DMP 2009, 2010 i dalej - co i jak?

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: DMP 2009, 2010 i dalej - co i jak?

Post autor: Kołata »

Zwiekszyc liczebnośc druzyny do 6-8 osób.

Zwiększyc ilośc bitew do 6ciu.
Dokładnie tak!

Ograniczanie ilości graczy - nie.
...i meldujemy się za rok w Wielkopolsce
To juz woj. lubuskie ;)

Awatar użytkownika
szafa
Niszczyciel Ligi
Posty: 386
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szafa »

Ja odpisałem thurionowi że sposób jest - nie znaczy że chcę go stosować...
"Ktokolwiek ośmieli się podnieść rękę na Stowarzyszenie Bazyliszek,
niech ma świadomość, że Stowarzyszenie mu tę rękę odrąbie..."

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

Kalesoner pisze:Jak się okaże, że Gorzów jest jedynym kandydatem, to nie ma o czym gadać i meldujemy się za rok w Wielkopolsce.
na Ziemi Lubuskiej.

@Szafa: tak, klub wstepnie wyrazil chec organizacji DMP w 2010 roku. Bede wdzieczny za wszelkie wsparcie- Twoje jest bardzo cenne

jednoczesnie zastanawialismy sie nad zwiekszeniem liczby graczy w druzynie do 6. co mysicie na ten temat?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

wawa juz wiele razy odowodnila, ze pomimo duzej ilosci klubow i graczy jest organizacyjnie nieprzygotowana.

zazwyczaj kilka osob zostawalo w niedziele ze 100+ blatami do noszenia. reszte wiedza osoby, ktore probowaly to uciagnac i graly/probowaly grac na DMP.
Zgadzam sie z Buszem.

Jesli Gorzow mialby za rok robic DMP byloby zajebiscie. Macie osrodek i doswiadczenie i odpowiednich ludzi. Moze polaczylibyscie to z organizacja ETC, w jakims niewielkim odstepie czasu (powiedzmy 2-3 tygodnie) - nie trzebaby wozic stolow 2 razy.

Gorzow 100%

edit: 5 osob na druzyne jest ok. 6 bitew tez super. I ograniczenie ilosci druzyn tez moim zdaniem ok.

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Buszman pisze:jednoczesnie zastanawialismy sie nad zwiekszeniem liczby graczy w druzynie do 6. co mysicie na ten temat?
Lepsza byłaby nieparzysta licza, jeżeli chodzi o parowanie.
Więc jak zwiększać to do 7. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Buszman pisze:
jednoczesnie zastanawialismy sie nad zwiekszeniem liczby graczy w druzynie do 6. co mysicie na ten temat?
Mało.
Minimum 7. (nieparzystość obowiązkowa).
A najlepiej - kalka zasad ETC, weekend przed (czterodniowym) ETC = 9 dni w raju.

Zachowajmy kolejność - Najpierw załatwić ETC do Gorzowa w 2010.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

spazo
Plewa
Posty: 9

Post autor: spazo »

Ja uważam, że format jest w porządku. 5 osób w drużynie jest OK - akurat mieści się do samochodu. Gdyby drużyny były sześcioosobowe, byłby z tym już większy problem. Grałoby się też chyba trochę trudniej, dłużej trwałoby parowanie...

Glósowałbym za pozostaniem przy 5 osobach na team.:)

6 bitew - raczej dobry pomysł IMO. Szwajcar znacznie lepiej się sprawdzi.

Po co chcecie ograniczać liczbę drużyn? Nie do końca zrozumiałem argumenty, które za tym mają przemawiać... Raczej im nas na turneiju więcej tym lepiej.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

@spazo

5 bitew radzi sobie swietnie z obiektywnym wyłaniem zwycięzcy przy 32 osobach (druzynach) - nie daje rady przy 64ech, gdzie jest możliwa sytuacja że dwie druzyny robią 5 maksow jeszcze ze soba nie zagrały. a biorac pod uwagę statystyczny wzrost frekwencji o 30-40 osób, da nam to ponad 70 drużyn za rok.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1558
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Ja popieram Kielona, uwazam ze 6 osobowe druzyny byłyby dobrym pomysłem. Też uważam ze 6 bitew jest potrzebne. W tym roku bardzo wysoko(;) ) były druzyny które nie napotkały przeciwników na własnym poziomie

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

DMP można zrobić przy jakimś długim weekendzie (około 15 sierpnia, 1-3 maj, 11 listopada, zaleznie od roku) i spokojnie 3-4 dni są wolne- 6 bitew wejdzie, jak nie 7

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

jestem za zwiekszeniem liczyb osob w druzynie, 6 bitwami i Gorzowem

dlugi weekend to chyba slaby pomysl, chyba ze byloby wiadomo od roku wczesniej ktory tak aby kazdy mogl poczynic plany osobiste

pzdr

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

zwiększenie liczby osób w teamie według mnie to z dupy pomysł, ale 6 bitew jak najbardziej popieram

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Według mnie 5 osób na team - ułatwia to dojazd.

Szwajcar jest słabym systemem jeżeli jest mało bitew (jestem zwolennikiem systemu pucharowego - kiedyś tak graliśmy później od tego odeszliśmy - rozumiem że chodziło o równouprwnienie, tak żeby każdy mógł pograć tyle samo).

Ergo - kompromisowy jest szwajcar ale z dużą ilością bitew - 6 byłoby ok, proponowałbym też usunięcie minimum 35 punktów - przez to wynik 0 od 36 nie różni się praktycznie niczym.

Lepiej też jeżeli turniej zaczynałby się wcześniej - od 9.00 a same zapisy od 8.00.

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

Pomysł na 6 bitew jest zasadny ale:
robiąc 3 bitwy w niedziele sprawiasz że trzeba będzie wziąść wolne w poniedziałek żeby odespać, robiąc bitwę w piątek trzeba wziąść wolne w piątek, a ciśnień mniej i patrzenia na zegarek.
Ja mam często problem żeby jeździć samochodem po masterowych ze względu na zmęczenie, po 3 bitwach to jeżdżenie samochodem może być zwyczajnie niebezpieczne.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1558
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Uzasadnienie ze 6 osob w druzynie to zło bo dojazd jest trudniejszy jest szczytem głupoty. Sory ale nie robi sie turniejowych zasad pod takie dyktando bo moze od razu zróbmy na 1000p na armie zeby samochodzik nie był taki dociążony bo wiecie...łatwiej lekkim jechac. :roll:

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

To bardzo dobry argument. Zrobmy symulacje:
Klub X wystawia jeden team - 6 osob. Musi brac 2 auta, co pewnie jeszcze bedzie do zrobienia, ale koszty paliwa rosna.
Klub Y wystawia 2 teamy - 12 osob. Niezbedne sa 3 auta - ile klubow je ogarnie? Mysle, ze zdecydowana mniejszosc.

A jesli chcesz mi odpisac, ze sa jeszcze PKP, to przypominam, ze glownym kandydatem do organizacji DMP jest Gorzow Wielkopolski :).

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

liczba osob w druzynie= nieparzysta. 5 IMO optymalnie.(szczegolnie ze sie wszyscy zapakuja do 1 autka)
i chyba lepsza jest 6ta bitwa-> jezeli termin wakacyjny-spora grupa osob ma wted wolne, pracujacy- skoro termin jest znany duzo wczesniej to mozna wynegocjowac 1 dzien urlopu

jezeli ludziska dojezdzaja z wiekszej odleglosci to i tak kimaja juz z pt/sob na miejscu.

przy 300+osobach chyba raczej rozwod z Polconem. szczegolnie organizowanym w Cieszynie.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A moze po prostu problem tkwi w systemie szwajcarskim?

Co byscie powiedzieli na system pucharowy. Przy 6 bitwach moznaby zrobic 8 grup po 8 druzyn, ktore walcza w 3 bitwach o wyjscie z grupy (2 druzyny), nastepnie cwierc finaly (8 druzyn, do finalow przechodzi 4), potem polfinal i final. W 3 ostatnich bitwach druzyny, ktore nie zakwalifikowaly sie do wyjscia z grupy graja o miejsca z rownoleglymi graczami z pozostalych grup.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

5 lub 7 osob w druzynie (7 moze sie w sumie okazac dobrym pomyslem :) )

bitew 6 jesli maja byc w sobote i w niedziele. Jesli mialy byc w piatek jeszcze to niech bedzie ich 7 (w piatek i tak ludzie maja biora wolne wtedy)

Gorzow imo zajebistym miejscem bylby na taka impreze.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1558
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

CzarnY pisze:To bardzo dobry argument. Zrobmy symulacje:
Klub X wystawia jeden team - 6 osob. Musi brac 2 auta, co pewnie jeszcze bedzie do zrobienia, ale koszty paliwa rosna.
Klub Y wystawia 2 teamy - 12 osob. Niezbedne sa 3 auta - ile klubow je ogarnie? Mysle, ze zdecydowana mniejszosc.

A jesli chcesz mi odpisac, ze sa jeszcze PKP, to przypominam, ze glownym kandydatem do organizacji DMP jest Gorzow Wielkopolski :).
Przypominam ze nie wszyscy mamy auta i ze nie wszyscy mamy 5 osobowe auta. Oraz nie wszyscy w aucie są członkami teamów- z 4 naszych Snotowych wozów jechały 2 osoby niegrające i 2 wozy 4 osobowe. Ponadto zmienienie zasad turnieju bo ktos chce sobie łatwiej dojechac jest paranoją i podchodzeniem do turnieju od dupy strony. Nie wazne zeby działał dobrze ale zeby łatwo sie bylo na nim zjawić.

ODPOWIEDZ