Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: Witam serdecznie prosze o informację

Post autor: Eltharion »

Z tego co słysze to psy są nie odłączne...
A kolega chce mieć warriorów :?
Tylko że AB generał i mag kosztują 150 zł :(
Zostaje kolejne 150 #-o


Najlepszym rozwiązaniem bedzie kupic batalion + generał (na maga nie starcza)

Dzięki za pomoc zmutowani przyjaciele :D
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

mam pytanie Zaczynam zbierać chaos i chce na 100% kupić
2x CHAOS - MARAUDER HORSEMEN 105,80
2x CHAOS - KNIGHTS 105,80
Podręcznik PL 63,90
Mam do ogólnego wydania 400zł
zastaje mi 125.51zł
i nie wiem co kupić dalej ? Rozważam:
CHAOS - CHARIOT
CHAOS - NURGLE CHAOS SORCERER
Albo:
CHAOS - KHORNE CHAOS LORD ON JUGGERNAUT(on mi pasuje do armi sama jazda więc coś zrobi,wiem że to lord)
I:
CHAOS - CHAMPION OF NURGLE
CHAOS - WARRIORS OF CHAOS REGIMENT

Ostatnia propozycja zbyt mi nie pasi ale heros w regimencie robi więcej niż sam .

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Siema siema. Wczoraj grałem turniej (pierwsza poważna bitwa w życiu i pierwsza moją armią). Po czytaniu opinii co do warriorów na tym forum byłem przerażony mając ich no ale nic innego nie miałem do wystawienia. Graliśmy w parach po 2 każdy 500 pkt. Ja miałem:
- Mag 1 lvl piętno Tzeentcha, magiczna tarcza
- 10 warriorów
- 5 knigtów ze sztandarem


Jak widzisz psów nie było, nie było nic lekkiego. I była rzeź :twisted:. Jak kolega chce Warriorów to mu poleć bo serio są kapitalni :twisted:.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Rydwanu nie kupuj narazie. Tym to sie można raczej bawić niż poważnie grać. Szczególnie jeżeli jesteś początkującym graczem (ale nie wiem czy nie grasz jeszcze inną armią). Pozatym łatwo go zdjąć. Hero na juggerze :twisted: (to zamiast rydwanu).
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

Psy!!, bez psow sobie nie pograsz za ciekawie!
.:prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły:.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Psy i generała, bez tego drugiego nie pograsz :) A to jakiego generała, zależy od tego od tego co ci bardziej odpowiada. Patrząc na to, że posiadasz w tym momencie samą kawalerię to na twoim miejscu rozważał bym wziąć jednego z nich: tzeenchowiec na dysku, lord na juggerze albo konny sorcerer.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

500 pkt jest średnio miarodajne... knighci + warriorzy to siła której nie ma czym pokonac... pierwszolevelowi magowie nic nie zrobią jednym i drugim, jedyne co to mozna ich wystrzelac a do tego trzeba dwarfow lub imperium, a na te pkt to i tak mala szansa

Oczywiście nie twierdze że są źli bo dobrze złożeni są jedna z najmocniejszych piechot w grze, tylko są strasznie drodzy i nieobowiązkowi, a w temacie pytano o to co kupic na początek. Sam na początku nie grąłem w ogóle psami, maruderami itd... ale z czasem się przekonałem. Jak gram z lizakami czy imprerium to owszem psy spadaja odrazu kawa lekka to samo praktycznie, ale dzięki temu cieżkie oddziały dojeżdżają prawie nienaruszone

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

za tą kase powinno Ci się udac kupić box psów i bohatera.
to ze pisze chaos lord nie znaczy nic, nie ma innej figurki na juggerze i innych mountach zawsze kupujemy "lordow" a gra się jak zwykłymi.
co do bohatera majac takie oddziały i tak potrzebujesz 2 - 3, ale zawsze na początek mozesz proksować, a pierwszym którego kupisz niech będzie koleś na juggu, chyba że uda Ci się trafić trudno ostatnio dostepnego dyskowca (może słuzyć i jako exalted i jako mag)

ewentualnie zamiast drugich knightow na poczatek mozesz kupić drugiego bohatera.

a, i jesli radzisz sobie angielskim to radzę angielskiego booka

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

1.Gram jeszcze lizakami
2.o psach już słyszałem
3. A CHAOS DRAGON OGRE SHAGGOTH nad tą figurkom rozważam
4.Nie lubię ang. booka kiedyś grałem w lotra i siedziałem trochę zanim jakąś zasadę przetłumaczyłem ale wiem o co chodzi gdy ktoś coś do mnie po ang. gada .
My u nas mamy Pl booki żeby omijać spory .
Odp:
Psy no nie wiem z boxa kupię i Lorda na jungeraudzie jadę na kolonie jutro z WFB .

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

w statystykach wygląda interesująco ale prawie 300 pkt + żadny prawie save.... za łatwo schodzi, jedyne co mi sensowne przychodzi do głowy to wystawić go 1 vs 1 na czołg
ale chaos ma ciekawsze rare, mogace zrobic duzo wiecej

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

a pomioty

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

pomioty... niespecjalnie znam się na polskich nazwach, ale zgaduję, że chodzi o Spawny.
Jeśli tak to są OK, jak gramy z armią która ma mało strzelania dojdą postrzaszą (FEAR) i przytrzymają przeciwnika.
jak ma duzo strzelania Spawn zejdzie pewnie w 2 turze, ale jak na 55 pkt i 2 tury skupiania na sobie ognia też się sprawdza, szczególnie na przykład z markiem slaanesha dajacym ASF. Jak już brać to polecam 2.

Dodatkowo genialnie sprawdzają się w parówkach bronią maszyn i strzelców

Jesli chodzi o RARE to gram wymiennie Spawny, Hellcannon, warshrine, z tym ze figurki mam tylko spawnow na razie;/

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

No moje jednostki były chronione przez skinki kolegi. A mag sporo zrobił. Ładnie poczarował i zabił Warrior Prista w challengu :twisted:.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

helkanon jeszcze żebym gdzieś go dostałe ok
Ja zaraz jadę na kolonie narq wszystkim

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Wiatam, chciałbym zacząc zbierac Wojowników Chaosu, napisałby ktoś przykładową rozpiskę na 2250p turniejową, żebym wiedział czego nie kupowac?
I czy w ogóle gra się tymi piechotnymi puszkami? Bo wyglądają zajebiście i chętnie bym je na początek kupił.
I jak nie to od czego zacząc kupowanie? Nie da rady zamiast tych maruderów np. te pieski, konne puszki i piechotne?
Z góry dzięki.
Jest już 7ed Warriorsów? Czy to nadal 6?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Wiataj ! Wyglądają faktycznie zajebiście... Najlepiej zrób tak jak ja... Kup, pomaluj, postaw na półce, syć się co jakiś czas ich widokiem... Do armii w moim przypadku: dyskowiec, dwóch konnych magów, bsb na jugu, 2xkonne marudy, 2xpsy, raz dziesiątka pieszych marudów, helka, warshrine, rydwan, knighci, trolle... Czasami dragon ogry zamiast trolli, a zamiast warshrina 2xspawny...

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

To od czego najlepiej zacząc, oprócz AB?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

psy,marudy konne,rycerze na koniach, rydwan, helka, marudy na piechotę to podstawa a resztę sam musisz sobie wybrać bo to zależy od twoich preferencij
puszki na piechotę możesz sobie odpuścić za drodzy
shagot gigant ogru i DO nie grywalne
forsykeni za nich to już lepiej chozenów wystawiać

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ja sam początkujący jestem więc aż tyle nie pomogę... Masz moją przykładową rozpiskę wyżej podaną i sam coś pokombinuj... Zrób coś na 1000pkt. 1650pkt. i 2250pkt. z tymi samymi jednostkami i pograj tą na 1000... Nigdy nie skladałem na nic poniżej 2250 więc nie pomogę... Ja na początek miałem batalion i z niego oprócz warriorów przydało się wszystko... Może to jakaś droga?.... Batalion i mag na koniku...

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Dzięki za pomoc, widzę, że przynajmniej rydwanik sobie będę mógł kupic, bo też wypaśny :)

ODPOWIEDZ