!dziwna historia ze sprzedającym ScorpiusX

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

!dziwna historia ze sprzedającym ScorpiusX

Post autor: misha »

Przykro mi, że taki człowiek pojawił się na forum no ale faktów się nie zmieni.

W maju (19.05) w dziale Sprzedam pojawiła się oferta figurek VC od użytkownika ScorpiusX ze Świebodzina.
Umówiliśmy się na kwotę coś koło 100 PLN. Miło się gadało o wfb, turniejach o środowisku graczy w Świebodzinie itp itd. Dane do przelewu dostałem zrobiłem przelew, paczka miała być wysłana. Po 3 tygodniach brak paczki. Sam odzywam się do użytkownika na GG kilka razy w końcu za którymś razem, jest odzywa się i dowiaduję się, że brat który wysyłał także inne figurki komuś trzeciemu wysłał te moje także. Kasa poszła figurek nie ma i nie wiadomo czy będą. Dostaje zapewnienie, że przelew kasy zwrotnej zostanie zrobiony. Przelew nie idzie miesiąc, więc po 5 dniach odzywam się znowu. Nic. Po 2 tygodniach, nie ma kasy nadal, odzywam się ponownie. Dowiaduje się, że coś tam coś tam i ktoś coś źle wpisał i przelew nie poszedł. Ponownie daje dane do przelewu tym razem ma go zrobić sam sprzedający. Od końca czerwca do dzisiaj pieniędzy nie otrzymałem. Sprzedający nie odpowiada na GG, na forum wysyłałem wiadomości PM to doszły (zniknęły mi z folderu "do wysłania" także odebrał) ale nic nie odpisał.

Mam wrażenie, że od początku była to ściema z tą sprzedażą, a nawet jeśli nie to świadomie zostałem później oszukany z jakiegoś powodu, a dla takich ludzi nie powinno być miejsca tutaj. Przez forum kupowałem wiele razy i zawsze było bez problemów. Mogę jedynie odradzić transakcje z użytkownikiem ScorpiusX.
Miłego dnia
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, o 07:55 przez misha, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Hmmm jak mnie pamięć nie zawodzi to jest to brat Boginsa ale ręki nie dam sobie uciąć :D
Przy takiej kwocie możesz już sprawę zakładać, tylko czy jest sens bawić się w latanie po sądach :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

oczywiscie, ze jest sens - zeby patafian mial nauczke. walic 100 zl, tu idzie o pryncypia 8)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

na latanie po sądach nie mam czasu ani ochoty
cenię sobie swój czas, którego i tak mam niezbyt dużo
koneksje rodzinne oparte na plotkach pominę w tej kwestii 8)

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

misha pisze: koneksje rodzinne oparte na plotkach pominę w tej kwestii 8)
To nie plota :D to prawda - może Bogins coś o tym wie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

2x wysylalem kolesiowi kase a wciaz uwaza ze cos mu jestem winien no to ja przepraszam ale ktos tu mnie robi w wala

admina prosze o usuniecie posta, a debila, ktory go napisal o skierowanie sprawy na policje, ja mam 2 przelewy na twoje konto misiu po 143zl

co mialem sprzedalem i bralo w tym udzial kilkunastu chlopa

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Admin poznał tę historię przed założeniem tego wątku i dał użytkownikowi Misha zielone światło na wklejenie tej historii na forum.

Chociaż niezbyt mi się podoba nazwa tematu. Opisać transakcję -- OK. Wyzywanie od "oszustów" to kiepski sposób na załatwienie sprawy.

ScorpiusX, skoro nie odpowiadasz na wiadomości z pytaniami, nie dziw się że brak odzewu jest odbierany jako wał. Skoro twierdzisz, że przelew poszedł (a Misha nic nie dostał przez miesiąc, także kontaktu -- co właściwie wystarczająco Cię obciąża, no ale spróbujmy), pokaż skany potwierdzenia przelewu. Możesz Mishy na PM.

Serio, bardzo chciałbym wysłuchać Twojej wersji wydarzeń. Bo jeśli faktycznie nie było kontaktu przez miesiąc, a Ty się dopiero w temacie na forum odezwałeś, to pozamiatane.

PS. Obserwuję ten wątek, bo niestety jedyną metodą (pomijając przepuszczenie transakcji przez Allegro) pozostającą oszukanym w handlu figurkami jest publiczne piętnowanie i ostrzeganie.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

ok wysle je jutro bo wlasnie wrocilismy z DMP z Łodzi

do kolesia faktycznie nie doszła za 1 razem kasa, ale potem na pewno było ok

prosiłbym jednak nie kasować tego posta, przyda mi się jako dowód

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

dowód czego?

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

"Admin poznał tę historię przed założeniem tego wątku i dał użytkownikowi Misha zielone światło na wklejenie tej historii na forum."
skoro admin dał zgodę więc bierzesz odpowiedzialność za taki temat rozumiem?


"ScorpiusX, skoro nie odpowiadasz na wiadomości z pytaniami, nie dziw się że brak odzewu jest odbierany jako wał. "
wpadam na forum raz na ruski miesiąc, winny się tłumaczy :)

"Skoro twierdzisz, że przelew poszedł (a Misha nic nie dostał przez miesiąc, także kontaktu -- co właściwie wystarczająco Cię obciąża, no ale spróbujmy), pokaż skany potwierdzenia przelewu. Możesz Mishy na PM."
a co, nagle nr telefonu do mnie zgubił?

"Serio, bardzo chciałbym wysłuchać Twojej wersji wydarzeń. Bo jeśli faktycznie nie było kontaktu przez miesiąc, a Ty się dopiero w temacie na forum odezwałeś, to pozamiatane."
j.w.

"PS. Obserwuję ten wątek, bo niestety jedyną metodą (pomijając przepuszczenie transakcji przez Allegro) pozostającą oszukanym w handlu figurkami jest publiczne piętnowanie i ostrzeganie."
ja niestety nie zgadzam się z tą wersją i admin ma obowiązek cenzurowania takiej wypowiedzi
nie muszę chyba wspominać, że oczernianie kogoś bez posiadania dowodów jest łamaniem prawa, w którym admin bierze udział :D

nie no nie chcę się was czepiać, mimo wszystko mam dobry humor :)
po prostu odpisuję :)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ScorpiusX pisze:2x wysylalem kolesiowi kase a wciaz uwaza ze cos mu jestem winien no to ja przepraszam ale ktos tu mnie robi w wala
admina prosze o usuniecie posta, a debila, ktory go napisal o skierowanie sprawy na policje, ja mam 2 przelewy na twoje konto misiu po 143zl
Wysłałem Ci PMke, nie zależy mi na jakimś rozbijaniu tej sprawy na drobne, miło, że admin zainterweniował i przynajmniej odzezwałeś się, wyjasnienie niektórych kwestii które poruszyłeś masz w wiadomości PM.
poza tym nie 143 tylko 93PLN bo taką kwotę przelałem Ci 19.05.2009 na konto które podałeś. Z historii rachunku banku online nie ma wplaty zwrotnej ani innej wplaty w kwocie 143PLN ani 93. Może zatem pomyliłeś się i wysyłałeś nie na to konto co trzeba? To się zdażyć może zwłaszcza, że jak napisałeś sprzedawałeś iluś tam osobom figurki.

Pisząc ten temat chodziło mi głównie o to byś się odezwał, ponieważ nie odzywałeś się na inne dostępne mi sposoby.
Cieszę się, że to się udało. Teraz możemy mam nadzieję pogadać na PM czy GG które używasz aktualnie i wyjaśnić sprawę pomijając pośredników.
Pozdrawiam 8)

PS. Może racja, że nazwa tematu nie była właściwa jak zauważył administrator. Zmieniłem, dzięki za zwrócenie na to uwagi.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Pozwoliłem założyć temat Mishy nie po to, żeby Cię bezsensownie oczernić (no chyba, że pojawią się niezbite dowody na Twoją winę lub Ty nie przedstawisz podobnych na swoją niewinność), tylko żeby sprawa została wyjaśniona. Więc lepiej się ogarnijcie, chłopaki. Chciałbym móc jak najszybciej usunąć ten temat.

A przy okazji:
ScorpiusX pisze:skoro admin dał zgodę więc bierzesz odpowiedzialność za taki temat rozumiem?
(...)
nie muszę chyba wspominać, że oczernianie kogoś bez posiadania dowodów jest łamaniem prawa, w którym admin bierze udział :D
Nie wiem jak wygląda kwestia mojej (współ)odpowiedzialności za przyzwolenie na istnienie takiego tematu (zwłaszcza że nie dostałem żadnego formalnego pisma z żądaniem zdjęcia itd.). Natomiast grożąc administracji możesz bardzo szybko zakończyć swoją karierę użytkownika BP -- to akurat wiem i mogę Ci zagwarantować.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

oh mój drogi ja nikomu nie grożę
zgłosiłem posta (oficjalnie taka chyba jest najpierw droga?) jako naruszający moje dobra osobiste i tyle
to nie grożenie tylko zwrócenie uwagi, że temat oczerniania kogoś jest bardzo śliski

kontakt jakiś tam z misha się załapało, wyjaśniamy sprawę

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

dobra wyjaśniliśmy sprawę z misha...

tak dla ogólnej informacji, to nie był wał, tylko raczej głupota

misha wpłacił pieniądze na konto 86 (...) - członka mojej rodziny
jakoś mi to uleciało i sprawdzałem swoje konto o nr 39 (...), tam była jedna wpłata za trupy więc analogicznie pomyślałem, że to ten user i odesłałem mu pieniądze... facet dostał prezent...

misha nie zapisał mojego nr tel, i pisał na gadu służbowe praktycznie non stop aktywne w pracy stąd wydaje mi się, że powstał brak komunikacji, szkoda, że nie pisał na moje gg podane w profilu na forum

także ja tu się bulwersuję, a czepiam się nie tego człeka co trzeba
[-o<

już poleciał przelew zwrotny do mishy na dane, które podał

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Super :)

Czekam na potwierdzenie od Mishy -- potem wywalamy temat, a koledzy buzi na zgodę i następnym razem bądźcie w stałym kontakcie ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ScorpiusX pisze:już poleciał przelew zwrotny do mishy na dane, które podał
Dobra, sprawa zamknięta, kasa doszła, ale dopiero dzisiaj po 14 dniach. Ponownie urywający się kontakt z użytkownikiem. Trochę to dla mnie niezrozumiałe jak można źle wykonać przelew, który nie powinien pójść bo konto się nie zgadza i wysłać screen'a z potwierdzeniem. Sorry! Mi tu przydko pachnie.
Dzięki chyba tylko Boginsowi przelew doszedł po 1 dniu. Można? Można. Tylko trzeba chcieć i umieć poprawnie zrobić CTR+C i CTRL+V.
Kasa doszła i jestem happy, dziękuję. Ale zostaje naprawdę duży niesmak ze stylu w jakim to się odbyło.
Dziękuję Tomashowi i Boginsowi za pomoc.
Temat do zamknięcia.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Fajnie że wszystko dobrze się skończyło.
Obie strony dostały swoją lekcję i starczy.
Zamykam :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ