Początek O&G

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Początek O&G

Post autor: LuciusII »

lividus wrzuć zdjęcia popychaczek do galerii.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

LuciusII pisze:lividus wrzuć zdjęcia popychaczek do galerii.
Zrobi się, pewnie nie tylko popychaczki.
Ale nie na wczoraj - od jutra nieprzyzwoicie długi urlop/wyjazd i odreagowywanie ślubno-weselnego chaosu :wink:

Kadaralak
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Kadaralak »

No dobra zaczynam z O&G i teraz prosilbym o pomoc czy dobrze robie:
Rozpiski nie bede tutaj podawal tylko powedzcie mi czy dobrze to kombinuje..
Mam Boxa orkow,[40 ng z wloczniami,20 ng z lukami,Trolla,10 spider jezdzcownoi te dwie figurki co sa raz brane za ng shamka..raz za bossa jak tam sie komu podoba(Skullpass caly..)]no to teraz planuje dokupic BOBB'ka. fanatykow, 2 Chukki i teraz nie wiem czy herdy czy hoppy to pewnie kupie opakowanie tego i tego xP
Nie wiem teraz co dalej kupic? Co bedzie najlepsze wdlg was? i jezeli zle zamierzam to pokupowac to prpsze o poprawienie :)
Oczywiscie sie z tego jakas mala rozpiske zrobi.
Ja teraz robie taka ogolna :P

Pozdro

Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

hoppy :D a poza tym jakiś box orków by Ci się jeszcze przydał

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

olej hoppersow. fkatycznie box orkow i moze jakis doom diver or smth.

Kadaralak
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Kadaralak »

Ok czyli nie kupowac ani herdow ani hoppersow,no a powiedzcie mi czy moze to byc BO box?
I ostatnio zapytalem czemu nigdzie nie ma Orc Warriorow w rozpiskach i bodajze quas powiedzial mi ze nikt ich nie wystawia bo sa drogie i 25 orcow,FCG,shield to okolo 180 pnktow,
a 30NG,wlocznie chyba jeszcze siatki (nie pamietam ;() ,z fanolem to okolo 220, dlatego wszyscy biora NG zamiast Orkaskow:P
Chyba ze macie tu na mysli Savage lub cos innego ?
I czyto prawda ze w 90% turniejow bohaterowie sa niedozwoleni bo sa "przepakowani"?

Pozdro i dzieki za odpowiedzi :))

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Rince pisze:olej hoppersow. fkatycznie box orkow i moze jakis doom diver or smth.
Ja bym właśnie olał orków (jeśli mowa o zwykłych). Na pewno musisz kupić doom'a, fanoli i chucki. Co do reszty to pograj sobie na początek na proxach i zobacz jak się czym gra. Przykładowo większość graczy na forum odradza hopperów z powodu ich nieprzewidywalności, a mi sprawdzają się za*****cie, nawet na turniejach.

Kadaralak
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Kadaralak »

No to juz sam nie wiem co mam robic..
To zeby bylo estetycznie :
1.Kupic Box jakich orkow?Savage,zwykle czy BO?(lub wgle nie kupowac)
2.Czy lepiej kupic BOBB czy boxa Warbossow?
3.Co lepsze do ogolnego skladu mojej rozpiski? Herdy czy hoppsy i czy kupowac ich czy boxa jakis tam orkow?
Przypominam ze w rozpisce jest box orkow,Skullpass,fanatyki,BOBB(lub Warbossy?),2 Chukki.

Pozdro

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

ad.1 Na pewno nie BO, dzikusy/zwyklaki - kwestia rozpiski i gustu(ale chyba z lekkim wskazaniem na dzikusów)
ad.3 Pograj na proxach i sam zdecyduj


a teraz ode mnie, co radzilibyście mi kupić next, na razie posiadam:

3X Nocnikowy szaman
3x20 nocniki(niestety włócznie)
2x pająki
3x chukka

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Kadaralak pisze:No to juz sam nie wiem co mam robic..
To zeby bylo estetycznie :
1.Kupic Box jakich orkow?Savage,zwykle czy BO?(lub wgle nie kupowac)
2.Czy lepiej kupic BOBB czy boxa Warbossow?
3.Co lepsze do ogolnego skladu mojej rozpiski? Herdy czy hoppsy i czy kupowac ich czy boxa jakis tam orkow?
Przypominam ze w rozpisce jest box orkow,Skullpass,fanatyki,BOBB(lub Warbossy?),2 Chukki.

Pozdro
Napewno kup doom'a, bardzo często wystawiana jednoska, prawie w każdej rozpisce
Ad1. na pewno , jak pisali, nie kupuj boxa czarnych orków
Ad2. eee. w boxie warbossów jest szef na swini i pieszy, spokojnie mozesz ich wystawiac jako czarnuchów ;)
Ad3. zależy od rozpiski i koncepcji na grę, czy herd czy hopki. Kup doom divera

Najlepiej to pograj sobie na proxach i zobaczysz czym ci sie najlepiej gra i ktore figurki ci sa potrzebne :)

@Deather
domm diver'a

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

przede wszystkim to to ze ng ma włócznie, to nie znaczy ze musisz go wystawić jako włócznika, mozesz go wystawić jako ng z bronią ręczną... tak samo jak mozezs wystawić zwykłych orków jako savagy, albo warbossa jakbo black orka warbossa

Awatar użytkownika
Uki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Uki »

Powoli przymierzam się do zbierania zielonych....ach ten klimat i figsy :D
Mam teraz pytanie , jakie rozpiski zielonych w czasach vc,de,lizz i innego "G" się spisują najlepiej? park maszynowy z magią czy może jakieś inne hultajstwo :mrgreen: ?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

oo_ki pisze:Mam teraz pytanie , jakie rozpiski zielonych w czasach vc,de,lizz i innego "G" się spisują najlepiej?

Pozdrawiam!
oo_ki pisze:park maszynowy z magią

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Jeśli rzeczywiście jesteś twardy, masz mocną psychę i jesteś na 100% pewien, że chcesz prowadzić zielonych, to robisz to wyłącznie na własną odpowiedzialność. Generalnie zasada dotycząca rozpisek jest taka, że musisz mieć DUŻO wojska. Zawsze wystawiaj Doom Divery (jedna z celniejszych katapult w grze), 2x bolec (bo to zajmuje tylko 1 slot specjal), katapulta, jedne i drugie squigi (wg. mnie jedne z lepszych jednostek w tej armii). A i jeszcze co najmniej jeden fanatyk, bo znacznie poprawia rozrywkowość bitwy. Pająki są bardzo użyteczne. Z heraków zawsze się bierze przynajmniej jednego 2lvl orczego szamana. A i tak na każdą armię musisz brać specjalną rozpe.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Klafuti pisze:A i jeszcze co najmniej jeden fanatyk, bo znacznie poprawia rozrywkowość bitwy.
No tak jak conajmniej to nie jeden....bo jednym narobisz mu tyle co kot napłakał...nie słuchaj bzdór tylko jak juz chcesz miec fanatyków to musisz ich miec po 2 na każdy unit nocników


Klafuti pisze: Z heraków zawsze się bierze przynajmniej jednego 2lvl orczego szamana. A i tak na każdą armię musisz brać specjalną rozpe.
Jak przynajmniej to nie 2 levl...co mu po jednym 2levl szamanie??i to do tego orkowym??...jak masz zamiar brac jednego szamana to nie orkowego bo pkt szkoda i nie 2 lecz 1 levl tylko poto zeby trzymac w nim te 2 scrole.A na turniej nie pojedzie z 13 rozpiskami...??...jak juz chcesz grac jedna rozpiską to UNIWERSALNĄ


A tak pozatym to jak chcesz grac na turniejach to sie nawet nie wygłupiaj z armią zielonych bo szkoda twoich pieniedzy i nerwów

Pozdr

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

na turniejowe zycie to zieloni sa ciezkim orzechem do zgrzienia...troche jak kopanie sie z mulem.
jak sie uczysz-to niemal 100% gwarancja na 3 maski w plecy.

1 fanatyk to byl w 6 ed...teraz 2 jest dobra liczba.
orczy szaman jest calkiem ok.jako caddy tez (nie panikuje od goblinow,ma 4T)-jak tylko sie znajdzie tych kilka punktow wiecej.

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Z fanatykami dokładnie tak jak pisali poprzednicy, co najmniej 2 na oddział, i najlepiej w wiecej niz jednym oddziale . Zeby fanatykami cos zdzialac musi ich byc zdecydowanie wiecej niz jeden fanol w armii

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Undead84 pisze:jak juz chcesz grac jedna rozpiską to UNIWERSALNĄ


A tak pozatym to jak chcesz grac na turniejach to sie nawet nie wygłupiaj z armią zielonych bo szkoda twoich pieniedzy i nerwów
rozpiska uniwersalna jest na turnieje.
O&G nie są na turnieje.
Dlatego posiadanie mnóstwa rozpisek nie szkodzi.

no dobra, z fanolami masz rację, tyle że trzeba mieć jeszcze szczęście do scatterki.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Dasieq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dasieq »

Ja na pierwszym moim turnieju grałem zielonymi i rozgromiłem krasnale i bretke. Mnie za to HE xP Ta animozja przeklęta sprawia że na turniejach naprawdę jest ciężko, mimo to gram O&G na turniejach bo to sporo zabawy. Teraz będzie na 1000 turniej to też się wybiorę żeby polatało trochę świrów w powietrzu a pijane pajacyki okazały się płatnymi zabójcami xDD
"Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych"

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

no to nieźle, a które miejsce miałeś w ogóle?
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ