Rozpiska na 1300 pkt O&G

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
geb
Wałkarz
Posty: 84

Rozpiska na 1300 pkt O&G

Post autor: geb »

jako że zamknięto mi wątek w dziale orków ponawiam go tutaj. Jestem baardzo początkującym graczem (ale maluje już jakis czas:) więc proszę o komentarze, alternatywne wybory do rospiski by "dawała radę". Co zmienić, co dodać co wyrzucić? Dodać spider riders zamiast np ng? Czy boar chariot, czy może co innego?


Hero

Black Orc Big Boss 150 pkt
Martog's Best Basha
Enchanted Shield
Talisman of Protection
Boar
Night Goblin Shaman (2nd level, staff of sneaky steallin') 135

Core

Orc Big 'Uns x 20 (standar, musician, boss) 250 pkt

Night Goblins x 25 (netters, 3 fanatics, standar, musican, boss)205 pkt

Special
Black Orcs x 20 (standar, musican, boss, war banner) 357 pkt.



razem: 1277

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

taki klocek czarnuchow to jet strata punktow. na male pkt rządzą herdy. wczoraj odzialem herdow za 90 pkt pogonilem kloc ng za 160 +baner i z ouverruna wpadlem w bok takiego pieknego leniwego kloca BO z generalem. kloc byl za 320 gienek kolo 130 i baner. sytuacja jak ze snu:) datego skoro nie hcesz grac na maszynach wiec bedzie to ofens piechotny (takim jak ja wczoraj gralem) .

2 kloce ng po 20 pare, muz szmatka, siaty 2 fany = 160 pare za jeden klocek
12 savage big uns speary, muzyk = 160 daj to na flanke ,
3 herdy = 90 pkt wystawiasz na srodek i lecisz na pale tam gdzie najwiekszy kociol, czego nie zjedza to wybuchna:)
mozesz dac jakis fascik ja tam gralem bez nich
gienio ok, tylko ten mag jakis dziwny, skoro to ofens to hcesz jak najszybciej robic combat a tam sie czarow nie rzuca. albo cady i 2 czarnuchy albo olej magie i wystaw 3 klepaczy bedziesz mial gwarancje przrzutow animozji. moze bsb z totemem? za to co zostanie dorzuc jeszcze jedne savage, herd, i moze jakies trole? z 5 zwyklych?hociaz na demony to bedize slaby pomysl. zalezy z kim grasz.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Nom, kolega dobrze prawi. Tego maga przerob na caddy i daj drugiego czarnucha. Dosyc fajna opcja na offens jest bobb bsb na rydwanie z warbannerem. W turze zla potrafi niezle namieszac. Olej klocek BO. Nikt na tym nie gra. Sa dobre w jednym - dostarczaniu punktow przecinikowi. Skuigi na male punkty nice. Z corow przydalyby ci jednak 2 fasty i jakies klocki NG. Pomysl tez nad 6stka savage boar boyzow z waaagh bannerem. W turze zla masz 2d6 + zwykly ruch. + raczej w co by sie nie wbili to popchna.

Awatar użytkownika
geb
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: geb »

Czyli na pewno squig herd, savage boar boyz i i np spider riders? BO wywalać? A kurde wybuliłem się na figsy? Faktycznie sa tak beznadziejne? a warto wstawić ? to może tak:

Black Orc Big Boss (Martog's Best Basha, Enchanted Shield, heavy armour, Talisman of Protection, boar)- generał

Black Orc Big Boss (War banner, hevy armour, boar chariot)

Night Goblins (20 chłopa, hand weapon, shield, 2x fanatics, musican, standar, boss)

Night Goblins (20 chłopa, spears, shields, 2x fanatic, musican, standard i boss)

Orc Big uns' ( 20 chłopa, double choppa, standar, musican, boss)

Orc boyz (25 chłopa, shield, choppa, standar, musican, boss)

Squig herdes ( 12 figsów)

Ale bez maga np. czy coś jeszcze wymienić?

Awatar użytkownika
geb
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: geb »

No cholera zapomniałem o tych savage orc boar boyz... Będe musiał jeszcze pokombinowac. A tak w ogóle to rozumiem, że lepiej dawać tańsze jednostki a więcej?? tzn. odpuścić sobie big uns'ow a walnąć więcej goblinów?

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

W ogole odpusc sobie orki na piechote... Sa dziadkowskie. Bigunsow owszem, ale na savage boarach. Taka 6stka w szarzy wyplaca 25 atakow z sila 5 + general. i 20stki ng sa slabe. Latwo je spanikowac. 25+ Najlepiej 31. Zabraklo ci maga 1lvlowego 2x dispel scrollem.

ODPOWIEDZ