MASTER PGA - Lord of the Green! 17/18.X.09

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: MASTER PGA - Lord of the Green! 17/18.X.09

Post autor: Jankiel »

przestalibyście narzekać
Ej, do k... nędzy, to jest jakaś kpina, że na masterze nie ma noclegu. Można narzekać na tereny, czy scenariusze, ale brak spania? Następnym razem trzeba będzie przywieźć ze sobą stoły i tereny, bo organizator zapewnia tylko halę. Kiedyś taka prowizorka była niedopuszczalna :/
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Jankiel pisze:
przestalibyście narzekać
Ej, do k... nędzy, to jest jakaś kpina, że na masterze nie ma noclegu. Można narzekać na tereny, czy scenariusze, ale brak spania? Następnym razem trzeba będzie przywieźć ze sobą stoły i tereny, bo organizator zapewnia tylko halę. Kiedyś taka prowizorka była niedopuszczalna :/
Świetlana przyszłość EEGT stoi otworem przed Poznaniem.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Koszo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Koszo »

Też uważam, że brak noclegów na masterze to jest jakaś kpine i przez najbliższy miesiąc organizatorzy zgodnie z wymogiem masterów mają obowiązek coś z tym zrobić.

Koszu
Chuck Norris
Posty: 592
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

Problem polega na tym że takiego wymogu juz nie ma.
i wygląda na to że chłopaki skwapliwie to wykorzystali.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

jak nie ma...? :shock:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Koszu
Chuck Norris
Posty: 592
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

no jakoś nikt nie wpisal do regulaminu.
a potem nikt nie zwrócił na to uwagi...
4.5 Dodatkowo, warunkiem zaliczenia turnieju klasy master do ligi jest:
- rozegranie przynajmniej czterech bitew w turnieju
- przynajmniej dwa dni trwania turnieju
- opłacenie do końca sezonu u Skarbnika Ligi zryczałtowanej sumy na konto nagród ligowych, dyplomów, itd. Nie wywiązanie się z tego warunku skutkuje odebraniem danemu ośrodkowi szansy na zorganizowanie turnieju klasy master w następnym sezonie ligowym.
5.3 Turniej klasy master musi posiadać sędziów. Przynajmniej jeden z sędziów nie może być członkiem klubu, który organizuje turniej.
5.4 Na turnieju klasy master najwyżej trzech sędziów otrzymuje premie sędziowskie o wartości 100 punktów rankingowych zaliczanych z puli turniejów lokalnych. W jednym sezonie można zdobyć najwyżej dwie premie sędziowskie, przyznawane wyłącznie za turnieje klasy master.
5.5 Armie na turnieju klasy master muszą być pomalowane.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Hehehe
Paffeu pisze: 5.5 Armie na turnieju klasy master muszą być pomalowane.
[/quote]


Ale ten pod punkt jest totalnie olewany przez orgów!!!!!!!!!!!!

I co tu dużo gadać o braku noclegów, jak nie potrafimy trzymać sie tego co jest zapisane w ustaleniach.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Poczekajmy do Kohortexu w tym roku w tej kwestii bedzie bardzo restrykcyjnie.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

na DMP też miało być restrykcyjnie :) A plastelinowe terradony jak latały tak latają :)

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

ciekawe czy tutaj modelinowo gs-owe harpie przejdą :wink:
albo bg z warriorów i gs-u
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Problem polega na tym że takiego wymogu juz nie ma.
i wygląda na to że chłopaki skwapliwie to wykorzystali.
Wraca zapomniany poznański power gaming :mrgreen:
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Leśnik
Mudżahedin
Posty: 274
Lokalizacja: Poznań STREFA ZERO

Post autor: Leśnik »

Warunki noclegowe na PGA zawsze były największym problem tej imprezy. Próbowaliśmy znaleźć jakąś noclegownie w sensownym miejscu i cenie która pomieściła by wszystkich, ale albo nikt nie chciał się zdecydować żeby zarezerwować 50-60 miejsc albo są to miejsca spalone itp. Taka grupowa rezerwacja nie niesie za sobą żadnych udogodnień cenowych. Rok temu wejściówka wynosiła 30 zł i 20 zł nocleg. W tym roku to na pewno by nie wystarczyło więc ze względów finansowych nie będzie to praktycznie różnica. Cały kłopot polega na tym że trzeba kliknąć na jakiś z linków i wykonać telefon.

Sala gdzieś w szkole odpada ze względów ilości graczy zainteresowanych takim noclegiem względem do ceny. Noclegami będą zainteresowane max 50-60 os (reszta mieszka w poznaniu lub załatwi sobie noclegi u znajomych). Na podłodze w sali może chciało by kimać z 20-30 os (rok temu były os którym nie odpowiadały pokoje 6-7 osobowe i w nocy szukali noclegów "spokojniejszych"). Dlatego kawałek podłogi w cenie 15-20 zł mija się z celem.

Rozumiem że najłatwiej jest przyjechać na zupełnie gotowe ale mam nadzieję że takie małe nieudogodnienie nie wpłynie na odbiór całego turnieju.

Scenariusze będą znane jutro, Szafa wyjechał na week i nie dokończył flufowych opisów do scenariuszy.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Leśniku - z całym szacunkiem dla włożonego przez Ciebie trudu itd. - od 15 lat jeżdżę na konwenty (fakt, że teraz mniej intensywnie niż za gówniarza) i nie spotkałem się z sytuacją, kiedy organizator mówi: "załatw sobie nocleg na własną rękę" (chociaż nie pamiętam jak było na Awangardzie ostatniej). Nie rozumiem w tym miejscu argumentu cenowego - jeśli będzie drożej to zawsze lepiej niż wcale. A co do kliknięcia w link to jest taka różnica, że podczas Targów pewnie będzie dużo ludzi i może być kłopot z załatwieniem noclegu za pięć dwunasta, a jeśli orgowie zarezerwują z 50 miejsc w jakimś akademiku to już szansa na sukces jest ogromna. Co więcej, jako Poznaniak, lepiej wiesz, które miejsce ma dobre połączenie z PGA, która dzielnica jest oki, a która nieco mniej. Ja np. na własną rękę załatwiłem sobie nocleg na Awangardę bo był blisko, a potem zostałem uprzedzony przez kumpla, żebym z imprezy wracał taksówką bo okolica podwyższonego ryzyka.
Nie chcę się tu jakoś znęcać, bo rozumiem Twoje argumenty i podejście, ale to niepokojąca praktyka, kiedy zrobienie turnieju, czy też konu, sprowadzać się będzie do organizacji miejsca do grania.
Pozdrawiam!
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Ziemko pisze:Poczekajmy do Kohortexu w tym roku w tej kwestii bedzie bardzo restrykcyjnie.

We Wrocławiu tez sie nie zdarzają takie akcje
Paffeu pisze:Problem polega na tym że takiego wymogu juz nie ma.
i wygląda na to że chłopaki skwapliwie to wykorzystali.
Koszo pisze:Też uważam, że brak noclegów na masterze to jest jakaś kpine i przez najbliższy miesiąc organizatorzy zgodnie z wymogiem masterów mają obowiązek coś z tym zrobić.
Uwaga! Mafia Koszowskich atakuje :D

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

przykro mi to mowic Panowie jednak turniej zaczyna sie bardzo zle...

mozliwosc kimania na podlodze w sali to byla podstawa obowiazkowa a to ze komus to nie pasowalo i zalatwal nocleg samodzielnie to juz konkretne wymagania kogos kto czul ze tego potrzebuje.

ja zawsze sie cieszylem ze w razie czego kimne sie na sali a zmuszanie mnie do znalezienia sobie miejsca to troche nie fair...
niestety z tego mniej wiecej powodu nie jezdze tak chetnie na GT...
szkoda to powiedziec ale to dodatkowy problem a ja jadac na tura chcialbym sie tylko martwic na miejscu o gre...
wiem ze ewentualnie znajde miejsce do spania u kogos znajomego ale nie wszyscy maja znajomosci ;)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Brak noclegu jest żałosny. OK - LL zrobiła skrót skrótu regulaminu, ale chyba oczywiste jest, że dwa dni w mieście, do którego przyjeżdża się na mastera = darmowy nocleg na sali. Już nawet boję się zapytać o prysznic, choć to też powinno być wymogiem. Mam nadzieję, że LL coś z tym zrobi i w przyszłym roku niespełniający wymogów po prostu mastera nie dostaną.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

fajnie, że już dziś scenariusze :) ale mam pytanie odnośnie zgłoszeń:
czy mogę najpierw zgłosić się a potem wysłać rozpiskę do sprawdzenia???
a to dlatego, że co do rozpiski nie jestem jeszcze na 100% pewien, a odnośnie tego, że będę na PGA to raczej tak

poza tym czy ktoś założy temat w stylu "pożyczę, wypożyczę na PGA" czy ja mam to zrobić??? :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Yudokuno pisze:Brak noclegu jest żałosny. OK - LL zrobiła skrót skrótu regulaminu, ale chyba oczywiste jest, że dwa dni w mieście, do którego przyjeżdża się na mastera = darmowy nocleg na sali.
noclegow na sali na PGA nie bylo nigdy.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ale były w innych miejscach. Na Draconie i DMP też nie było można spać na sali, a jakoś sobie poradzili.
Zresztą, kończę ten temat - po prostu nie przyjadę. Trochę masterów do końca sezonu jeszcze zostało.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

nie ma po co jechać do Poznania. Każdy inny master lepszy.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

ODPOWIEDZ