Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: kufel007 »

Strzelają jeden raz, a w walce wręcz Weapon Team ma 2 ataki
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

no ale skąd wiadomo ze tylko w walce wręcz są 2 ataki? bo w statystykach jazzeali jest napisane że mają 2 ataki, niezależnie od tego czy są weapon teamem

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

kszyhu pisze:no ale skąd wiadomo ze tylko w walce wręcz są 2 ataki? bo w statystykach jazzeali jest napisane że mają 2 ataki, niezależnie od tego czy są weapon teamem
Stąd wiadomo, że cecha A odnosi się tylko do walki wręcz. Jeśli jakaś jednostka strzela kilka razy na rundę, to się to nazywa multiple shots.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

aha, nie wiedziałem tego :), no to dzięki za pomoc

Koras
Plankton
Posty: 1

Post autor: Koras »

Witam, mam pytanie dot. zasady Lead from back. w ArmyBooku i Armybuilderze jest napisane takie zdanie
"Characters can lead from the last rank. If unit in HtH but not character he can join HtH, stay in rear, or leave unit."
Czy jest to tego jakieś uściślenie czy mogę wyjść herosem z oddziału gdy oddział jest w walce?
Ostatnio zmieniony 28 mar 2009, o 23:25 przez Koras, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Koras pisze:Czy jest to tego jakieś uściślenie czy mogę wyjść herosem z oddziału gdy oddział jest w walce?
Że tak powiem (napiszę) jest do tego Armybook. :) (str. 10 konkretnie)
Dodatkowo, to ArmyBuildera nie słuchaj za bardzo bo czasem jest fałszywy jak serce Judasza.
A odpowiadając: możesz herosem wyjść z oddziału w walce, z tylnego szeregu (o ile ten character sam już nie walczy). Nie możesz wejść do innej walki.
_____
Skoro kolega wyedytował, to i ja sobie pozwolę. Korasie, odpowiedź jest w Twoim cytacie (pozowliłem sobie wytłuścić). :)
Koras pisze:"Czy jest to tego jakieś uściślenie czy mogę wyjść herosem z oddziału gdy oddział jest w walce?
Koras pisze:"Characters can lead from the last rank. If unit in HtH but not character he can join HtH, stay in rear, or leave unit."

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Na jakich stołach powinno się grać:

a) 3x1k na stronę
b) 2x2k na stronę?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2009, o 11:49 przez Kervyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Queek.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Na 3x 1k wystarcza stół 72x48 cali, na 2x 2k potrzeba już stołu o wymiarach około 96x48.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Czy efekty Screaming Bella działające na "all cavalry models", "all models with Toughness 7 or more" i.t.p. będą działać na mojego sojusznika, czy może zmieniono to w jakiejś erracie na "enemy models"? W sojuszu z Imperium niszczę mu działa i czołg oraz panikuję kawalerię :D
Queek.

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

A czy to ważne skoro nie masz w armii nic z T7 ani kawalerii? :)

Chyba, że weapon teamy i jezzaile traktujemy jako kawalerie, ale efekt ich nie dotyczy :P

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Kervyn pisze: W sojuszu z Imperium niszczę mu działa i czołg oraz panikuję kawalerię :D
Tak. :)
Z podobnym problemem borykał się kolega jadący na WI skavenami, w parze miał jakąś kawalerię.
WhiteWolf pisze: A czy to ważne skoro nie masz w armii nic z T7 ani kawalerii?
Ale czasem są parówki na duże punkty, albo gra się w domu duże bitwy na karkołomne sojusze, prawda? Na turniejach świat WFB się nie kończy. :)

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

Dzisiaj zostałem poinformowany, że granie na Skaveńskich Klanach jest niedopuszczane na turnieju. Sytuacja wynikła z tego, że w Kielcach ma być zorganizowany turniej bez rarów a ja, chcąc wykorzystać jedną z lepszych zasad w skaveńskim (szóstoedycyjnym) booku, wziąłem pod uwagę granie Klanem Skryre (na kilku latarkach w specialu). Czy jest to prawda? Czy ktoś próbuje mnie zrobić w konia?

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

rada pisze:Dzisiaj zostałem poinformowany, że granie na Skaveńskich Klanach jest niedopuszczane na turnieju. Sytuacja wynikła z tego, że w Kielcach ma być zorganizowany turniej bez rarów a ja, chcąc wykorzystać jedną z lepszych zasad w skaveńskim (szóstoedycyjnym) booku, wziąłem pod uwagę granie Klanem Skryre (na kilku latarkach w specialu). Czy jest to prawda? Czy ktoś próbuje mnie zrobić w konia?

Army listy klanowe nie sa dopuszczane na żadnym turnieju z formatem Limited albo Restricted (czyli de facto każdym turnieju w Polsce) więc jedynym klanem jaki możesz wystawić jest Eshin z kampanii Storm of Chaos.

Że tak zacytuje uściślenia:
"Armie 6 ed Nie można wystawiać armii alternatywnych (z tyłu podręczników)"
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Pajak86
Plewa
Posty: 8

Post autor: Pajak86 »

Pytanko, czy w armii Skavenów można wystawić jako jednostkę DoW Ogre Rhinox Cavalery ??

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

chyba nie... ale ja nie wiem :P zresztom po co ci oni u skavow?:>
ja mam pytanie, jak brass orb teraz dziala na Tanka? od razu go rozpierdziela?

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Podobno wyszło uściślenie, że orb nie działa na Tanka. Tak mi przynajmniej powiedziano :>

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

g, prawda

FAQ Empire

http://www.games-workshop.com/gws/conte ... 06&start=2

Q; How do the effects of the Screaming Bell and Brass Orb work on the Steam Tank, now thai it has Wounds instead of Structure Points?
A: Simply translate "Structure Wounds" into "Wounds"

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

ale Dzwonek juz nie dziala na czolg bo ma on tylko 6T ;]

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Dudi, przykro mi, ale mylisz się drastycznie. ;) Jak ktoś może, niech wklei cytat (ja nie mogę) ale dzown działa na czołg, bo ma tak w swoich zasadach, a nie że czołg miał 7 (czy więcej) T. :)

Jak nikt nie znajdzie to może mi się uda znaleźć i wkleję cytat.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

9-10 All models with Toughness 7 or more on the battlefield suffer D3 wounds. Armour saves apply as normal. Empire Steam Tanks and all buildings suffer D6 points of structural damage. Roll 4D6 on the appropriate damage chart for each section of a castle on the table.

ODPOWIEDZ