DMP Łódź 29-30 sierpnia 5x2250

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Re: DMP Łódź 29-30 sierpnia 5x2250

Post autor: thurion »

Robson pisze: a czemu wogóle wypisywać armie? dla mnie mogą być tylko nazwy druzyn. :)
Żeby nikt na ostatnią chwile nie zmieniał rozpisek, bo tego organizatorzy i tak nie skontrolują.
czemu nie skontroluja? bedziesz mial podane armie tego 24 VIII i jak ci ktos wyjedzie z inna to to zauwazysz i zglosisz sedziemu, starczy dac za to kare 5 punktow...
mi to w sumie tez powiewa, bo jakichs dokladnych analiz pairingowych nie robie, ale jakby ktos chciał, np Młody :D to by mu sie pewnie armie przydaly... rokmina przed DMPowa to wkoncu tez element turnieju, chyba :mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

W tamtym roku rozpiski drukował organizator, czy w tym roku nie może być podobnie, w końcu to najważniejszy turniej w roku. Walnąć jeszcze jakąś pieczątke, polconową czy klubową i nikt już nie zmieni potajemnie rozpiski...

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

PiotrekN pisze:W tamtym roku rozpiski drukował organizator, czy w tym roku nie może być podobnie, w końcu to najważniejszy turniej w roku. Walnąć jeszcze jakąś pieczątke, polconową czy klubową i nikt już nie zmieni potajemnie rozpiski...
Jak się uprzecie, że na pewno chcecie coś takiego to mogę spróbować kogoś rzucić na ten odcinek :wink: ale szczerze mówiąc to zauważyłem, że to nic nie daje bo, a to army builder zje jakiś przedmiot, a to ktoś zgubi rozpiskę po pierwszej bitwie i to się robi trochę taka sztuka dla sztuki bo część ludzi i tak gra własnymi rozpami. No a poza tym jeśli naprawdę będzie to 250-300 osób to będzie z tymi rozpiskami taki burdel, że boję się, że i tak nikt tego nie ogarnie nawet jakby chciał.
A licky boom boom down!!!

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Thurion

Chodziło mi o to, że cieżko orgom skontrolować czy każdy gra taką samą rozpą, jaką wysłał w zgłoszeniu.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

b_sk pisze:Jak się uprzecie, że na pewno chcecie coś takiego to mogę spróbować kogoś rzucić na ten odcinek :wink: ale szczerze mówiąc to zauważyłem, że to nic nie daje bo, a to army builder zje jakiś przedmiot, a to ktoś zgubi rozpiskę po pierwszej bitwie i to się robi trochę taka sztuka dla sztuki bo część ludzi i tak gra własnymi rozpami. No a poza tym jeśli naprawdę będzie to 250-300 osób to będzie z tymi rozpiskami taki burdel, że boję się, że i tak nikt tego nie ogarnie nawet jakby chciał.
Ile takich pomyłek będzie? Jak się zrobi takie rozpiski jakie rzeczywiście ludzie przysłali to nie widzę problemu ze znikającymi itemami. Zrobić limit na przysyłanie rozpisek na powiedzmy 5 dni przed turniejem i oddelegować kogoś do spokojnego sprawdzenia tego, jak jeszcze wprowadzicie wymóg wysłania rozpisek w formacie army buildera to połowa roboty znika. To że ludzie grają swoimi rozpiskami nie ma żadnego znaczenia, jak rozdacie swoje, oznaczone, to przynajmniej spada z was odpowiedzialność przy ewentualnych wałach. Niech ten turniej będzie jak najbardziej profesjonalnie przeprowadzony, a nie przy założeniu że wszyscy będą uczciwi i żadnego wałka na pewno nie wykombinują ;) Wyrywkowe sprawdzanie rozpisek nic nie da przy takiej ilości ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jak jeszcze wprowadzicie wymóg wysłania rozpisek w formacie army buildera to połowa roboty znika
i powstaje bo nagle sie okazuje, ze ktos wyslal rozpy w formacie ab ale mial inny plik zrodlowy do ab ;) pytanie co wtedy. Nie ma punktow za rozpe? a moze ma bo w koncu ja wyslal...

;)

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Shino pisze:
jak jeszcze wprowadzicie wymóg wysłania rozpisek w formacie army buildera to połowa roboty znika
i powstaje bo nagle sie okazuje, ze ktos wyslal rozpy w formacie ab ale mial inny plik zrodlowy do ab ;) pytanie co wtedy. Nie ma punktow za rozpe? a moze ma bo w koncu ja wyslal...

;)
LS lubi wszystko uscislac, wiec ja nie widzę problemu. A najnowsza wersje bibliotek do ab naprawde nie jest trudno sciagnac.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

problem jest taki, ze jest ich kilka ;) lepiej brac rozpy w .txt lub .htm bo to wszystko tak samo odczytuje
LS lubi wszystko uscislac, wiec ja nie widzę problemu.
no tak chyba lepiej niz czekac na to az powstana problemy i wtedy zastanawiac sie co z nimi zrobic?

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Faktycznie, jest to problem, ale przecież zawsze można np. dać link do pliku źródłowego dla wszystkich armii według którego będą sprawdzane rozpiski na pierwszej stronie :)

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Ja proponuję dodać do kanonu rozpiski w PDFie, bo można mieć wygląd rozpiski z AB, a każdy odczyta

http://sourceforge.net/projects/pdfcreator/ - "drukarka", która wypluwa pliki pdf.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Robson pisze:Thurion

Chodziło mi o to, że cieżko orgom skontrolować czy każdy gra taką samą rozpą, jaką wysłał w zgłoszeniu.
czy kazdy to nie, ale napewno mozna kontrolowac pierwsze 3 stoly + ze 2 losowo od tej drugiej rundy...
zreszta wyobraz sobie jaka to by byla wtopa jakby ktos zawalowal na rozpie, przeciez to sie mozna zapasc pod ziemie ze wstydu...

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

PiotrekN pisze:Faktycznie, jest to problem, ale przecież zawsze można np. dać link do pliku źródłowego dla wszystkich armii według którego będą sprawdzane rozpiski na pierwszej stronie :)
Problemem jest to, że Army Builder jest programem komercyjnym, którego licencja trzeszczy 40 dolców i organizator nie może wymagać tego, że każdy gracz sobie go kupi/spiraci.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

No to zostaje wysyłanie rozpisek txt i przerabianie ich. Tak czy siak, uważam że organizatorzy powinni zapewniać oznakowane rozpiski ;)

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Albo inaczej.
kapitan dostanie od orgów zestaw 5 rozpisek, moze byc nawet w jakiejs mniejszej formie i niech będą one do wglądu dla przeciwników po bitwie.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Lucas
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Lucas »

Na ostatnim DMP drukowanie rozpisek średnio się sprawdziło. Turniej był rewelacyjny, ale żaden org nie podołał sprawdzaniu rozpisek. Poza tym zawsze ktoś nagle chcę coś zmienić albo się coś z rozpiską stało i... w każdym razie ja bym odpuścił te rozpiski.

Ważniejszą kwestią na którą chciałbym zwrócić uwagę to samo losowanie drużyn. To chyba jedyne co bolało na ostatnim DMP. Drużyny zajęły stoły zgodnie z kolejnością zapisów, bez losowania - przynajmniej tak było w przypadku szczecińskich drużyn. Apeluje o prawidłowe losowanie :)

Pozdrawiam
Lucas

ps. podobnie jak Thurion uważam, że wcześniejsza publikacja drużyn ze składem armii to element taktyki :mrgreen:

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Prawidłowe losowanie będzie na pewno bo to kwestia wciśnięcia jednego przycisku w arkuszu kalkulacyjnym. :)
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

A może po prostu zróbcie te rozpiski z pieczątkami i dajcie karniaki za ich zgubienie. Założę się, że wszystkie się błyskawicznie znajdą :wink:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

piec rozpisek z pieczatka w foliowej koszulce, pokazywane sa przy robienu pairingow, potem chowane w koszulke i do walizki
przy graniu kazdy ma swoje rozpy
IMO najlepsze rozwiazanie
chyba ze was nie stac bo Polcon bierze 100% kasy...

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

To można zwiększyć wpisowe o te 2 złote żeby na papier i tusz do drukarki było najwyżej ;)

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Na tą chwilę wygląda na to, że trzeba będzie płacić to 40 zł za dwa dni bo zniżki grupowe się tyczą tylko pełnej akredytacji na 4 dni niestety.
A licky boom boom down!!!

ODPOWIEDZ