Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Siwek »

Nie mam wielkiego doświadczenia turniejowego za to prawie na wszystkich grałem mając w rozpisce PCB lub Priest`a. Za każdym razem testowali i smok i jeździec. Żaden z przeciwników nie zgłaszał zastrzeżeń. Mało tego na ostatnim turnieju mój przeciwnik zdziwił się że ma testować tylko smoka a potem losować.

A opinii innych sędziów jak nie było tak nie ma :D
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
voltar
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Łódź / Zgierz

Post autor: voltar »

W sumie ja też tak zawsze grałem, że mount + jeździec muszą testować. Ale to jest faktycznie niezgodne z opisem działania. Według mnie ten test z kadzidła jest jak auto-hit w model. Czyli przed testami rzucamy w co leci gaz i tylko ten delikwent (mount/rydwan/hero) bierze test na swój T.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

podstawka pod latarke to 40x40/50x50 czy chariotowa ?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Chariotowa.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Na klocek clanratów z elektrykiem szarżuje cokolwiek. Heros z szarżującego oddziału rzuca czelendża, elektryk chowa się do ostatniego szeregu. Czy w następnej turze elektryk może sobie wyjść z walki?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Jeśli jednostka była w walce w poprzedniej turze, możesz wyjść w swojej fazie ruchu, jeśli ofc nie stykasz się z wrogiem.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Wg mnie nie do końca. Była już dyskusja na ten temat i jakoś nie doszła do czegoś konstruktywnego:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=16375
Zależy od tego, czy powrót na swoje miejsce traktujemy jako "penalty". Podrążcie tam, może jakoś konkretniej się wyjaśni.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Zależy od tego, czy powrót do pierwszego ranku znasz za "furher penalties" czy nie :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

k0zi
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: k0zi »

Mam pytanie odnośnie Storm Bannera.

Jak gracie, czy tak, że aktywujecie baner w dowolnej Waszej fazie, a potem w każdej WASZEJ następnej turze, czy aktywujecie w Waszej fazie, i testujecie w KAŻDEJ następnej turze (waszej i przeciwnika)?

Opis brzmi "each of the following player's turn" - czyli każda z następnych tur graczy.

Czekam na Wasze interpretacje.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Aktywujesz w na początku tury DOWOLNEGO gracza. Rzucasz na początku tury KAŻDEGO gracza.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

k0zi
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: k0zi »

Racja. Teraz dokładnie wczytałem się w opis przedmiotu. Dzięki za sprostowanie.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

czy jak sie strzela do weapon teama to jest minus jeden do rzutu bo to skirmiszer, czy przez to ze są na kawaleryjskiej podstawce strzela sie do nich normalnie??

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Zgodnie z zasadami 7ed strzela się normalnie.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

JANEK
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: JANEK »

Tak ?A to mi nowosc , myslalem , ze to skirmish skirmish , a nie szczurki ktore widza 360 tylko.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

JANEK pisze:Tak ?A to mi nowosc , myslalem , ze to skirmish skirmish , a nie szczurki ktore widza 360 tylko.
W skirmish o US=2 albo większym strzela się bez kar. W salamandry np. też nie ma tego "-1 do strzelania".

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

Matis99 pisze:
JANEK pisze:Tak ?A to mi nowosc , myslalem , ze to skirmish skirmish , a nie szczurki ktore widza 360 tylko.
W skirmish o US=2 albo większym strzela się bez kar. W salamandry np. też nie ma tego "-1 do strzelania".
A nie ma -1 do strzelania za celowanie w pojedynczy model?

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

MarsnTwix pisze:
A nie ma -1 do strzelania za celowanie w pojedynczy model?
Jest -1 do strzelania w pojedynczy model o US=1

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jak się ma czar nr 1 z shadow do Storm Bannera? Storm Banner nie pozwala latać celowi czaru, czy też może uważa się, że działanie czaru przełamuje efekt sztandaru?
Pytam bo spotkałem się już z "mistrzami awiacji" ;-) typu lordów DE czy assassinów DE i zastanawiam się jakby tu ich uziemić skutecznie :-)

Drugie pytanie dotyczy weapon teamów oraz oddziałów jezzaili: są one liczone jako skirmisz, czy przeciwnik może wykonywać na nich szarże taktyczne? Czy też może podstawka/ US tych oddziałów nie pozwala na takie zagranie?

A trzecie zasady Strength in Numbers: bonus do LD bierzemy z początku walki, czy też może jest on obliczany po jej rozliczeniu?

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

2. Jezzails i WP są skirmisherami bo jest tak napisane w AB a AB ma większą moc od RB...

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

Myth pisze:A trzecie zasady Strength in Numbers: bonus do LD bierzemy z początku walki, czy też może jest on obliczany po jej rozliczeniu?
podręcznik skaveński, strona 10 pisze:All units in the Skaven army always add their current rank bonus to their Leadership value for any Leadership based test.

ODPOWIEDZ