Wielki Dracon 2009, 2250pts, 11-12 lipiec 2009

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Re: Wielki Dracon 2009, 2250pts, 11-12 lipiec 2009

Post autor: Xet »

Ja nie uważam, żeby było monotonnie. Jest duża konkurencja pomiędzy co najmniej 5 armiami. Wygrać może wiele opcji.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

czy glade raiderzy przeszliby na ellyrian raiderów?

jak tak to szanse, ze będe rosną ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Shino pisze: jacku w kazdym faqu byly perelki ;)

mniej lub wiecej ale zawsze byly ;)

Nawet nie o to chodzi.
Po prostu - sędziuje się według US i tyle. Zawsze tak robiłęm, nawet jeśli nie kryłem, że uważam je za bzdurne. Kilka dni przed turniejem pojawi się FAQ który jest z nimi w sprzeczności? A co mnie to jako sędziego obchodzi? Gucio.
Jak w US było, że collar of Zorga i RoTB działają na Greater Demons, to działały i tyle. Moja opinia na ten temat nie miała nic do rzeczy.
Argumenty, że przestrzeganie przepisów wewnętrznych jest dowodem na starcze usztywnienie arterii, sprzyjanie Mrocznym Elfom i nienawiść do lizaków są po prostu z odbytu wyjęte.



P.S.

Żeby nie było;

Jedy Knight pisze:http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... ly2009.pdf

More brainless drivel.
...

Yes, lets accept this nonsense "in extenso."


....

Ale to za miesiąc.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

dajcie jakiś tel na taxe :D
Gorzów zjawi się pociągiem o 00:24 wtedy ju zbędzie sobota :D

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Slaanesh: zdziwiłbyś się. Ja np. wystawiam parę rzeczy na poszczególne armie, które z b. dużym prawdopodobieństwem spotkam na pierwszych stołach... Lizaki się do nich zaliczają :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

to mała mieścina, wszystkie taxy stoją zapewne pod dworcem :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

GARŚĆ OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH

Jesteśmy zmuszeniu podnieść koszt wejściówki do 35 zł. Zmusza nas do tego między innymi fakt, że właśnie się dowiedzieliśmy iż w miejscu noclegu chcą byśmy pokryli szkody z roku ubiegłego. Nie pochwalam takiego stawiania pod ścianą, ale cóż zrobić. Niestety budżet jest dopięty i nie mamy aż takich kwot na nieprzewidziany wydatek. Pragnę też zaznaczyć, że impreza jest non-profit i poza kosztami noclegów, logistyką oraz materiałami min. do stołów i makiet, reszta pieniędzy idzie na nagrody. Poza tym w tym roku wsparcie z Centrum Kultury z racji kryzysu jest sporo niższe niż w latach ubiegłych.
Mimo wszystko zapraszam i życzę udanej zabawy.


Ponadto prośba dla osób, które będą w Wejherowie wcześniej lub już nawet są. Otóż w piątek od około 9:00 potrzebujemy pomocy przy noszeniu stołów, ławek oraz blatów. W zamian po robocie stawiam browar. Przy odpowiedniej liczbie chętnych myślę, że starczą na to 2 godzinki max. Tylko zaznaczam - browar PO robocie, więc bądźcie trzeźwi. Chętnych proszę o PMki.

pzdr
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

rychu022 pisze:policzylem i generalnie na 120 osob jest:
-16 DE
-16 VC
-14 DoC
-13 Empire
-13 HE
-10 Dwarfow
-8 Lizakow
-7 WoC
-6 TK
-4 Breta
-2 BoC
-2 O&G
-2 Szczury
-1 CoD

Zapowiada sie monotonnie...

P.S. Stawiam 2 piwa osobie, ktora podczas calego turnieju bedzie grala 3 razy przeciwko tej samej armi :D
P.S2. 5 bitew 8)

to co WE wogole nie ma?
to czym ja tam gram?



ziemko, jankiel - nie mieszam zawsze ale tak bylo jest i mam nadzieje bedzie przyjete. uzgodniony jest tydzien [ 7 dni ] i bylbym rad sie tego trzymac. nie jestem zwolennikiem grania z kartonowo- srebrno- plastikowa armia ale musze bo wiekszosc "przymyka" oko na to bo przeciez co tam zasady sa po to zeby je lamac...
nie raz doswiadczylismy faq-ow ktore po tygoniu lub ciutke wiecej byly calkowicie zmieniane [ np faq do WE ] i czego sie tak slepo trzymac? jak to zmienia za powiedmy 10 dni to co potem? ktos ma sie kajac i przyznawac do bledu bo pospieszyl sie? no przepraszam ale po co?
ja bym chcial zeby byly dokladnie przejzane przez LS i sprawdzone wzgledem bledow bo znowu nieraz byly decyzje GW o 180 stopni od naszej interpretacji...
chce miec pewnosc na jakie zasady i w jaki sposob sa interpretowane a nie pozniej okazuje sie ze na jednym turze interpretacja tych zasad przez jednego sedziego taka a na drugim inna.

tydzien byl na potwirdzenie i zapoznanie sie z wszystkimi za i przeciw oraz na wprowadzenie go w zycie.
chcecie zeby bylo inaczej?
zmiencie napisane przez Was samych uscislenia albo to troche smieszne bedzie jak ustepstwa beda robic te same osoby ktore sprawowaly piecze nad konkretnym przepisem.

albo czegos przestrzegamy albo olewamy i pokolei lamiemy... przepraszam, przymykamy oko na pewne zasady.

tyle na ten temat.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Zgodnie z zapisem w Uściśleniach FAQ powinien być uznany na Draconie... nie ma nic wspomniane na temat języka w jakim powinien być opublikowany... i kto teraz łamie zasady? Wiem, że się czepiam, bo Scimi podjął już decyzję, ale co by tu nie mówić, ta decyzja jest błędna. Przynajmniej wg mnie.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

pamietaj ze byl zdaje sie kandyjski faq odnosnie zasad tak radosny i lamiacy wszelkie nasze postanowienia ze jak jego odpowienik sie pojawil na stronie angielskiej to byl o 180 stopni zmieniony i jakos wtedy wszystko bylo ok i all sie cieszyli ze poczzekalismy te 7 dni...

pozwol pajak ze sie z Toba nie zgodze...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1557
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

tak jaskrawy błąd jak ten z rzucaniem kamyków w szarży chyba mowi dość o tym FAQu...Sądzę że należy go nie przepychac choc mi to szczerze nie robi :roll:

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Ls niech sie wypowie, imho faq bedzie w cześci przez Ls zmodyfikowany, wiec nie ma co sie spinać na zapas.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Może to co powiem będzie głupie, ale wg. mnie:

Terki są za głupie by wcześniej pomyśleć o szarży i po chwili zobaczyć jakiś oddział pod nimi i tak ni z gruchy ni z pietruchy postanowić o zżuceniu kamienia (może dlatego bo im ciążył i przeszkadzał w atakowaniu??!!??).

Moim zdaniem, albo kamieniujemy, albo szarżujemy.

Jeżeli one tak mogą to czemu screemery nie??!!??

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Bo one to robią raz na grę a screamery nie

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

bigpasiak pisze:
rychu022 pisze:policzylem i generalnie na 120 osob jest:
-16 DE
-16 VC
-14 DoC
-13 Empire
-13 HE
-10 Dwarfow
-8 Lizakow
-7 WoC
-6 TK
-4 Breta
-2 BoC
-2 O&G
-2 Szczury
-1 CoD

Zapowiada sie monotonnie...

P.S. Stawiam 2 piwa osobie, ktora podczas calego turnieju bedzie grala 3 razy przeciwko tej samej armi :D
P.S2. 5 bitew 8)

to co WE wogole nie ma?
to czym ja tam gram?
Przegapilem, sa 4 armie WE

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

Teoretycznie mam jeszcze jedno wolne mniejsce w furze z Warszawy jak by ktoś byl zainteresowany i nie śmierdzi to na PM
Obrazek

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

bigpasiak pisze:pamietaj ze byl zdaje sie kandyjski faq odnosnie zasad tak radosny i lamiacy wszelkie nasze postanowienia ze jak jego odpowienik sie pojawil na stronie angielskiej to byl o 180 stopni zmieniony i jakos wtedy wszystko bylo ok i all sie cieszyli ze poczzekalismy te 7 dni...

pozwol pajak ze sie z Toba nie zgodze...
tylko że te są identyczne...

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

na razie...

poczekaj troche to sie mozesz zdziwic...

z tego co pamietam tamte tez byly na poczatku identyczne...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1557
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Może to co powiem będzie głupie, ale wg. mnie:

Terki są za głupie by wcześniej pomyśleć o szarży i po chwili zobaczyć jakiś oddział pod nimi i tak ni z gruchy ni z pietruchy postanowić o zżuceniu kamienia (może dlatego bo im ciążył i przeszkadzał w atakowaniu??!!??).

Moim zdaniem, albo kamieniujemy, albo szarżujemy.

Jeżeli one tak mogą to czemu screemery nie??!!??
Jak Malin pisał :
"Once a game , during the remaining moves segment of the movement phase a unit of terradon riders may drop stones on an enemy unit..."
nie wiem jak doszli do wniosku ze to przy szarżach też można skoro jest jasne napisane kiedy mozna. To chyba pokazuje jaki pewny jest ten FAQ:)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zgadzam sie , ze dziwne jest rzucanie kamieni w czasie szarzy jesli w zasadach pisze remaining moves...
To moze byc w faqu niepewne...

To , ze flara engina jest magiczna to jest pewne i nad tym nie trzeba dyskutowac i tak naprawde o to chodzi wszystkim lizakom , zeby faq byl na WD dopuszczony.

ODPOWIEDZ