Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
bellman_eq
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: niemal Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: bellman_eq »

Na pewno w Tora Tora Tora na Targowej.

pajotrek
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: pajotrek »

W Cytadeli. Mają tam Vallejo,P3 i farbki GW
http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... le&sid=360
info o sklepie

Czy czerwony wash jest dobry w przyciemnianiu blood red i red gore?
na zdjęciach GW jest trochę różowy

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

nie, jest zdecydowanie za jasny.
polecalbym albo devlan mud, albo czarny z tej samej palety GW.
.:prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły:.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

ja maluje blood red potem nieco jaśniejsszy (wymieszany z żółtym) potem znowu jaśniejsza warstwa i na to fioletowy wash GW efekt idealny ;)

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Od jakiegoś czasu napalałem się na rzeźbienie, więc dzisiaj kupiłem sobie GS i dłutko. W domu rozpakowuje, odkrawam kawałeczek (w proporcji 2:1) i coś chciałem zrobić. Zacząlem machać dlutem, ale toto się strasznie lepi! Od razu się zniechęciłem i popróbowałem w innych proporcjach - jak więcej żółtego, to ciapa się robi, jak niebieskiego, gs robi się jak stara guma do żucia. Szczerze oczekiwałem czego innego, jak bardziej trwałej plasteliny, a nie mąki z wodą. Nie dało się uformować nawet najprostszych brył, a co dopiero bardziej skomplikowane kształty - i wszystko dlatego, że gs lepi się do wszystkiego, dłuta, palców, stołu. Na pewno robię coś źle, tylko pomóżcie mi, co...

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Trzeba bylo najpierw o nim poczytać, potem robić :roll:
Musisz mieć wilgotne łapy, narzędzia i miejsce pracy. Kapiszi?

Awatar użytkownika
darksloniu
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: darksloniu »

Ja osobiście korzystam z oleju lub wazeliny. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejsze gładzenie powierzchni (minimalizuje tarcie) i nie powoduje zaciągania materiału. Wada jest taka, że nie da się nakładać następnej warstwy GS przed stwardnieniem masy i oczyszczeniem (spirytus, benzyna). Po prostu się rozwarstwia i traci przyczepność.

Polecam też odczekać jakieś 5-7 min po wymieszaniu GS w proporcji 1:1.Chemikalia lekko odparują (czy coś w tym stylu:) ) i nabierze bardziej plastelinowej konsystencji.

W zależności w jakich proporcjach wymieszasz składniki, GS nabierze delikatnie różnych właściwości, ale chyba gdzieś to już było napisane więc nie będe dublował.

pajotrek
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: pajotrek »

Gdzieś czytałem (może nawet na tym forum), że jak się najpierw pomaluje gotową figurkę lakierem błyszczącym a później matowym, to kolory ładniej wyglądają. Położyłem warstwę błyszczącego i na to kilka warstw matowego. No i nadal płaszcz się świeci jak psu jajca. Ile trzeba nałożyć matowego GW żeby pokryć błyszczący Vallejo. I czy mat. Vallejo jest bardziej matowy i ogólnie lepszy niż mat. GW?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

lakier gw nie jest tak do końca najlepszym wyborem do takiego manewru
spróbuj ( ale jak popsujesz model to będzie na ciebie :D ) jeszcze raz nałożyć tylko z jakiś 20-30cm

pajotrek
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: pajotrek »

Oba mam w słoiczku.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

to może w tym problem, kup ten w sprayu

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Mat vallejo (w buteleczce) jest super. Kompletnie bezstresowy. Choc sie pieni i jest lekko mleczny to po zaschnieciu jest elegancko matowy i przezroczysty. GW w sprayu nie uzywałem, bo widzialem u kilku osob, ze jesli uzyjesz niewlasciwie, to zamiast matu masz gloss.
Poniewaz nie lubie ryzykowac, wybralem Vallejo. Ktore jest poza tym tansze, wydajniejsze i mozna wybrac, co chcesz polakierowac (bo nakladany jest pedzlem, wiec mozesz nielakierowac niektorych elementów, co np. przy bejcy jest duzym plusem). Minusem jest wieksza czasochlonnosc. Wiadomo, ze wiecej czasu zajmie machanie pedzelkiem, niz psik sprayem.

EDIT: Nawet nie wiedzialem, ze GW tez ma lakier w buteleczkach. Myslalem, ze maja tylko spray. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2243
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Nie dawno byłem w SS i okazało się, że GW wycofało lakiery w buteleczkach.

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

Post autor: Marko »

http://www.serwetnik.abc24.pl/default.a ... pro=258371 - polecam, bardzo łatwo się używa i daje porządne matowe wykończenie.

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Coś ode mnie: czym zmyć akryle Model Master z plastikowych figurek?
Denaturat nie działa, sprawdzałem.
Na różnych forach czytałem o cudach takich jak MrMuscle czy proszek do prania Dosia, ktoś miał z tym do czynienia?
Dodam, że nie chciałbym, żeby moje WAAAGH! się rozpuściło :P

Awatar użytkownika
Eiko2
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Eiko2 »

Temat był wałkowany milion razy: użyj płynu hamulcowego.
Obrazek

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

DOT 4

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Ja go stosowałem i tak sobie wyszło :?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

zależy jeszcze od podkładu ale czarny zajebiście zmywa z białym ma problem, robi sie taka sluzowata powłoka
myłem tym plastikowych wojowników i wyszli jak nówki nawet klej ładnie poodchodził

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Może moj zadługo w sklepie stał?

ODPOWIEDZ