Ograniczenia magii - wersja beta

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Re: Ograniczenia magii - wersja beta

Post autor: Karli »

Więc trzeba trochę przyciąć, np:
Lord 3lvl+2kosci+staff+summon=7
wampir 2lvl ze scrollami=2
Wampir BSB=1
Armijne=2

Voila mamy 12PD

Ew. Dużemu można dać 4lvl i forbidden lore zamiast +2PD. IMO dosyć często spotykane combo ostatnimi czasy, więc chyba nic się nie zmieniło zbytnio :P
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

A może po prostu zejść z limitami PD i DD do:
9 dla armii 2000+ i
6 dla armii 1999-?
W chwili obecnej ścięcia magii są zerowe.
Jak sobie policzyłem szczurki na 1 seerze, 3 inżynierach i niezliczonej kupie kawałków spaczenia to mi się włosy na głowie zjeżyły. Inne armie też są słabo pocięte.
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Teraz wampiry nie mogę opierać magii na jednym czarodzieju bo ktoś musi wziąć te scrolle więc w końcu będziemy mieli trochę inne rozpiski. Nie gram VC ale co z tego że mam 6kostek dispella jak taki mag na starych ograniczeniach rzucał 11 razy przyzywanie ghuli itp. i co ja miałem zrobić rozproszyłem 3-4 bo na 2 kościach trzeba rozproszyć scroll na wind of undead i potem czaruje jak chce. Mi się wydają dobre te ograniczenia tylko Łapek w lizakach szkoda bo aż tak przegięte to one nie są (chociaż mocne, nie zaprzeczę). :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Przepraszam, ale chyba zapomnieliscie niektorzy jaka byla idea balancing patcha. Przeczytajcie wstep do niego. Obciac najwieksze przegiecia, by nie bylo samych vc/demonow.

Dlatego jest sciecie magii, te armie (oraz DE) moga magia wydobyc trylion kosci + bonusy. O ich sciecie glownie chodzilo.
Reszta jest w zasadzie tylko dla zachowania rownowagi oraz aby moznabylo dostosowac system do roznych punktow. Przynajmniej IMO :).
Jak ktos chce, to niech zrobi turniej na 9PD albo 5PD, jak chce. 12PD to tylko taki sugerowany standard.

Jesli chodzi o Khemri i to ze nie sa przyciete, to w zasadzie juz zadna armia nie jest przycieta poza DoCh/VC/DE... Jedynie przy maxie magii. Khemri na maxie magii tez jest przyciete jakby nie patrzec...
Nie uwazam, ze Khemri sa lepsze od HE na Star Dragonie czy WoCh na smoku, a to tez przeciez nieobciete standardy. WE tez nie sa przyciete :).
Ostatnio zmieniony 21 lip 2009, o 22:54 przez Marek G, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Jakie inne przedmioty ignorujące miscasty i w jakich armiach macie na myśli ? Może ultra arcane u HE, który jak weźmie arcymag to może być co najwyżej caddym. Ale spoko, można i to przyciąć 1pd, chociaż stanowczo nie uważam, żeby w przypadku he było to potrzebne.

Awatar użytkownika
Aveer
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Aveer »

Rozumiem że boundy kapłana Sigmara, liczą się jako boundy bo jest to nie sprecyzowane. Pytam dla pewności.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Aveer pisze:War Altar, 3 magowie, pula.
4 + 6 + 2 = 12

Żadnego więcej przedmiotu, bounda itp. się nie wciśnie.
Altar to 2 kosci a nie 4.
Boundy licza sie tylko z mag. przedmiotow (jednorazowe w ogole sie nie licza).

Jest to napisane.

Awatar użytkownika
Aveer
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Aveer »

Aha, ok dzięki. Myślałem że to niedoprecyzowanie.

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Ale priest może 2 boundy rzucić w turze- to nie jest pocięte??

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ja sie zgodze na przyciecie przedmiotow negujacych miscasty (1pd) jezeli dodatkowo
- kazdy vampir bedzie kosztowal 1pd (bo rzuca czary z 1 kosci - nie ma miscastow)
- kazdy oddzial horrorow to 1pd dodatkowo (bo miscastuje zbyt slabo)
- kazdy boudn spell to 1pd dodatkowo (bo nie miscastuje).
- kazdy mag we to 1pd (bo one tylko przesuwaja lasy, a to mozna robic z 1 kosci; zreszta przy 2 mala szansa na miscast).

Niektore armie maja poprawianie miscastow, niektore maja ich negowanie, inne maja miscasty ograniczone z racji specyfiki armii.

Zaraz przejdziemy do tego, ze Warpston Charm i Luckstony bedziemy ciac (bo sa skuteczniejsze od puppeta i staff of solidity w negowaniu miscastow, nie dosc, ze neguja, to czar jeszcze wchodzi) i znowu beda niewystawialne.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

dlaczego wg Ciebie arcylektor nie zabiera kostek?
znaczy sie nie rzuca swoich modlitw czy to nie sa spelle?

w takim razie drogi Marku proponuje kzdej liczce z bazy zabrac dodatkowe 1PD bo ta armia wogole nie ma miscastow.
a i zastanawiam sie czemu nie wlicza sie ich bazowych PD do limitu?
znaczy sie nie beda ich uzywac do np rozpraszania RIP-ow?
jesli tak to spoko.

WE nie pociete?
przez zabranie 2 DD za wanda nie moge wrzucic driadki lub czarodzieja coby odeprzec jakos magie przeciwnika.
zreszta jak bys chcial mi magie pociac?
to chyba nie jest armia ktora bazuje na fazie magii zeby zniszczyc ile sie da oddzialow przeciwnika?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

dlaczego wg Ciebie arcylektor nie zabiera kostek?
znaczy sie nie rzuca swoich modlitw czy to nie sa spelle?
No i co z tego? Te boundy są faktycznie zajebiście mocne. Tak samo boundy z corpse carta nie są przycięte. Ale nie protestujesz już "czemu do cholery bound treemana się nie liczy do limitu"? Co idealnie pokazuje, jak obiektywny w tej sprawie jesteś. Ale to nie żaden przytyk - 95% graczy widzi jak bardzo niesprawiedliwie potraktowano ich armię, a także trafnie dostrzega, że cała reszta nie została w ogóle przycięta.
a i zastanawiam sie czemu nie wlicza sie ich bazowych PD do limitu?
znaczy sie nie beda ich uzywac do np rozpraszania RIP-ow?
Jakich RiP? Komety? Czy Flames of Phoenix? Jakie przejebane RiP miałeś na myli?
W chwili obecnej ścięcia magii są zerowe.
Chyba gramy w inną grę.
Jak sobie policzyłem szczurki na 1 seerze, 3 inżynierach i niezliczonej kupie kawałków spaczenia to mi się włosy na głowie zjeżyły. Inne armie też są słabo pocięte.
Bo nie chcielismy mocno ciąć.
niestety to samo co na WD...
Spisało się dobrze. DE i tak nic tą swoją magią nie robiły, VC wcale nie wybiły się specjalnie, jedne TK trafiły wysoko (a co, nie wolno im?), HE na magach też szału nie zrobiły, demony wygrały jak zawsze.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Uki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Uki »

Pacz miał zapobiec sytuacji jaka była z demonami i wampirami - sami tak napisaliście! Czy ostatnio jest tak wiele magicznych rozpisek które wgniatają w ziemię? Za dużo jest Lizaków które zajmują dzięki łapką pierwsze miejsca? Slan i tak jest plewny w porównaniu z zeszłą edycją,a wy go jeszcze osłabiacie.
Boundy z priesta nie zjadają limitu? Łolol, trochę was chyba ponisi z tymi cięciami. Na początku był to super pomysł, teraz mam wrażenie że tniecie to co wam się po prostu nie podoba.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

trochę was chyba ponisi z tymi cięciami.
[-X
Mozna wystawić więcej magii, niz kiedyś.
teraz mam wrażenie że tniecie to co wam się po prostu nie podoba.
Bo tak jest. Book of arkhan to nie głupi bound warrior priesta. Mniej nam się podoba book of arkhan czy ring of fury, niż niszczycielskie boundy z corpse carta.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Mam wrazenie ze robicie to na lapu capu. Byle jak byleby bylo przed DMP. I na dodatek wyjasnienia wasze sobie zaprzeczaja. Ale tak to jest jak Xet ktory jest na doczepke na LS chce dowalic jeszcze demonom poniewaz nie umie z nimi wygrac. Zbyszek i Shino wyjechali. Zas Jankiel chce mniejszej lub wiekszej rownosci. Marek zas nie wiem co Marek chce...
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Generalnie wszystko było ustalone w pełnym skłdzie, zanim wyjechali. Cały system był gotowy przed Draconem.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Ja wiem Malal, że czasy Twojej obecności na LS to jednocześnie jej złoty okres.
Jeżeli masz jakieś konstruktywne propozycje to pisz, a takie narzekania zostaw dla siebie.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

You seem a little irritable, Malal. You got some sand in your vagina?

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć czym kierowaliście się obcinając kostkę za CHoOO?
na draconie tego nie było, i wydaje mi się że lizaki nie były jakieś przegięte. a zwłaszcza ich magia.
uwalacie w ten sposób kombo slann + engine, jedyne które pozwala lizardom poczarować.

czym akurat lizardy zasłużyły na takie traktowanie?

Awatar użytkownika
Uki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Uki »

Oczywiście że zasłużyły ;) Do tego jeszcze efekty z silnika powinny być liczone jak boundy, tupanie nie powinno być magiczne!

Ach....skora praktycznie wywalacie łapki to i pendanta wywalcie i papeta w końcu to też są "przegięte" przedmioty ;)


Śmiechu warte!

ODPOWIEDZ