Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Re: Szybkie pytania

Post autor: Rejmol »

imageshack.us
To spoko, ale na fotosiku trzeba mieć konto pro żeby zdjęcia w pełnym rozmiarze można było dawać. Dzięki!! :)

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Czym najlepiej waszym zdaniem przyklejać magnesy pod podstawki?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

GS, a jak wyschnie to kropelką.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

A jest może jakiś inny dobry sposób (bez GSu)?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

sama kropelka.
lub cokolwiek podobnego (szybkoschnącego)
kwestia do czego te magnesiki mają przywierać, bo jeśli do metalu to klej może puścić.
ja uzywam gumowych naklejek z gale force nine i wszystko jest ok.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

ewentualnie możesz zamiast GSu użyć np. poxiliny
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

ja bym to zrobił tak, jak chcesz ciąć koszty przyklejasz tak by się trzymało kropelką a potem plastelina nawet może być, i będzie git. Działa jeśli przyklejasz magnesy od spodu, jeśli od góry to niestety GS jest najlepszą opcją.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Mam zamiar ulepić sporych rozmiarów drzewo na podstawkę, jednakże ilość GSu, którego musiałbym użyć jest dość duża (koszta), czy możecie doradzić jakiś tańszy sposób?? Modelina chyba odpada, bo się odkształca a obróbka termiczna nie wchodzi w grę ze względu na elementy plastikowe.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 385

Post autor: Adam »

Skręcasz drzewko z pęku cienkich drutów, robiąc gałęzie itp. potem możesz w gs albo jakiejś szpachli akrylowej zrobić korę i voila.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Wykonanie samego drzewa nie nastręcza kłopotów. Potrzeba wypełniacza a GS jak pisałem odpada. Potrzebna mi porada w stylu: dobrze sprawdza się xxx firmy xxx :mrgreen:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

Ja kiedyś na makietę robiłem taką metodą: Drzewko z drutu owijasz gazą(taką do opatrunków) a potem smarujesz wikolem. Struktura nie jest tak ładna jak z GSu ale widać chropowatości przypominające korę i jest o wiele taniej. Albo oblepiasz drut nawet plasteliną a po wierzchu tylko GS. Tańszą alternatywą dla Green Stuffa jest Milliput, ok 18zl czerwony a jest go tam naprawdę sporo. :)

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Drzewo z drutu już stoi i smok też już do niego przytwierdzony, teraz tylko czymś oblepić. Gdyby to były drzewa do lasu, to pewnie bym się nie bawił, tylko wikol i gaza ale pod bohatera :wink: :D

Myślałem nad czymś takim:
http://www.allegro.pl/item744979406_mas ... biala.html
Z wierzchu mogę okleić GS'em jeśli słabo się w tym rzeźbi/modeluje.

Zostanie na później najwyżej :mrgreen:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Miałem kiedyś coś podobnego, taką jakby glinkę samoutwardzalną, miała to do siebie, że nie lepi się do wszystkiego tak jak GS. Odlewałem sobie w tym z cyny emblematy na tarcze. Rzeźbienie nie powinno sprawiać jakichś większych problemów.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Mam do was takie pytanie, nie znalazłem jego na forum więc jeśli ktoś ma do dyspozycji jakieś linki to był bym wdzięczny.
A pytanie są następujące:
-Jak stworzyć zacieki na blachach itp. Zacieki od koloru zielonego po zacieki o kolorze brązowym. Jest to nakładanie parę warstw Inków od miejsca zacieku w dół ?

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 385

Post autor: Adam »

Zacieki nakładasz malując glazem (laserunkiem) robisz parę warstw w odpowiednich kolorach (przy czym moim zdaniem warto używać złamanych barw bo takie czyste kolory źle na zaciekach wyglądają) do tego warto użyć kilku różnych kolorów żeby uzyskać naturalny efekt.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ukalez pisze:Wykonanie samego drzewa nie nastręcza kłopotów. Potrzeba wypełniacza a GS jak pisałem odpada. Potrzebna mi porada w stylu: dobrze sprawdza się xxx firmy xxx :mrgreen:
Magic Sculp(t).
Bardzo fajna masa, niedroga i w dużych ilościach.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

Jak nazywa się brązowy kolor, który jest obecnie "lansowany" przez GW na krasnoludzkich podstawkach? Czy to bestial brown?

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

tak to bestial

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

To mam jeszcze jedno pytanie dotyczące podstawek. Zabieram się własnie do ich modelowania. Głównym materiałem będzie piasek i trawka antystatyczna.

Czy piasek Games Workshop, który "cechuje się efektownym brązowym kolorem" :wink: nadaje się na taką podstawkę już bez malowania, czy też lepiej przejśc się po piasek na pobliską budowę bo i tak po przyklejeniu trzeba będzie go malować?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

To zależy czy ci się kolor podoba tego piasku i tego czy fajnie będzie wyglądał z modelami które pomalujesz.
Generalnie nie trzeba go malować ale jak zamierzasz go malować to taniej będzie się przejść do piaskownicy

ODPOWIEDZ