Hero Skavenski odmawia challangu.

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Hero Skavenski odmawia challangu.

Post autor: Cosmo »

Czolem

Na poczatek prosilbym o wypowiedzenie sie osoby/osob ktore sa autorytetami/sedziami zasad. Zasmiecanie watku 'mi sie wydaje' osob trzecich bedzie nie na miejscu ;)

Sytuacja:
Oddzial A (w ktorym jest hero chaosowy), bije sie z oddzialem B (w ktorym jest hero skavenski). Chaosnik krzyczy challange. Skaven odmawia i zwija sie do tylnej ranki.

Pytanie:
Czy skavenski hero (ze wzgledu na swoje zasady specjalne) moze zostac w tylnej rance po combacie? Czy po combacie MUSI wrocic z powrotem do przedniego szeregu?

Dzieki z gory za pomoc.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Łojżesz Cosmo oczywiście, że może zostać w tylnym nie musi przesuwać się do przedniego. Chyba nawet musi.
"If the unit is engaged in combat from a previous turn(...) the skaven player has three options(...) stay et the rear of the unit(...). AB, Skaven, s. 10.
Autorytetem nie jestem, ale dla mnie zapis jest jasny :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

też autorytetem nie jestem ale jestem pewien, że nie musi wracac do pierwszego ranku. Nie wiem nawet skąd takie podejrzenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

No ja generalnie tez myslalem ze nie musi.
Ale ostatnio moj przeciwnik sie z tym nie zgodzil, argumentujac: "The retired character is automatically returned to a fighting rank at the end of that close combat phase" Rulebook, s. 77.

Dlatego pytam jak jest. Zawsze gralem ze Skaveny nie musza wracac do walki. To jeden z bardziej popularnych prezentow na turniejach jak ktos krzyknie challenge magowi skavenskiemu ;) Zapis z Rulebooka jest jasny. Z tym ze zawsze sadzilem ze zasady speciajne Skavenow tworza wyjatek od tej reguly i mozna zostac z tylu. Pierwszy raz ktos mi zarzucil ze tak nie jest, dlatego pytam. Nie chcialbym na tym walowac jesli nie mam racji.

Prosilbym o odpowiedz jakiegos sedziego najlepiej?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

4 karabiny pisze:"If the unit is engaged in combat from a previous turn(...) the skaven player has three options(...) stay et the rear of the unit(...). AB, Skaven, s. 10.
Nie przeczytales reszty Karabinie.

Jeżeli już byłeś w tylnej rance i nie odmawiales challenge'a to masz 3 opcje gdy jest Twoja FAZA RUCHU.

Gdy odmawiasz challenge to musisz wracać do przedniego szzeregu na koniec fazy combatu (która jest de facto przed Twoją fazą ruchu)

Nieładnie walować Cosmo [-X ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jak wyzej.

Musisz wrocic do przodu. Na szybko nie znalazlem nic co by pozwalalo skavenom nie wracac po odmowieniu challenga do przodu

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Morrok pisze: Gdy odmawiasz challenge to musisz wracać do przedniego szzeregu na koniec fazy combatu (która jest de facto przed Twoją fazą ruchu)
[-X ;)
Skaven characters can choose to lead unit from the rearmost rank(...) Ocb? ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tylko, ze jak sie wycofuja to troche inna historia jest ;)

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

No to chyba ja jestem jakimś autorytetem w tej kwestii ;p
Musi wracać do przedniego ranku, jako że modele są automatycznie przywracane do przodu po odmówieniu challange.
Niemniej jest zapisek w booku do szczurów
Once this character is moved to the back of the unit, no further penalties apply to him for having refused the challenge
Jezeli przywracanie do przodu traktowac jako 'penalty' no to można sie kłócić ze powinien zostawać z tyłu ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Nie chce zaśmiecać tematu, ale niby dlaczego inna historia? Sam jestem ciekawy bo trochę grywałem i grywam skavenami. Dla mnie zapis jest wyraźny. W mojej opinii zasada kodeksu niweluje zasadę rulbuka.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Zgadzam sie i z Karabinem i z Mlodym (sytuacja ktora mi sie przydazyla, byla ewidentnym penalty ;-D).

Shino, byloby mozliwe zebyscie to przedyskutowali na LS? Oczywiscie nie zamierzam sie klocic i przyjme decyzje. Ale to dosc wazna kwestia, a z tego co slysze, nie tylko ja tak zawsze gralem.. I bynajmniej nie wynikalo to z checi walowania, a z interpretacji skavenskich zasad.

ODPOWIEDZ