O&G na 2000

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

O&G na 2000

Post autor: przelas »

Witam. Poniżej zamieszczam rozpiske O&G na 2000. W warhammera gram już kilka lat jednak ostatnio miałem przerwę i powiem szczerze, że armybook greenskin-ów mnie zszokował (niepozytywnie), ale cóż; koniec offtopu; proszę o konstruktywną opinie i krytyke:

25 Night Goblins 209 Pts
Netters; Spear; Shield; Standard; Musician; Boss; 2 Fanatic

23 Night Goblins 141 Pts
Spear; Shield; Standard; Musician; Boss; 1 Fanatic

18 Orc Big 'Uns 264 Pts
Choppa; Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician; Orc Boss
War Banner

1 Rock Lobber 75 Pts
Bully

2 Spear Chukka 80 Pts
Bully

2 Spear Chukka 70 Pts

3 Squig Herd 90 Pts

1 Doom Diver 80 Pts

5 Goblin Spider Riders 70 Pts
Spear; Short Bow; Shield

5 Goblin Spider Riders 70 Pts
Spear; Short Bow; Shield

1 Orc Great Shaman 515 Pts
General; Magic Level 4; Big Waagh; Choppa
Skull Wand of Kaloth [40]
Warboss Um's Best Big Boss At [30]
Staff of Sorcery [30]

1 Wyvern [200] Pts

1 Night Goblin Big Boss 107 Pts
Light Armour; Battle Standard
Bad Moon on a stick [50]

1 Goblin Shaman 105 Pts
Magic Level 1; Little Waagh
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Orc Big Boss 122 Pts
Choppa; Shield
Armour of Gork [50]

Casting Pool: 7

Dispel Pool: 5

Models in Army: 128


Total Army Cost: 1998


PS. Witam na forum :)

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

no to tak:
-speary z goboli out, maja gorszego save'a . drogie to w cholere i nic nie daje przy ws2. w orkach moze to i dobre , czasem save wogole nie ma jak mocno bija np kawa a przy ws4 dobrze by bylo oddac z drugiego szeregu.
- nie widze generala blacka a przy tej ilosci goboskow ld jest mega wazne, sam bad moon wiele nie da.
- daj hociaz jedne wilczki
- po co Ci championi w klockach ng? (chalange?)
- za zaoszczedzone z goboli pkt dodaj fasta i moze hociaz jednemu daj muzykow - latwiej ich potem zbierac po flee.
- jedna 12 savage ze spearami i muzykiem byla by dobrym pomyslem, moze nawet 'unsow (ja ich daje na flanke ,poza generalskim ld ale ekspertem nie jestem)
- na temat generala sie nie wypowiadam bo nie mam doswiadczenia w graniu na czyms takim.
- grajac na 2 k nie wydaje Ci sie ze troche Cie malo? za wrone mialbys porzadny klocek zielonych chlopakow .
- ten ork big bos to jakies nieporozumienie:) no hyba ze to jakies turbo kombo ktorego nie znam:) nawet mu magicznej witki za 5 pkt nie dales:) zamien na blacka ,bedize mial ciezka zbroje, lepszy ws i quela - no hyba ze specjalnie nie hcesz tlumic buntu w oddzialach.

od razu mowie ze super ograny nie jestem, to co napisalem to raczej podstawy, zadna ameryka. pzdr.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

Myślę, że warto przemyśleć posunięcie z Bad Moon banner i BSB goblinskim.

Po pierwsze Bad Moon daje stubborn czyli o szczęście nie pojęte będziesz testował break testy tym regimentem na niemodyfikowanym ld5 z przerzutem ale to serio i tak jest slabo, nie liczylem jaka jest statystyczna szansa ale cos pewnie okolo 60%, że zdadzą, w każdym razie nic na czym rzeczywiście można polegać.

Po drugie to taki gobliński BSB jest bardzo łatwy do zabicia, 0 pancerza, 2 W i T4, przeciwnik może to zdjąć nawet jakimś śmieciem zupełnym, choćby nawet potem miał przegrać combat to zdjął właśnie 200+ VP.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

zawsze może sobie wybrać czy zdaje na generalskim czy swoim bazowym.
Jak przegral w pizdu to lepiej stać na ld5 z rerrolem niże na dwóch palkach. Jak przegral o 1 to może skorzystać z Ld generala zmniejszonego o 1.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

Pytanie tylko czy jezeli cos takiego uderzy w gobbosow, to czy przeciwnik nie pokusi sie o zdjecie od razu BSB w combacie. Naprawde to nie taki problem go utluc. I wtedy klops.

Mi się wydaje, że już lepszym rozwiązaniem dla goblinów jest raggedy banner, masz bardzo dużo oddziałów gobbosów więc na pewno się opłaci i pomoże utrzymać twoje szeregi w ryzach.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Byle rozpa nie bedzie miala z Toba problemow. Nie masz wogole sily przebicia. Rozwaz uzycie savagy zarowno na piechote jak i na dzikach. Ja tu widze jednego rara, dlaczego?? Wiesz nie chce Ci zmieniac koncepcji, ale shaman orcow na wyvernie to porazka jakich malo. Ten gosciu nie wygra dla Ciebie bitwy, a zostawi w tyle mase z kiepska liderka, sam zreszta wysokiej liderki armii nie zapewniajac. Tak wiec wez pod uwage wziecie warbosa czarnucha na dziku, a jak uparles sie na wrone to wez go na wrone. Osobicie polecam trolle. Moze i glupie ale twarde i przywalic tez potrafia.
Jak brac magie to tylko goblinska. Uwierz akurat jest to czynnik wygrywajacy bitwy. Jak dla mnie najlepszy lore ofensywny w calym WFB. Kazdy czar piekny. Masz i 2d6 z S4, d6 z sila 6, d6 z sila 2 bez sava, popychaczke!! no i mork wants you i czar ktory u przeciwnika zamienia 6 na 1. Piekny lore wszystko przydatne i to az za bardzo :) Czego nie wylosujesz bedziesz zadowolony. Nie widze wilkow. Co do parku maszyn i nocnikow to jest akurat ok. Ja jednak jak juz biore nocniki to tylko 20 z muzykiem i 2-3 fanoli. Orki big unsy do wymiany na savagy. Jak bedziesz mial co do tego watpliwosci to po prostu przemysl sprawe troche dluzej. MAsz kilka fajnych przedmniotow w ksiazce. Szukaj dobrze znajdziesz szybko. Napisz czy ta armia ma byc na jakas konkretna armie. Jezeli na konkretna armie to masz duzy wachlarz mozliwosci i mozesz dobrze dobracvzabawki. Jak na turniej to moze pozycz od kogos inna armie.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

@ ajapinus : " Jak na turniej to moze pozycz od kogos inna armie." [-X c o to za sianie defetyzmu? Wy jestescie element reakcyjny!! to przez takich jak Wy , nasza zielona rewlucja jest nadal w powijakach, tłamszona przez burzuazyjne DE i spijające krew robotniczą VC!
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Kupy dupy sie ta twoja rozpiska nie trzyma...po co ci ten BSB Nightgobliński??...w pierwszym lepszym kombacie go stracisz...bo każdy w niego bedzie wypłacał ile sie tylko da...
sztandary na NG +speary+bossowie to jakaś głupota...wywal to od kopa...szkoda pkt.zamiast spiderów proponuje wilki ...są szybsze a fastom o to chodzi...ewentualnie zostaw jedne pająki i dodaj 2x wilki.
Skoro masz szamana levl 4 to dlaczego masz drugiego tylko z 1 levl??...chcesz czarować czy nie??...bo jak tak to daj mu 2 levl a jak nie to wywal dużego szamana i daj zamiast tego BO..

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Dzięki za komentarze, z O&G dopiero zaczynam (mam armie TK, co niektórzy może nawet kojarzą mnie sprzed lat z Cytadeli) a dużo grałem ostatnio w 5 edycji (wtedy to nie było nawet TK tylko Undead), teraz wracam i dzięki za wszelkie komentarze. Spróbuje wcielić je w życie i na dniach pokaże co udało mi się złożyć :)

pozdrawiam

ODPOWIEDZ