Gigant a Slann

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Gigant a Slann

Post autor: Romek »

Ja mam pytanie apropos giganta. W sytuacji gdy walczy z unitem Temple Guard'u ze Slannem w środku i rzuca "łapanke", to czy mogę wybrać na cel Slanna? jest on w 2 szeregu, a nie moge w niego zadeklarowac ataków w duze cele (nie w styku). Restrykcja jest rozpatrywana gdy losuje atak i IMO można go zlapac bo jest modelem w 2 szeregu "malych" modeli.
Co o tym myślicie?

Na forum O&G ustaliliśmy wspólnie, że może gdyż nie deklaruje ataków w Slana tylko jego oddział i moge złapać go jakby to ująć "przypadkowo".

Ale chciałem poruszyć tę kwestie także tutaj, aby być pewnym.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

a nie jest tak ze możesz łapać tylko modele w BtB

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Nie "łapanka" jako jedyna ma napisane,że mogą być celem modele w styku z modelami z kolei będącymi w styku z Gigantem ("długie ręce")
Ostatnio zmieniony 5 sie 2009, o 18:54 przez Romek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

takie coś jak zasada "długie ręce" -modele stykające się z modelami będącymi w btb z gigantem

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

To ja zacytuje lepiej:
" The Giant stooops down and selects a model(...), that is either in base to base contact or touching a model in base contact (Giants have long reach)"

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

slan ma US3 a ty możesz tylko piechotę łapać, jak by był mały to mógł byś go do kieszeni złapać :D

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

No i chodzi o to, że nie atakuje slanna, tylko oddzial i rzucam na małe cele. Dotąd restrykcja obowiązuje. Następnie w opisie ataku już moge wbrac model z 2 rzędu np Slanna.(tak "przypadkowo"). Nigdzie w opisie łapanki nie ma, że mogę łapać tylko piechote - ale za to przy losowaniu jest i tylko tam obowiązuje.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

raczej nie bo piechotą to on nie jest a ty masz podział na małe cele i duże cele, to tak jak byś chciał kohorcie zabrać kroksigora

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

No i własnie próbuje udowodnić, że moge to zrobić ;). Nie będąc w styku ze Slannem z nim nie walcze tylko z templami. Podaj mi cytat, który zabrania mi łapania Slanna. Jak co moge cytować jeżeli nie masz pod ręką podręcznika O&G.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

gigant ma te ataki zależne od wielkości przeciwnika, i tak;
1 Giant fighting big things ( ogres, kroxigors, minotaurs or similar base sized or larger creatures including chariots and war machines)

2 Giant fighting anyone smaller than above

Slan ma US 3 wiec łapie się do pierwszej kategorii gdzie nie masz czegoś takiego jak łapanie do wora, to samo dotyczy innych przykładów np duży demon slanesha w oddziale demonetek czy guo w palagebererach
albo lepiej stegadon w kohorcie :D :D :D

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Stagadon może być w kohorcie? :shock:

No to ja pocytuje troche:

Giant special attacks: (..) to determinate what happens roll a D6 on one of the following tables(..) Which table you use depends on the size of the Giant victim. When fighting characters riding monstersdecide whether to attack the ridder or mount (..).

Jedynie słówko "victim" mkoże być zbijające z tropu, ale...
Ja losuje ataki na małe cele. gdyż nie mam styku ze slannem i nie moge zadeklarować w niego ataków (na duże cele). Atakuje temple (one są moim "Victim")

Potem losując łapanke już mam wolną rękę co do wybrania modelu.

Zauwaz zresztą, że tabelka ma napisane "Giant Fighting big things", ja nie walcze ze slanem i nie podlegam tej restrykcji. więc walcze ze "Smaller than above" i mam juz w opisie ataku wolną rękę do zlapania Slanna. (Tam nie ma juz żadnych restrykcji, a tę do dużych celów obeszłem losując atak w małe cele.

Chcialbym aby się ktoś z LS wypowiedział, jeżeli to możliwe.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

jeżeli jest tak jak mówisz to mógł byś schować stegadona, mówisz ze atakujesz skinki rzucasz łapanie i go chowasz do wora bez różnicy czy jest w kohorcie czy nie, tak samo smoka czy innego potwora ujeżdżanego

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Nie, bo mam go w styku i wtedy wybieramn czy atakuje mounta czy obsłóge. Slanna nie mam z w styku wiec nie mam wyboru i temple w tym wypadku są jego przekleństwem.

A tak na marginesie to czy stegadon bez herosa nie tworzy z obsłógą jednego modelu?

Chociaż ciekawa uwaga.Rzeczywiście w wyżej opisanych przykładach mógłby wsysnąc keepara ( jezeli by mnie nie trafil, nie zranil i wogole zdazylbym zaatakowac :D) jak również stegadona w kohorcie) Chociaż to nie znaczy,że to niemożliwe - byłby to błąd przeciwnika.
Ostatnio zmieniony 5 sie 2009, o 20:12 przez Romek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

RAFIX pisze:jeżeli jest tak jak mówisz to mógł byś schować stegadona, mówisz ze atakujesz skinki rzucasz łapanie i go chowasz do wora bez różnicy czy jest w kohorcie czy nie, tak samo smoka czy innego potwora ujeżdżanego
+

Dodatkowo, na widok wierzgającego stegadona upychanego skrzętnie do woreczka, wszystkie modele na stole powinny rzucić test na panikę.
Mega wizja :mrgreen:

Large to Large, nie można go "przypadkiem" złapać.

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Zacytuj prosze fragment, ktory mnie przekona.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Koziorożec; zgoda, pytanie tylko czy Slann jest na tyle 'large' ; )

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

na pewno nie men sized

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

jest na tyle large co ogr czy kroxigor.

jesli wykonujesz atak przeciw malym to mozesz robic "cos" przeciw malym [ jak wybrane typy atakow ].
dlaczego nie mozna schowac slanna?
bo sie miesci w kategorii pierwszej a mozesz schowac tylko model z kategorii drugiej.
dlaczego?
bo od tego masz wlasnie wybor atakow.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Romek pisze:Zacytuj prosze fragment, ktory mnie przekona.
Fragmentu nie mam, ponieważ gdyby był w booku, to nie było by pytania.

By w ogóle walczyć ze slanem, gigant musiałby stykać się z nim podstawką, a wtedy rzuca na inną tabelkę. Ponieważ Gigant nie styka się z largem, obiera jako cel zwykłe żaby i to z pośród nich wybiera. Nie możesz zabić large targeta atakiem z tabelki dla małych targetów, bo go nie dotyczą. Jak na moje, to tak właśnie wygląda. :wink:
Jasiuuu pisze:Koziorożec; zgoda, pytanie tylko czy Slann jest na tyle 'large' ; )
Pasł tyłek na bagnach przez tysiące lat, przynajmniej ma jakiś plus z tego, bo go do torby nikt nie wciśnie :P Nie mam booka do lizaków w pdf, ale z tego co podopowiada mi pamięć, to slan jest Large.
Ostatnio zmieniony 5 sie 2009, o 20:29 przez Koziorożec, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Slann nie jest man-sized. Wystarczy, że jest większy od klocka stegadona. Można porównać empirycznie ściskając model stegadona.

A tak na serio - co dotyczy małych, zostawmy małym.

Zablokowany