Papierowe modele

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GIMLI18
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132

Papierowe modele

Post autor: GIMLI18 »

Witam czy ktoś z was sklejał kiedyś modele czegokolwiek z papieru ? znalazłem sporo ciekawych rzeczy w internecie . chodzi mi np o coś takiego : http://www.vilegaming.com/datas/resourc ... _gun_4.jpg . mam już to nawet na dysku . Czy używa się do tego jakiegoś twardego papieru ? kartony? może czegoś powleczonego plastikiem ? Podkleja folią aluminiową ? no nie wiem i czym to można skleić jakim klejem . Jeśli ktoś coś w ten temat wie niech pisze ! :D

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Myślałem, że ten temat to o czymś takim :mrgreen:

Obrazek
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Do wh40k jest tego na mase , mozna sobie wygooglowac templaty do prawie wszystkich imperialnych czolgow.

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Kwestia czy mówimy o modelach zastępujacych figsy w battlu, czy też o zwyczajnym modelarstwie (np. makiet zamków, kościołów...)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Makiety domków podklejam na kartonie, np. tych tylnych , brązowych kartach z bloku tech. (mama pracuje w przedszkolu, mam tego mnóstwo :) to chyba najlepsze rozwiązanie...

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Lepiej używać papieru o dużej gramaturze. Po wydrukowaniu należy lakierować ( lakiery nitro czy jeszcze inne, ale nie lakiery akrylowe ) aby usztywnić dodatkowo i zabezpieczyć. Po lakierowaniu możesz kleić klejem do papieru, super glue, butaprenem, wikolem, pewnie coś jeszcze się znajdzie ( jak domowej roboty klej z kasztanów lub kości ).

kolos
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: kolos »

papier do farb olejnych jest najlepszy, możesz tez użyć brystolu
klei się butaprenem (najlepszy firmy UHU przezroczysty)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Sklejam trochę papierowych modeli, a to są moje spostrzeżenia na ten temat:
1. Butapren nie jest zawsze dobry, czasem lepiej użyć kleju w sztyfcie.
2. Wolę lakierować już po sklejeniu, żywicznym lakierem matowym w spreju.
3. Do podklejania kartonu używam różnych grubości tektury (od 0,5 mm do 2 mm lub więcej, zależy ile potrzeba).
4. Czasem nie trzeba podklejać wcale (małe detale, lufy i takie tam).
5. Najbardziej z tego lubię duże modele okrętów, bo można je wyposażać w silniczki i radyjko :D
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
GIMLI18
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132

Post autor: GIMLI18 »

A drukować to to na papierze takim do drukarki i potem podklejać czy od razu na czymś grubszym

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

No, jak drukujesz to, na papierze od drukarki, ew. na bloku technicznym (bo się nie wichruje, co jest istotne przy dużych powierzchniach) i wtedy podklejasz. Podkleja się praktycznie zawsze, chyba że robisz jakieś małe duperele, wtedy papier powinien być cienki. Z resztą można kupić takie modele już wydrukowane (b. porządnie, z informacją jakie rzeczy się jeszcze przydadzą (druty, koraliki, folie i inne pierdółki)) w kioskach, sklepach modelarskich i innych empikach. Jest to przeważnie wydatek ok. 10 - 20 zł.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
slonkutno
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: LOCH Kutno

Post autor: slonkutno »

mamo, dostalem dzisiaj trzy szostki z religii ;]

Obrazek

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »


=D> :lol2: skleić i rozwalić lascanon-em :D

ODPOWIEDZ