Deamons of Chaos 2250 (tylko Khorne)

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Deamons of Chaos 2250 (tylko Khorne)

Post autor: Ghaz »

Witam,

Ja dopiero rozpoczynam swoja "kariere" i przygotowuje sie do pierwszej bitwy, ktora z duzym prawdopodobienstwem odbedzie sie przeciwko Dwarfom.
Sam moze troszke bym pozmienial dodal itp, ale figurki ktore znajda sie w rozpisce.. to wszystkie jakie do tej pory posiadam.
Czysty Khorne.. bo tak, dla klimatu. Krew dla Boga Krwii ! Czaszki dla Tronu Czaszek !!!

1 Bloodthirster @ 550 Pts
General
Immortal Fury [25]
Obsidian Armour [50]
Firestorm Blade [25]

1 Herald of Khorne @ 275 Pts
- Juggernaut [50]
- Armour of Khorne [25]
- Firestorm Blade [25]
- BSB with Banner of Unholly Victory [25+50=75]

1 Herald of Khorne @ 200 Pts
- Juggernaut [50]
- Armour of Khorne [25]
- Firestorm Blade [25]

1 Herald of Khorne @ 200 Pts
- Juggernaut [50]
- Armour of Khorne [25]
- Firestorm Blade [25]

5 Flesh Hounds of Khorne @ 175 Pts => BSB Herald tutaj

5 Flesh Hounds of Khorne @ 175 Pts

16 Bloodletters of Khorne @ 210 Pts => Jeden Herald tutaj
Champ+Music

16 Bloodletters of Khorne @ 210 Pts => Jeden Herald tutaj
Champ+Music

11 Bloodletters of Khorne @ 150 Pts
Champ+Music

6 Chaos Furies @ 72 Pts

Casting Pool: 0
Dispel Pool: 2

Models in Army: 61

Total Army Cost: 2217

Z tak malej ilosci figurek ciezko cos wycisnac innego, jedynie raczej gifty do zmiany.
Co do tych ktore dalem: kumpel grajacy Dwarfami uwielbia ich dozbrajac w magiczne bronie - stad u BT jest Obsidian Armour. Jako ze krasie sa ciezkozbrojne, wolalem tez dodac Firestorm Blade aby sile zwiekszyc na 7.
BSB takie a nie inne.. hmm myslalem nad Great Icon of Despair ktora zmniejsza LD przeciwnika o 2, lecz szczegolnie z powodu BT, jak i przezywalnosc krasnoludow, wolalem dac jednak Banner of Unholly Victory tak aby do CR dodawac sobie to D3.

Prosilbym oprocz oceny, takze o jakies porady taktyczne. Kumpel ma.. caly arsenal. Zyro, armaty, goblin heaver, kowadelko, lorda na tronie, miotacz ognia.. Nie ma bolcow. Armaty beda na pewno co do reszty ciezko powiedziec oprocz tego ze lubi grac na 2x12 lub 2x13 thunderersow, i duzo na 5-6 rankow klocek Ironbreakerow do ktorego potrafi wladowac od 1 do 3 charactersow (ogladalem czesto jego walki z O&G i ostatnio wrzucil do tego klocka Lorda i 2 herosow).
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

nie jestem jakimś tam super obeznanym pro jeśli chodzi o demony, ale podoba mi się to, że grasz na jednym bogu, też zamierzam to wypróbować, więc napisz jak ci poszło :wink:
minusem jest to, że bloodthirster dostanie runę i będzie biegał 6 cali czekając puki nie zginie :(
wrzuciłbym coś szybkiego, jakieś seekerki albo fiendy, ew flamery bo są fajne :P
pomyśl jeszcze nad tym i napisz co wykminiłeś...

pozdro
kamelot
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

jak bloodzio dostanie rune to biega 16/8, bo mu marszu nie scina, bo jest flyerem ;]
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Yhm, duzo sie naczytalem jakie przepakowane sa demony, wiec mieszac nie chce - stad 0 flamerow. Do tego Jestem "fanem" Khorne'a wiec to dla mnie przednia zabawa niezaleznie od wyniku bedzie.
Mozliwe ze jak bede miec wiecej figurek to poprobuje na 4 heraldow grac zamiast Bloodzia i 3 Heraldow ale..
Bloodzio to moja ulubiona figurka. Fakt ze jak go zabija to przewalone, ale.. jesli nie uczynia tego w I rundzie a skupi na sobie caly ostrzal to i tak nie bedzie zle. Bo to znaczyc bedzie ze reszta dobiegnie na swoje miejsce :)
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

dobry bylby sztandar stubborna na 12" na bsb'ku

Awatar użytkownika
Yahoo17
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Yahoo17 »

Szczerze take demony byłyby przyjemnym,ale wyrównanym przeciwnikem. Moim zdaniem zostawił bym ją w takiej formie w koncu nie ma jak KHORN :twisted:
"Come to me son of Sigmar! For the Empire! For the Sigmar!"-
unnamed priest of Sigmar

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Ja - przynajmniej narazie - bede grac glownie przeciwko O&G i krasiom (na 6 znajomych czworo ma takowe), stad nie biore sztandaru of Sundering do zwiekszania szans na miscasty. Ale stubborna.. jakos nie. Na gobaski planuje sztandar zmniejszajacy Ld o 2 przeciwnikowi, a na krasie wlasnie ten co uzywam. Szczegolnie pod katem blodzia, ktory nawet jak cos zrobi CR moze przegrac.
Jak wszystko wyjdzie zobacze za poltora do 2.5 tygodni. Napewno napisze jak poszlo chociaz .. to bedzie moja pierwsza walka wiec nie spodziewam sie raczej wygranej :D
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
MichaLZgierz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: MichaLZgierz »

Armor of Khorne jest za 15pts więc masz 30pts więcej do wykorzystania :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Można brać 3 razy te same magic itemy?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to nie są magic itemy :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

No to sry, nie znam się na DoCh

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Rozpiska fajna, ma klimat. =D>

Zdjąłbym tylko Firestorm Blade z części gości. Teraz masz na wszystkich bohaterach płonące ataki, a krasnale mają runę doskonale zabezpieczającą przeciwko płonącym atakom właśnie. S6 i tak to bardzo dużo.

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Sie zastanowie nad tym :) i moze rzeczywiscie BSB dostanie Obsidian Armour.. zamiast AoK i FB
Natomiast co do AoK hmmm nie mam pod reka teraz AB, ale mialem w rece jak pisalem rozpiske wiec moze i mi sie pomylilo ale moglbym przysiac ze jest za 25pkt a nie 15.. za 15 jest chyba collar.

EDIT: Sprawdzilem i miales racje :) AoK jest za jedyne 15pkt. Poprawie juz jutro bo czas w kime przed porannym wstawaniem do pracy isc.
Co do jeszcze jednego pytania - jak juz powiedziano to nie sa itemki, to sa gifty i dlatego jako "dary" bogow chaosu, moga sie powtarzac. Ot jak powiedzmy moga sie powtarzac mutacje.
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Aż bije smrodem starej posoki od tej rozpy :mrgreen:
Dobra robota!
Co do skuteczności psów na krasie można polemizować,aczkolwiek przypomina mi się motyw rozrywanych włochaczy na strzępy w "Zabójcy Demonów",czyli nie ma obiekcji :D
Uważaj na cannony, z s10 mogą i zdjąć Blodzia w 1 turze.
Same BL są szybkie i uderzają mocno,nawet jak paru zginie to,co dojdzie może ładnie ścinać krasie.Troszkę ich malo ale rozumiem,że nie da się wcisnąć ich więcej:)
Może wywal jednego herosa i wzmocnij Bl?Krasie mają duży statyczny CR,zatem cieżko się nie posypać czasem:)

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

No to tak, mialem napisac jak poszlo wiec pisze, chociaz duuuzo po czasie.
Niestety z powodow totalnie ode mnie niezaleznych dlugo nie moglem zagrac, i na koniec przeciwnikiem byli O&G nastawieni na demony, do tego kumpel wiedzial dokladnie jakie mam figurki.
Rozpa byla identiko ale zmienilem 1 rzecz, co okazalo sie troche zbawienne jako ze O&G poszly calkowicie w magie bohaterami. Mianowicie nie tylko BSB ale jeszcze jeden (z 3) heraldow poszedl do 5tki FH. Dzieki temu MR3 przezyl dosc dlugo aby wybronic mi.. remis :).
Po tej grze, zaczynam jednak rozwazac danie w rozpisce AoK i collar of khorne/spellbreaker zamiast obsidian armour na BT.
Coz jak na pierwsza gre i tak niezle mi poszlo chociaz np nauczylem sie, ze zdecydowanie nie powinienem ustawiac tak aby BT mogl byc zaszarzowany przez giganta.. Wczesniej zaryzykowalem i wystawilem BT na szarze savage orkow na dzikach (5tki bez herosa ale z czempem) i zrobilem dobrze bo w 2 tury bez straty wounda ubilem oddzial (powinno byc po wszystkim w 1 turze, ale 3 ciosy ktore mialy zabic.. kumpel wyrzucil 3x6 na ward save'a savage'y).
Na koniec okazalo sie ze w 1 walce (dosc istotnej bo padl w niej moj BSB) zle policzylismy CR i powinienem byl ja wygrac, wiec zamiast remisu ze wskazaniem na kumpla bylby remis ok 0 pktow roznicy badz z lekkim wskazaniem na mnie.
Najwazniejsze ze w sumie z wystawianiem i cala otoczka, 5h zabawa dala duuuzo satysfakcji i troche "szkoly przezycia". BT MUSI sie splacic, i ma wszystko co potrzeba do tego. Tylko trzeba sie NAUCZYC go wykorzystywac.
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
Warlock
Chuck Norris
Posty: 426
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Warlock »

Mimo że nie znam się zbytnio na demonach to IMO nie powinneś dawać bloodthirsterowi armoru bo na bolty to i tak mu nie pomoże. Ja kocham go składać na total rozwalacza czyli przerzuty na hita + S10. Niestety jakbyś go nie złożył to jak wpadnie jakoś niechcący w lorda dwarfów to go stracisz.
"Spam jest sztuką, której nikt nie potrafi zrozumieć" - Anyix

"Pan Bóg nie gra w kości" - Albert Einstein

"Bo gra w Warhammera!" - Sa!nt

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Nom na Dwarfy rozwazam wziecie S10 do przerzutow, bo flaming sworda wole nie brac aby nie nadziac sie na rune ochronna, wiec bedzie miec 6 sily wtedy. Ale na gobasy, branie S10 mija sie z celem. Tam jedyne co kumpel rzucal nawet przy sile moich oddzialow =5, to byly ward save'y savage orkow.
Na gobaski za to zastanawia mnie - nie pamietam teraz nazwy a siedze w pracy i nie mam jak sprawdzic - 2d6+2 ilosc atakow, rzucana raz na combat.
Fakt ze moze wyjsc 4.. ale moze wyjsc 14.
Przy walkach z O&G czy inna liczna bardzo armia, takie cos coprawda moze dac po tylku ale moze tez calkowicie rozwalic armie przeciwnika. A troche losowosci uczyni cala walke ciekawsza. Ogolnie na najblizsze walki zamierzam wlasnie bloodzia skladac za kazdym razem inaczej (tak ze 3 rozne buildy chce sprawdzic) no ale chwilowo tylko z O&G wiec s10 nie bede narazie dawac.
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

ODPOWIEDZ