżować hydrą w altar :)

Lord Yeurl
Wałkarz
Posty: 51

Post autor: Lord Yeurl »

jarlaxle17 pisze:- magia cienia, magia metalu
- bolce
- oddział cok wzmocniony kociołkiem(wcześniej rzecz jasna trzeba zmiękczyć tanka )
- różne kombinacje z lordem.
jak dla mnie szarża w tanka CoK to samobójstwo...
jakie kombinacje na lordzie rozkręcą altara???

GarG hydra nie ma szans z altarem :roll:

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

GarG pisze:Hydra rozkręca altar w max 2 tury... Koleś ma tylko 2 A natomiast my mamy 7 rozwalamy altar to koleś płynie z Terroru...
Hydra bijąc z hatem wbije góra 2-3W z poganiaczami (trafia z 6A, woundowanie na 4, armour na 6, ward na 4). Potem, o ile nie mamy duzo DD płynie z boundów.
standardowo złożonego priesta (zbroja, lusterko, sword of fate)
No tak, jeśli ma SoF to faktycznie raczej nie ma co szarżować smokiem:)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

GarG hydra nie ma szans z altarem
Ja chciałbym zobaczyć tego cwaniaka, który beztrosko na altara hydrę przyjmuje...
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Lord Yeurl pisze:jak dla mnie szarża w tanka CoK to samobójstwo...
Spójrz na to w ten sposób, wbijesz parę ran, w kolejnej turze powiedzmy uciekają jaszczurki, one się zbiorą tank dalej będzie warzywem. Jak dla mnie dobry deal.
Żaba pisze:P.S. aczkolwiek smok jest niewątpliwie absolutnym samcem alfa i przywódcą stada bez niego ani rusz... :mrgreen:
true
Bestialski_Brokuł pisze:(...)potem się okaże(...) Shadowblade to nie asasyn tylko nazwa firmy od mokrej roboty, która ostatnio przeprowadziła szeroką rekrutację :wink:

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Hydra bijąc z hatem wbije góra 2-3W z poganiaczami (trafia z 6A, woundowanie na 4, armour na 6, ward na 4). Potem, o ile nie mamy duzo DD płynie z boundów.
Ciekawe po co Ci te DD ^^
Ja chciałbym zobaczyć tego cwaniaka, który beztrosko na altara hydrę przyjmuje...
Szczerze ja też :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

No ja ostatnio wpadłem hydrą w treemana na ostatnich 2W i mnie treeman pochlastał w 2 tury... zdaża sie

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mnie wczoraj treeman władował w hydrę 3 rany ze stand and shoot :/
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

jakby złożyć 6 cok ze sztandarem AP to z frontu ma się 8A z s6 -4ap i 4A -2ap, czyli tank ma as na 5+/3+ =

3,4 rany myślę, że da się wbić.

Jeżeli lord imperialny zamieniam nam brzydko statystyki to myślę, że hydra blade, +3S i kociołek, dadzą nam jakieś 4-6 ataków z s7 +smok.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jeśli go nie zabijesz w szarży to tracisz smoka w tej turze. ImO nie opłaca sie szarżować smokiem w altar.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

macie jakiś racjonalny pomysł odnośnie walki z lizakami?
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

niezłe.!
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Egzekutorzy(najlepiej z sztandarem mordu) są świetni na ciężko zbrojne krasnale (i inne zapuszkowane śmieci )
Tak drobna rada :D
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Robbbb99
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Robbbb99 »

Chciałem się zapytać co najlepiej brać na HE bo z tego co widzę prawie wszystko jedzie DE zwlaszcza ze mają przeżuty i pierwsze atakują

ODPOWIEDZ