Balancing Patch v 1.4

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Re: Balancing Patch v 1.4

Post autor: thurion »

Shino pisze:obawiam sie, ze jest szansa, ze jeszcze jakies beda...
to zrobcie to raz a dobrze a nie sie za przeproszeniem pier****e :mrgreen: z tematem... jak beda co 3 miechy zmiany to wkoncu ktos wykorzysta pomysl kolegiz Poznania i poda LS do sadu w zwiazku ze zmiana zasad GW 8)

moim zdaniem czestotliwosc zmian w BP powinna byc jakos kontrolowana, zmiana powinna nastepowac po roku/pol roku a nie kurna co 2 miesiace..

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

argument o tym ze ludzie juz maja figurki i byloby to przykre dla nich jest moim zdaniem sorki Jankielu ale zupelnie wyjety z dupy
Bardzo mnie to boli :mrgreen:
Jestem przeciwny wszelkim ograniczeniom, które sprawiają, że początkujący gracz traci 200-300 zeta (jak w przypadku horrorów).
Pewnie, wygodniej by mi się grało, gdyby na stołach nie było armat. Mengile akurat mi walą, bo dla mojej armii to łatwe punkty. Jeżeli już mielibyśmy banować DoW to mogę poprzeć tylko konkretne ograniczenia dla konkretnych armii, a nie zakaz wystawiania leadbelcherów w chaosie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Chociaz to Jankielu. Demony , VC , DE , Lizaki naprawde sobie bez dzial poradza...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jankiel pisze: Pewnie, wygodniej by mi się grało, gdyby na stołach nie było armat. Mengile akurat mi walą, bo dla mojej armii to łatwe punkty. Jeżeli już mielibyśmy banować DoW to mogę poprzeć tylko konkretne ograniczenia dla konkretnych armii, a nie zakaz wystawiania leadbelcherów w chaosie.
dla mnie akurat oba oddzialy sa latwe do zdjecia...

po prostu uwazam, ze dla balansu gry byloby lepiej zeby dow byly bardzo mocno ograniczone :)

a argument o wydatkach jest o tyle chybiony, ze kazde ograniczenie sprawia, ze trzeba zastapic oddzialy czyms innym. Wiec wydac kase na nowe :)

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1558
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Jakoś nie bylo takich obiekcji jak ludzie czolgi sprzedawali bo nagle sie 0-1 zrobiły;) wtedy Jankiel też czułeś ból tych graczy co 300zł stracili;)?
dla mnie akurat oba oddzialy sa latwe do zdjecia...
Niemozliwe, mowisz jakbys miał kopaczy albo łucznikow trafiających zawsze na 5+ i odrastających;) :wink:

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Nie no super... Zabierzcie przepotężnemu WoCh'owi jeszcze działa to w smoki, czołgi i demony będę toporkami napitalał... Gratuluję wyobraźni...

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

O to to to, bardzo dobrze powiedziane: wydawać Balanging Patcha rzadziej. Niech będzie raz, dwa razy do roku max... Bo tak zmieniać co mastera, to wychodzi na to samo co i by BP nie było, a każdy organizator mastera wymyslalby wlasne zasady.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

karlee pisze:O to to to, bardzo dobrze powiedziane: wydawać Balanging Patcha rzadziej. Niech będzie raz, dwa razy do roku max... Bo tak zmieniać co mastera, to wychodzi na to samo co i by BP nie było, a każdy organizator mastera wymyslalby wlasne zasady.
dokladnie
jeszcze na dodatek roznica taka ze na mastera jak mi zasady by nie podpasily zawsze moge nie pojechac
a na BP+R gra praktycznie cala Polska i wiaze sie to z wieksza odpowiedzialnoscia i konsekwencjami dla autorow :mrgreen: a przynajmniej powinno...

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Jakoś nie bylo takich obiekcji jak ludzie czolgi sprzedawali bo nagle sie 0-1 zrobiły;) wtedy Jankiel też czułeś ból tych graczy co 300zł stracili;)?
Może sobie wtedy kupił na allegro z 10 czołgów za 80 zł /szt., a teraz je będzie sprzedawał za 130 zł/szt., gdy ponownie są bez 0-1 :lol2:

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1558
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

moze nie tyle rzadziej a raz a dobrze a potem dodawac poprawke dla kazdej nowej armii;)?

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

BP wychodzi mniej wiecej co pol roku, nic sie tutaj nie powinno zmienic, dodatkowe ograniczenia beda zapewne w nowym roku (no moze przed Bialymstokiem ale watpie).
Natomaist mozliwe, ze niektore ograniczenia zostana poluzowane wczesniej, bo to nikogo nie boli w zasadzie.

Thurion, najlepiej sam wymysl jakies dobre ograniczenia demonow, bo brakuje troche jakiegos dobrego (i uczciwie ograniczajacego :P) gracza demonow na LS.
Jakby tu uciac Juggera na przyklad?

Ciesze sie, ze zawezylismy dyskusje o DoW tylko do armii z wielkiej czworki :).

Marios:
ja fluffu generalnie nie czytam :oops: ale na pewno we fluffie DoW jest zapis, ze w Chaosie tez moga walczyc, jesli ci im dobrze zaplaca :).
Ja widzialem ostatnio Helke z trolli, katapulty i rydwanu chyba, wiec nic gorszego juz byc nie moze ;).
4 kolka i na tym rolka papieru toaletowego tez IMO helki nie przypomina.
szejkery juz lepiej, ale to nie jest ideal...
Natomiast ocena malowania na kazdym turnieju w tym lokalu by ten problem zalatwila (w tym nacisk na wysiwyg a nie konwersje i jakosc)
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2009, o 22:51 przez Marek G, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Buahahah Panowie, BP ma już prawei 10 miechów a za 2 kolejne pełny roczek.
Jak ludzie jeździli na turnieje tak jeżdża, a czy BP coś zmieniło? Cholera wie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo tak naprawdę niby sami siebie ograniczyliśmy, wymyśliliśmy jakieś turbo gięte zasady aby czasem na stole nie było 4 armat... i co? Sami sobie życie utrudniamy...
Marku proszę - ten typ jest jeden... ostatnio widziałem jak moich 3 priestów na endżinach zginęło od killing blowa wightów a sam stedzio tzn., 3 stedzie po kolei nie zdały stubborna...
Chcecie jedną figurkę ograniczać? Dla mnie to był żal od początku - i pomysł z dupy. Owszem typ jest jeden, powtarza sie w prawie każdej armii, ale jest kurde jeden!!!!

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

moje mengile chaosu odetchnęły z ulgą również : )

Herr Flik
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: Herr Flik »

Czyli, ze teraz wykupujemy hydry ? :D

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Marek Golan pisze:
Thurion, najlepiej sam wymysl jakies dobre ograniczenia demonow, bo brakuje troche jakiegos dobrego (i uczciwie ograniczajacego :P) gracza demonow na LS.
Jakby tu uciac Juggera na przyklad?
dobra to tak:
IMO greater demony sa obciete dobrze, syrenka zjada rare, immortal fury tez, osobiscie dodalbym jeszcze jedna kostke na tzeentchs will (nie miesci sie wtedy pelen combos)

heorosi, IMO w przypadku juggera powinno wejsc ograniczenie albo bsb albo gifty + 0-1, nie rozszerzalbym tego na wszystkich heraldow, bo np taki teczowiec nawet latajacy juz taki przegiety nie jest :) w zasadzie zmienia to tyle ze przerzuca sie bsb na teczowca, ale moim zdaniem jest to duzo... moze ktos pokusilby sie na cos alternatywnego, np herald/bsb slaanesha na chariocie :) (sam nad tym mysle od jakiegos czasu :mrgreen: )

cory, furie sciete jest ok, dodalbym ograniczenie max 30 horrorow w armii, albo jeden klocek + 2 inne cory albo 2 male oddzialki

speciale, sa ok, z tego co obserwuje granie vs psy ludzie opanowali

rary w zwiazku z cieciem slotow przez syrenke i immortal fury sa ok


pzdr

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1558
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Bogins, sądzę że wiele osob nawet nie kontemplowaloby przyjazdu na mastera gdyby nie BP;)

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Bogins: napewno zadnego ograniczenia szybko nie wypuscimy, ale demony to jedyna armia, ktora caly czas omija ogrniczenia, wiec juz wstepnie myslimy jak ja w kolejnej wersji lekko ugryzc.
Thurion: dzieki, na pewno sie przyda to co napisales.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

thurion pisze:

cory, furie sciete jest ok, dodalbym ograniczenie max 30 horrorow w armii, albo jeden klocek + 2 inne cory albo 2 male oddzialki

speciale, sa ok, z tego co obserwuje granie vs psy ludzie opanowali

rary w zwiazku z cieciem slotow przez syrenke i immortal fury sa ok


pzdr
no bez przesady z tymi horrorami to że nie grasz na klocku to Ciebie to nie obcina :D
pozatym i tak max 2 unity uważam za dostateczne ścięcie

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Manfred pisze:
thurion pisze:

cory, furie sciete jest ok, dodalbym ograniczenie max 30 horrorow w armii, albo jeden klocek + 2 inne cory albo 2 male oddzialki

speciale, sa ok, z tego co obserwuje granie vs psy ludzie opanowali

rary w zwiazku z cieciem slotow przez syrenke i immortal fury sa ok


pzdr
no bez przesady z tymi horrorami to że nie grasz na klocku to Ciebie to nie obcina :D
pozatym i tak max 2 unity uważam za dostateczne ścięcie
nie chodzi o to czym gram, rozpe idealna znam ;) moja rozpa jest w praktyce taka sama od wydania demonow i watpie aby jakiekolwiek ograniczenie moglo ja ograniczyc... mam nawet alternatywe na true cory i inne pomysly :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie chodzi o to czym gram, rozpe idealna znam ;) moja rozpa jest w praktyce taka sama od wydania demonow i watpie aby jakiekolwiek ograniczenie moglo ja ograniczyc... mam nawet alternatywe na true cory i inne pomysly :mrgreen:
zaklad?

ODPOWIEDZ