Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Andrzej »

Nie
Jeśli masz magiczną broń, nie możesz używać zwykłej
Dragon mage nie może dosiadać gryfa :wink:

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

tak myslałem a szkoda bo przeciez co mu szkodzi machac mieczem magicznym i zwykłym ma wszak dwie łapki.
A dragon mag nie moze gryfa to wiem. Pisałem że zamiast niego wolalbym szlachcica na gryfie bo mag jest strasznie miekki. Ups właśnie przeczytałem swojego posta i faktycznie wychodzi ze chciałem sadzac dragon maga na gryfa - wynalazłem griffon maga ;-)
A jak juz edytuje to podajcie, prosze, jakies sugestje w tej sprawie latacza na małe punkty do walki.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

do walki nie ma xD za to do wkurwiania jest, nazywa sie noble na orle z reaver bow. Jak dobrze grany i chroniony przed ostrzalem i szarzujacy najwyzej na jakies flanki fastow czy innego talatajstwa jest naprawde kolcem w dupie bo 3 hit z s5 boli i to bardzo.

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

na nim ostatnio czesto grywam ale chcialem go przerobić do walki bo z łukiem i ES to ma jedynie as 3+ i tk jak pisałeś raczej jest do innych rzeczy a ja próbuje go zastosować teraz do innych zadań np wykończyć BSB ka bretońskiego na pegazie czy same pegazy,likwidacja mniejszych oddziałów konnych, czy likwidacja machin. (inna sprawa że gram głównie przeciw Bretonii)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

nie z T 3, nie z sila w szarzy 6 a poza 4(jezeli lanca), nie na orle ktory nie ma AS i ma tylko 3 woundy i T4, to wlasnie jest jednostka zaczepno obronna, w sensie ona zaczepia a my jej bronimy.

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

i stąd mój lament że bohater nie może na gryfie pomykac a zamiast tego mamy miękkiego maga który jak wejdzie do kombatu to już z niego nie wychodzi poza tym zabiera 2 sloty.

Masz całkowitą racje że T3 i brak as na orle, slaba siła uderzeniowa itd nie pozwalaja zrobić z niego kilera pierwszej klasy. Niemniej grajac w zaciszu domowych pieleszy postaram się potestować inne jego zastosowania. Jak już to zrobie to opiszę wnioski. (może zrobić z tej dyskusji osobny temat o bohaterze na orle? Pytanie do modów)

Coby nie zostać posądzonym o nabijanie postów zadam kolejne pytanie.
Jak jest z pivotami na turniejach, bo na forum trwaja dyskusje na ten temat czy są, czy ich nie ma, czy są mądre, czy głupie itd... jak to jest w praktyce: odwracasz sie i flee czy trzeba pivotować. Pytam bo nie mam doświadczeń turniejowych - to po pierwsze, a po drugie -zasada ta umkneła mi gdzies i grając nigdy jej nie stosowaliśmy.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

no wlasnie wiekrzosci poslce umknela i to odkryli teraz kombinuja.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

zasada ta jest stosowana raczej uznaniowo.. np takie fasty zazwyczaj nie robia pivotów... za to juz lucznicy w kresce szarżowani od boku często pivotują..
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

co do orła, nie trzeba zakłądać nowego tematu, będzie zbyt mały, czyli zbyteczny.

Jeśli na bretonie to moze wypróbuj gościa ze star lancą i enchanted shield\talisman of loec.

Z tą drugą konfiguracją na pewno zabije paladyna w szarzy jak taki się napatoczy bez czempiona :D . Zaś z tarczą, będzie miał minimalną przezywalność i dalej dobrego kopa, ale ze względu na warda, może już palanta nie utłuc tak łatwo. Taki jegomosć jest też dobry do samobójczej szarży w engina, ale czy to się HE opłaca? Zalezy od sytuacji i to co może silnik zrobić.
Spokojnie też zabije BSB demonicznego (a jak on ma do tego ogniste ataki to już w ogóle wypas), ciekawa opcja. W zasadzie idealna japońska, żywa torpeda.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

hmm w sumie moze bym potestowal takie cos, tyle ze nie mam demonow zeby to testowac, ale gosc na demony zajebisty =)

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

co do pivotowania, ostatnio na turnieju zaistanialy pewnie niescislosci :P
- jesli cos stoi rowno cal odemnie, a rog mojej podstawki podczas obrotu znajdzie sie w pewnym momencie mniej niz cal od wroga, to wtedy moj pivot nie jest mozliwy ? musze sie cofnac jesli chcem byc ten 1" od wroga, czy poprostu nie liczymy tego i robie pivot nie patrzac na odleglosc ?

- druga spara z lasem, jesli stoje rownolegle do lasu i chcem zrobic piwot zachaczajac tak naprawde podstawka o las, to tnie mi on wtedy ruch ?

gdzies slyszalem, ze pivot liczy sie jako obrot fikcyjny(?), ale nie jestem pewnien, czyli pojawia sie pytanie, czy ma on wplyw na ciecie ruchu przez las lub znajdowanie sie ten 1" od wroga ?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak staniesz czymś przed czymś co moze piwotować (np. treeman) cal przed, to mozę tylko zaszarżować na to. Cofnać się nie moze, bo nie może spivotować :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

mialem taka sytuacje: stegadon i przed nim jakis oddzial 1" przed nosem. Nie moge sie cofnac stedziem ? np. obrot w tyl, 1" do tylu i dalej pivot w dowolnym kierunku ?

a co jesli chodzi o las ? tnie 1/2 ruchu podczas pivota ?

Herr Flik
Wałkarz
Posty: 81

Post autor: Herr Flik »

Robisz wirtualne pivoty zawsze, wiec nie tnie, chyba ze chodzi o szarzowanie, wtedy wszystko liczysz normalnie. jezeli deklarujesz szarze i pivot zachacza o las, to tnie ci ruch. Przynajmniej takie wnioski wynioslem czytajac polskie uscislenia.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie wiem jak o las, ale o jednsotkę wroga zachaczysz. Sam widziałeś temat. Więc albo szarża, albo stój gdzie stoisz :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jesli pivotujesz i zahaczasz o las to jestes normalnie spowalniany..
dlatego tez wszelkiego rodzaju rydwany powinny trzymać od lasu na conajmniej 2" :)

obecnie LS obraduje nad tym ze podczas ucieczki pivot jest wirtualny, czyli nie ma kar i nic sie nie rozbija pivotując.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Ale to dotyczy ucieczki ;) a nie normalnych pivotów w czasie gry. Więc tak jak mówi Asassello.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Co do pivotów przy lesie, cytat z uściśleń
b) Potwór, rydwan lub podobny model (np czołg) stykający się z obeliskiem, krawędzią
stołu itp. rodzajem terenu moŜe wykonać „wirtualny pivot” tak, aby się
„odblokować” Taki manewr nie przysługuje jednak w wypadku szarŜ.

Jeżeli przeciwnik stoi od ciebie 1'' to nie możesz zrobic pivota, możesz albo stac albo szarżowac. Jednostki, które pivotują nie mogą robic zwrotów.
AND THEY SHALL KNOW NO FEAR

KOLEJNY PUNKT DLA NAS !!! BWT KOCHANA !!!!
Cosmo pisze: 19 sie 2014, o 20:33 BTW gdzie spia Ci co nie chodza spac przed polnoca? Jakies zwierzeta z Nemezisu, BWT, Front..?

Beny
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Białystok- Front Wschodni
Kontakt:

Post autor: Beny »

Pytanie odnośnie turnieju parowego

Czy "course of arrow attraction" daje przerzuty oddziałom strzeleckim sojusznika?

Awatar użytkownika
Zelgadis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Zelgadis »

Jak myślicie czy mając w rozpie Star Dragona to opłaca tak naprawdę brać Canony, bolty są bardziej uniwersalne, taka czwórka bolców to bardzo poważny ostrzał. Chcę przeczytać wasze zdanie na ten temat - proszę o uzasadnienie swojęj wypowiedzi czy lepiej naprzykład brać 4x Bolec czy 2xBolec i 2xCanon.
Koszmarnie jest być kucharzem na służbie bogów chaosu:

- Nurgl je tylko ser pleśniowy i kiszoną kapustę
- Khorne uwielbia posiekane na plasterki, krwiste steki
- Slaanesh kocha babeczki przygotowywane w ogniu namiętności
- Tzeenth jest za zmianami więc ogłosił strajk głodowy

Zablokowany