kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: Ukalez »

kszyhu pisze:1)czy to prawda że po zebraniu się oddziału, ten oddzial nie może się ruszac?
2)czy jesli wszarzowalem w oddzial, który uciekł poza plansze to mój oddzial tez wychodzi poza plansze, czy zatrzymuje się przed jej koncem?
1) prawda, ale możesz zrobić reform
2) wychodzi poza stół i wraca w Twojej fazie ruchu
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Dark Knight pisze:Pytanie odnośnie maga Slaanesha na steedzie Slaanesha (zasada lekka kawa). Sytuacja:


XXXXXX_________________________________________YYYYYYYYYY


X- mag
X- Marauder konny (lekka kawa)
Y przeciwnik
_ wypełniacz
Czy moge tym magiem trzepnąć w oddział przeciwnika magic missle? Jeżeli nie to czy moge go za darmo przesunąć na drugi koniec oddziału i wtedy trzepnąć magic missle?

Odpowie mi ktoś na to pytanko?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie możesz - fast cav ma 360 stopni tylko na porzeby strzelania. Możesz "za darmo" przesunąc maga na bok oddziału, ale rzucać czary może tylko do przodu (w 90 stopniowym polu widzenia)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

moze. jest w faqu woch

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Faktycznie. A to niespodzianka.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

Kilka pytań, które zbierały mi się podczas ostatnich bitew ze znajomymi, czy też na turniejach. Prosiłbym o odpowiedzi z odniesieniem do konkretnych zasad/RB/FAQ czy uściśleń gdyż sama znajomość odpowiedzi niewiele daje możliwości o egzekwowanie zasady na turnieju.

1) Mamy oddział ogarnięty frenzy, w którym przebywa bohater. Wspomniany bohater deklaruje szarżę (samotnie) w jakiś oddział, po wykonaniu której okazuje się, iż oddział z frenzy powinien szarżować na znajdujący się w pobliżu inny oddział przeciwnika. Pytanie: czy tą szarże się wykonuje, czy też jeśli bohater "wyszarżował " z oddziału to ten już nie może wykonać innej szarży (ponieważ nie można szarżować w inne cele osobno oddziałem i bohaterem z tego oddziału).

2) Challenge a walka wielostronna (widzę, że było tych pytań dużo, nie znalazłem dla siebie odpowiedzi):
przykład z turnieju:
xxx
xxXKKZ
xxx

x- jednostki r'n'f
X- champion oddziału jednostek x
KK- samotny bohater (na moucie)
Z- również bohater, równie samotny
kolorami oznaczono graczy

Gracz czerwony rzuca wyzwanie. Pytanie: skoro gracz niebieski może wycofać tylko championa X, czy zatem musi przyjąć challenge którymś z modeli (z powodu niemożności wycofania Z)? Czy też może odmówić (bo może wycofać X) a wtedy gracz czerwony do wycofania może wskazać jedynie tego X?

3) Ponownie Challenge a walka wielostronna:
sytuacja podobna:
xxx
xxxhhhzz
xxxhhhZz
DD____zz
DD
DD

x- jakiś oddział
D- bohater (np. na smoku)
h- jakaś jednostka (np. hydra)
z- kolejny oddział
Z- champion odziału z
kolorami oznaczono graczy

Pytanie:
Czy gracz niebieski może championem Z rzucić wyzwanie bohaterowi D by zapobiec atakowi D na odział x?

4) Trochę trywialne, ale gwoli ścisłości:
Corpse cart i "... if friendlu unit (...) is targeted by Invocation of Nehek, the unit gains an additional wound ...",
należny rozumieć, że jednostka dostaje dodatkowego wounda gdy czar wejdzie, nie z samego faktu wskazania jednostki na cel czaru?

5) wystawianie obsługi maszyny jako reakcja na szarżę:
ponownie wspomogę się sytuacją:
_BB KKKKK
_BB KKKKK

FFFFF

czerwony latacz (np. furie, F) deklaruje szarżę na niebieską maszynę (bolca, B), która stoi równo przy oddziale kusz K (na tyle blisko, że szarża powinna związać dwa odziały. Czy dostawienie furii do bolca jest następujące (Z to załogant):
_BB KKKKK
_BB KKKKK
_ZZZ
FFFFF
?
Przez co kusznicy nie są włączani do walki, czy też skoro ta szarża formalnie powinna związać oba odziały to załoga wystawia się obok bolca i kusze uczestniczą w walce?

6) Ostatnie:
a) czy w powyższej sytuacji odział K może wykonać s&s?
b) czy odział K musi zdawać test fear'a (gdy odział F go wywołuje)?

Jeszcze raz: Prosiłbym o odpowiedzi z odniesieniem do konkretnych zasad/RB/FAQ czy uściśleń gdyż sama znajomość odpowiedzi niewiele daje możliwości o egzekwowanie zasady na turnieju.

EDIT:
jeszcze jedno mi się przypomniało:
7) Odział z overruna wpada na odział przeciwnika budzącego fear. Czy ten odział musi zdawać test fear'a? (tak mi zasędziowano w Bardzie, co mnie zaskoczyło).

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Ad.1. Bohater zostaje w oddziale, i razem z nim szarżuje na przeciwnika na którego biegnie jego oddział. -> RB psychologia bohaterów w oddziałach

Ad.3. champion Z może rzucic chalange smokowi. -> RB zasady pojedynków

Ad.4. tylko przy udanym rzuceniu ;)

Ad.7. Wpadający z overrun'a nie musi zdawac testów psychologii -> RB zasady overrun'a

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Pytanie o krasnoludzkiego lorda na tarczy. Taka sytuacja:

______M
XXXYYM
______M
______M

Oddział (X) z lordem(Y) został zaszarżowany z boku przez odział (M). W wyniku wygranego CC moge ustawić oddział "przodem" do przeciwnika, czyli x ranków w każdym po 1 gościu. Tyle że lord krasi ma 2 sloty i w jeżeli ustawić go frontem do przeciwnika to tworzy się formacja w kształcie "L". Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

1. Nic. Powstała by nielegalna formacja i jesteś w d***
2. Nic, ale masz tam front.
3. Ustawić lorda frontem do przeciwnika, udawać że zajmuje 1 slot i jest wszystko ok
4. Ustawić lorda frontem do przeciwnika i tak dostawić resztę oddziału żeby nie powstała nielegalna formacja. ( x ranków po 2 gostków)
5. Inne?

Ja osobiście skłaniam się do 2, ale chciałby usłyszeć opinii kogoś kto się na tym zna.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Wykonujesz manewr turn. Więc tak jakbyś wykonał turn normalnie na polu bitwy. zaryzykuję stwierdzenie, że tu musiałbyś mieć 2 modele w drugim i dalszych szeregach...ale to nie musi być prawda:)

Pytanie z mojej strony - czy ogrowy Butcher może rzucić czar na oddział, w którym sam się znajduje? Mnie się wydaje, że tak, w opisie czaru nie ma mowy o LoS (jedynie wzmianka, że rzuca się na oddział ogrów do 6 cali od niego).

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

moze rzucac na oddzial w ktorym sam jest

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Czy jezeli mag imperium stoi ZA dwupoziomową górką , to czy moze rzucic burning head w wlocznikow high elves ktorzy stoja tez za gorką? Bo to dziala jak armata czyli nie powinno.
()
D () kkkk
()

D-mAG
()- dwupoziomowa gorka
kkk - elfy

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nie widzisz celu czaru => nie czarujesz w niego.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

po pierwsze żeby rzucić trzeba widzieć przeciwnika, a to trochę ciężkie do zrobienia jak się ma przed sobą 2 poziomową górę...
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

conga line z championem z przodu walczy od frontu z rycerzami chaosu.
pytanie:
czy rycerze wyplacaja swoje ataki(morduja championa) a koniki moga walnac juz w szeregowca?
przy opisie uderzania w herda gory/ungory (FAQ) jak dobrze pamietam byl zapisek ze jak sie skoncza gory to mozna tluc po ungorach.

wypowiedz poprosze poprzec jakims argumentem.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

A nie jest tak, że ataki wszystkich modeli rozdzielasz zanim rzucisz kostkami i w konga line nie masz innej możliwości niż zadeklarować je tylko w championa?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

quas pisze:
wypowiedz poprosze poprzec jakims argumentem.
redress ranks jest po wszystkich atakach ;) nie mozesz bic po modelach z ktorymi sie nie stykasz

@kaleson po inicjatywie a nie wszystkie na raz

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Shino pisze:
quas pisze:
wypowiedz poprosze poprzec jakims argumentem.
redress ranks jest po wszystkich atakach ;) nie mozesz bic po modelach z ktorymi sie nie stykasz

@kaleson po inicjatywie a nie wszystkie na raz
thx

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Jeśli strzelam bolcem (z penetracją rank) w oddział kroxigorów chronionych przez skinki to od przodu rozumiem, że trafiam najpierw w skinka a następnie w kroxigora a jeśli jestem w bocznej strefie a skinki osłaniają tylko przednią strefę (zostały wystrzelane przez łuczników) to mogę wybrać czy trafiam w rząd ze skinkami, czy kroxigorami??
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Skink Priest na Stegadonie z Engine of the Gods może wejść do oddziału Saurusów?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

tak

Zablokowany