Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Embir »

U mnie lwi rydwan spełnia dokładnie te same funkcje. Z tym, że ja zawsze biorę dwie takie zabawki czy to w rozpie na małe czy duże pkt-y. Jak już nieraz wspominałem to rewelacyjna, choć niedoceniana, jednostka. No i jak już uda się sklecić kombinowaną szarżę smoka i rydwanu to nawet przy fluffowanych atakach najczęściej każdy wrogi oddział jest rozkręcany.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tak, tylko że te same funkcje może spełniać 5 DP, a jest ona o wiele wytrzymalsza, szybsza i podobnie walczy. Gdyby LC miał 5T, byłby spoko.
Jak dla mnie wystawianie LC to darmowe 140 pkt dla przeciwnika (jeśli oczywiście posiada strzelanie w liczbie większej niż 10 łuczników)

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

I tu się mylisz - ta zabawka w praktyce naprawdę się sprawdza i zwraca jesli się nią dobrze zagra - jak na razie bardzo często przeżywa mi do końca lub ginie dopiero w ostatniej rundzie gry...

Faktycznie na pierwszy rzut oka słabo/drogo/nieopłacalnie - po pierwszym wystawieniu stwierdziłem, że teoria na papierze sobie, praktyka sobie

A 5 Dp jak się z szarży nie przebije to już dupa - dokładnie tam mogę sobie wsadzić moją zajebista S3 :?
A chariot? nie dość, że fear to bije cały czas S5
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Wiele zależy od przeciwnika. Jak rydwan dojeżdża to jest fajnie, ale gorzej jak grasz np. z WE, Imperium, krasiami, DE itp. Wtedy zazwyczaj rydwan po prostu nie dojedzie.

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Andrzej pisze:Wiele zależy od przeciwnika. Jak rydwan dojeżdża to jest fajnie, ale gorzej jak grasz np. z WE, Imperium, krasiami, DE itp. Wtedy zazwyczaj rydwan po prostu nie dojedzie.
Jak na duże pkt-y wystawisz smoka, 2 orły, 2 lwie rydwany, 2 oddziały DP i 2 bolce i to wszystko zacznie walić prosto w przeciwnika to możesz być pewien, że na lewkach cały ostrzał i magia skupione nie będą. :wink: A jeszcze dodatkowo można umiejętnie wykorzystać lasy i inne tereny blokujące LoS oraz czar dający warda na 5+.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

dzisiaj moj 1 LC zdobyl okolo 500pkt 1 szarza xD LC wpadl w oddzial 22 big unsów z bsb na dziku, jakis smieszny taki byl nawet nie pamietam co mial. To na mu na to 4 impacty, czyli stastyka, 4 rany 4 deady, potem 6 atakow w jego bsb(bo akurat wbilem sie w bok gdzie stal) i tak 4 trafily, 3 zranily, 1 wysejwowal i dead, a jako ze jeszcze feara nie zdal to nikt nie trafil jak oddawali. No to liczymy, ona ma 3 ranki, sztandar i wiecej, a ja mu ze mam 6 ran i bok, przegrywasz o 2, no to on rzuca najpierw 8 a potem 9, on ucieka na 5 cali ja gonie 9, papa za 140pkt rydwan zjadl klocuszek warty chyba z 500. I wiem jedno, co by nei bylo wystawiam tylko 1 LC, i to zawsze ostatni. Przeciwnicy zazwyczaj skupiaja sie na wszystkim innym niz na tym. No i staram sie wystawic to z dala od calej reszty armii, wtedy spokojnie w 3 turze wpadam w jakis klocuszek, lub maszynke i robie miazge na tylach, flankach innych armii.

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

ja mu ze mam 6 ran i bok
Lion chariot nie ma US 5... {a szkoda}
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

mati1995
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: mati1995 »

Witam ponownie mam dziś kilka innych pytań: Po pierwsze czym najlepiej jest zepchnąć drzewko ? Próbowałem już 10 WL i nie dali sobie rady. Miałem trochę pechowe rzuty ale i tak zeszły drzewku 3 czy tam 4 życia. Drugim moim sposobem była magia. Oczywiście magia ognia, właściwie nie wiem jaki tam czar najlepiej przeciw drzewku się spisuję i tu proszę o podpowiedź. Spróbowałem pocisków ale mi nie poszło. Drugie pytanie to co najłatwiej zdjąć Lion Chariotem ? Co jest najbardziej opłacalne itd. Oczywiście chodzi o zdjęcie figurek z armii Wood Elves. :D

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Ja przepchnąlem drzewo strzałem z bolca + bodaj dwie tury klepania przy pomocy 12 WL - full command, lion standard, Amulet of Light - drwale dobrze się spisali

Z magii? Można też wziąć metal (ale to Lore stricte na treemana) - 1. i 6. będa bić z siła 5, a są płonącymi atakami + jest 4. czyli płonący duży pocisk...

Lion chariotem najłatwiej zdjąć to co jest związane walką z inym oddziałem i nie jest akurat w lesie :P Serio - w łuczników nie zaszarżujesz, bo zbginiesz od S&S - to samo z treenanem, poza tym marne szanse być drzewo zabił, a ono na pewno to zrobi z chariotem, wild ridersów nie dasz rady zaszarżować bo mają więcej ruchu...
Ewentualnie driady jak niesiedzą w lesie - no i próbowac można wardancerów zabić z impactów (bo jak włączą sobie asf to oni będą bić pierwsi i rozkręcą nasza zabawkę) - też oczywiście jak się nie kitrają w lesie....
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

mati1995
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: mati1995 »

Jak wiem że będę lał jednostki z ochroną magiczną to zawsze daje WL Amulet of Light. Świetny przedmiot bo tani. Jak polecasz te czary to wypróbuje :) . A więc Lion Chariota wykorzystywać do wsparć czy coś takiego ?

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

wiem ze było juz to pytanie gdzies zadane ale nie znalazlem go wiec pytam:
Co tak dokładnie dają magiczne ataki?

Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Grzelak »

- możliwość atakowania eteryków
- dawanie lub niwelowanie wardów ( np. Treemenowi WE )

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Relosu pisze: no to on rzuca najpierw 8 a potem 9
BSB miał być dead ;)
Grzelak pisze:- dawanie lub niwelowanie wardów ( np. Treemenowi WE )
Na ogół magiczne ataki nie zdejmują Wardów, Ward jest magiczną ochroną i magiczne ataki nic mu do niego. Chyba że w booku do poszczególnych armii jest zapis, że jednostka ma warda na zwykłe ataki, wtedy nie może stosować tej ochrony na magiczne
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

Grzelak pisze:- możliwość atakowania eteryków
- dawanie lub niwelowanie wardów ( np. Treemenowi WE )
tak z ciekawości: co ma warda aktywowanego vs magiczne ataki?

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Kris a nie ejst tak ze otrzymuje punkty za szarze w bok zawsze, ale jak jest us mniejszy niz 5 to nie scina rank ? Co do tego rzutu z bsb kiedy bsb juz nie bylo, no to przeciwnik mnie zlamowal albo oboje zapomnielismy ze on zginal xD

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Kris a nie ejst tak ze otrzymuje punkty za szarze w bok zawsze, ale jak jest us mniejszy niz 5 to nie scina rank ?
Dostajesz za bok jak przy liczeniu CR wciąż masz na flace minimum US 5 - wtedy dodatkowo kasujesz przeciwnikowi rzędy [tak sprawdziłem jeszcze rulebook dla pewności]
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Kris pisze:
Kris a nie ejst tak ze otrzymuje punkty za szarze w bok zawsze, ale jak jest us mniejszy niz 5 to nie scina rank ?
Dostajesz za bok jak przy liczeniu CR wciąż masz na flace minimum US 5 - wtedy dodatkowo kasujesz przeciwnikowi rzędy [tak sprawdziłem jeszcze rulebook dla pewności]
szeregi kasujesz na początku walki, bonus za bok liczy na końcu walki.
Możliwa jest więc sytuacja ze jeden oddział (np 3 lekkich kawalerzystów) zdejmie ranki a nie będzie dawał bonusu za bok (bo jeden z nich zginie :) )
Obrazek

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Fakt, bok kasujesz na początku... ale mówiliśmy tu o chariocie z bazowym US 4, a sam fakt wjechania z bok nim nic nie daje (szkoda - orzełki kasujące ranki to byłoby coś pięknego :wink:)
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

szkoda, ze na lion chariot nie można wsadzać bohaterów... mega siła przebicia no i magiczne US5
korhil na rydwanie to ciekawa opcja
niby 270pkt to dużo (wypasiony kloc dragonów) ale ma mega kopa :twisted: co o tym sądzicie?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

tak z ciekawości: co ma warda aktywowanego vs magiczne ataki?
Jakiś przedmiot u WE i ward 2+ przeciwko magicznym atakom u HE (działa tylko przeciwko czarom)
szkoda, ze na lion chariot nie można wsadzać bohaterów... mega siła przebicia no i magiczne US5
korhil na rydwanie to ciekawa opcja
niby 270pkt to dużo (wypasiony kloc dragonów) ale ma mega kopa :twisted: co o tym sądzicie?
Jest dokładnie tak jak z LC. W walce masakruje, ale łatwo może zginąć z ostrzału. Jak umiesz go bezpiecznie doprowadzić do ombatu, to go bierz :)

Zablokowany