kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: Kosa »

Furion pisze:
Kosa pisze:Czyli albo w niego szarżuje albo stoi jak stał? Dobrze rozumiem?
Zgadza się. Albo szarża, albo stoisz.
to jeszcze dalej podrąże temat.

Ogólnie to mogę stać więcej niż cal od potwora bo i tak zahaczy, ile maksymalnie wg. obliczeń matematycznych? Praktycznie to wynosi około 1,5 cala.

Co więcej, czy jak potwór piwotuje, to czy ten piwot też musi być w odstępie 1 cal od przeciwnika? Jeśli tak to mogę stanać nawet ponad 2 cale od niego i nie spiwotuje się.


Dobrze rozumiem czy szukam dziury w całym ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

W RB masz odp., odnosnie poruszania sie jednostek. parafrazuje. jednostka podczas ruchu musi być przynajmniej cal od wroga.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

To w takim razie dopytam się odnośnie tego :
Mogę zbliżyć się do wroga na ten 1" podczas ruchów szarżujących czy dopiero po zakończeniu szarży mogę przebywać tak blisko wroga ?

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

????
Szarza jeśli możliwa powoduje dostawienie się do wroga (zetkniecie podstawkami) wiec nie wiem o co komon z pozostaniem 1" od wroga. Natomiast podczas ruchów szarżujących???? Zwykły ruch może zakończyć się nie bliżej niż 1" od wroga...
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Chodzi mi o inne wrogie oddziały na które to nie szarżowałem .

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Bez znaczenia....
Są unity a i b oddalone od siebie o przyjmijmy 0,5 cala szarżujesz w unit a , unit b po przestawieniu szarży jest od ciebie w odległości 0,5" to bez znaczenia zasada 1" odnosi się do zakończenia ruchu "bezwalkowego" przy wrogu.
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

ah ah wiedzę że nadal się nie rozumiemy .
Więc są unity a i b oddalone od siebie przyjmijmy 7 cali , a szrżuje w b ... jednak po drodze mamy unit c .

a...........b
......c......

mniej więcej tak. Czy oddział a może zbliżyć się do c na mniej niż ten nieszczęsny 1" zanim osiągnie szczęście i spełnienie dostawiając się do b ?

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Grunaldi pisze:ah ah wiedzę że nadal się nie rozumiemy .
Więc są unity a i b oddalone od siebie przyjmijmy 7 cali , a szrżuje w b ... jednak po drodze mamy unit c .

a...........b
......c......

mniej więcej tak. Czy oddział a może zbliżyć się do c na mniej niż ten nieszczęsny 1" zanim osiągnie szczęście i spełnienie dostawiając się do b ?
Tak, może. Nie może po prostu zakończyć ruchu (nie będącego udaną szarżą) w odległości mniejszej niż 1 cal od wrogiej jednostki.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Wszystko macie w RB str 12 "1'' Apart"

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Kosa pisze: Ogólnie to mogę stać więcej niż cal od potwora bo i tak zahaczy, ile maksymalnie wg. obliczeń matematycznych? Praktycznie to wynosi około 1,5 cala.
matematycznie to wychodzi ze jak stoisz max 1,41" to przeciwnik się nie może spivotować (przy założeniu, ze ma podstakę 50mm)

pozdraiwam
Furion

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dzięki :D

czyli mogę stanąć 2,41 cala od przeciwnika i nie spivotuje się?
Czasem to moze mieć znaczenie, uciekać np. przed hydrą orłem, ten cal moze wiele znaczyć :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Herr Flik
Wałkarz
Posty: 81

Post autor: Herr Flik »

1,41 jak staniesz więcej, to się spivotuje. Przecież pivot nie kończy jego ruchu. On nie może skończyć w odleglości cala od ciebie, ale może wykonywac dalsze ruchy.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Herr Flik pisze: Przecież pivot nie kończy jego ruchu. On nie może skończyć w odleglości cala od ciebie, ale może wykonywac dalsze ruchy.
nie. w dowolnym momencie ruchu trzeba byc ponad 1" od przeciwnika. nie tylko na koniec ruchu

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Kosa pisze: czyli mogę stanąć 2,41 cala od przeciwnika i nie spivotuje się?
Nie, nie o to chodzi. Może tak:

Jeżeli stoisz mniej niż 1,41" od potwora na podstawce 50mm, to nie może on spivotować o kąt 45 stopni, bo zachaczyłby wtedy o 1" strefę Twojego orła.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

czyli byłem wałowany na turniejach , dobrze że już nie gram HE i orełki to przeszłość ale warto wiedzieć na przyszłość

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
_____ :mrgreen:



:twisted: - GG
:mrgreen: - Vampire Lord (gienek)
_ wypełaniacz


Generał stoi tak że sie wręcz styka z GG. Czy mag stojący na wzgórzu albo dajmy na to Skink Priest na stedziu go widzi?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Niestety widzi , ażeby było inaczej musiałbyś się schować do oddziału(czyt. dołączyć).

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Ta gra mnie coraz bardziej zaskakuje. LoS nie poprowadzisz, nie ma opcji ale z czaru nadal generał może dostać... Ahh ten angielski humor...
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

losa zwykłym magiem byś nie poprowadził. ale large targetem tak , czy to takie dziwne i zaskakujące że ktoś siedzący na drzewie widzi nad głowami ludzi ?

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Jak będe stał tuż za kimś to nadal mnie będziesz widział? Tam są 3 szeregi. No to inaczej. Wampira generała stawiam tak że sie styka ze ścianą budynku. Nadal może dostać od Skink Priseta siedzącego na Stegadonie?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Zablokowany