Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Shino »

a mozesz dac jakies zrodlo... bo nigdzie takiego faqa nie wiedzialem...

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

panowie, poluzujcie gume w gaciach...

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Bo Shino nie jesteś oczytany :P
Direwolf FAQ pisze:Q. Are Skaven Weapon teams (ie. Warp Fire Throwers, Ratling guns and
Jezzail teams) mounted on cavalry bases considered infantry for
purposes of entering a building?

A. Yes, Skaven weapon teams are infantry. But they do have a US of 2
for considering the number which may fire from a building. (ie. Only 2
jezzails could fire from each floor of a building.)
S. Skaven Army book page 26 / Rulebook page 7 / Alessio Cavatore -
Warhammer Design Team
Tyle, że ten FAQ jest tylko pośrednio "by GW".
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

naprawdę mam niezłą polewkę jak czytam takie dysputy napięte :badgrin: x3

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

wie ktoś czy można rzucić skiterlapa na gościa który sie dopiero co zebrał i wrzucic go do walki?

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Eshinem - tak.
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Czy magiczna broń (konkretnie - desolate blade) w zestawie z tarczą też daje bonus +1 do save'u, kiedy bohater walczy z kimś od przodu?

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

A więc po kolei:
kszyhu pisze:wie ktoś czy można rzucić skiterlapa na gościa który sie dopiero co zebrał
Tak
kszyhu pisze:wie ktoś czy można rzucić skiterlapa na gościa (...) i wrzucic go do walki?
Nie, chyba że grasz armią klanu Eshin z kampanii Storm of Chaos
gervaz pisze:Czy magiczna broń (konkretnie - desolate blade) w zestawie z tarczą też daje bonus +1 do save'u, kiedy bohater walczy z kimś od przodu?
Nie, magiczna broń nie jest Hand Weaponem (głupie nie?)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Nie, magiczna broń nie jest Hand Weaponem (głupie nie?)
O fuck. Wałuję od początku kariery battlowej :D
Na pewno tak jest? Nikt się jeszcze nigdy nie przyczepił.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Faq nr 1 do rulebooka, 4 strona, drugie pytanie pod "Weapons"

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Jestem złym człowiekiem :D
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

O fuck. Wałuję od początku kariery battlowej :)
Na pewno tak jest? Nikt się jeszcze nigdy nie przyczepił.
Już nie żyjesz :twisted:
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Mythren
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mythren »

Witam,
Zastanawiam się nad przerzuceniem się z woch na skavenów i mam do was, szczurzy generałowie, kilka pytań:
1) Ile mniej więcej kosztowałoby zlepienie armii na 1000-1500 punktów od zera? Mam wizję defensywnej mocno strzelająco-czarującej armii nastawionej głównie na walkę z elfami.
2) Wiadomo już, co w 7ed dostanie nowe figurki, a co nie?
3) Czy jest sens zaczynać zbieranie armii teraz, czy dużo bezpieczniej byłoby poczekać do listopada i zacząć dopiero jak będzie nowy armybook?
4) Jak to wygląda u skavenów ze stylem gry? Jest duże pole manewru w kwestii taktyki i składania armii, czy raczej jest jakiś standard od którego lepiej nie odbiegać? (Pytam, bo głównym powodem niechęci do wochu jest właśnie to, że ma jedną skuteczną rozpiskę i mało miejsca na jakąkolwiek zabawę (wjazd cięzkiej kawy + troche magii, uda się albo nie).

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Mythren pisze: 1) Ile mniej więcej kosztowałoby zlepienie armii na 1000-1500 punktów od zera? Mam wizję defensywnej mocno strzelająco-czarującej armii nastawionej głównie na walkę z elfami.
Na chwile obecna to mniej wiecej:
3x Inzynier
80x Clanraty
60x Slavy
6x Globadierzy
15x Night Runnerzy
3x Ratling
Cannon
2x Gutter Runnerzy
10x Jezzaile
To masz nie cale 1800 punktow. Zwykle sa na te punkty ograniczenia do dwoch magow + obcinasz jakichs Nightow/Globadierow/Jezzaile i wychodiz Ci 1500. Na takim standardzie gra obecnie wiekszosc myszolakowych generalow
Mythren pisze: 2) Wiadomo już, co w 7ed dostanie nowe figurki, a co nie?
Potwierdzone na razie sa nowe Clanraty, Stormvermini, Wheel, Bell zdaje sie. Co do reszty sie nie wypowiadam.
Mythren pisze: 3) Czy jest sens zaczynać zbieranie armii teraz, czy dużo bezpieczniej byłoby poczekać do listopada i zacząć dopiero jak będzie nowy armybook?
To zalezy jakie chcesz figurki. Na pewno w listopadzie troche ludzi sprzeda obecne modele zeby kupic nowe, wiec na wtornym rynku pojawi sie troche wiecej stuffu = bedzie taniej. Z drugiej strony pojawia sie nowe - teoretycznie ladniejsze modele. Zadaj sobie wiec pytanie cos wolisz. Wez tez pod uwage fakt ze to sie w chuj dlugo maluje, wiec lepiej zaczac jak najszybciej zbierac ;D
Mythren pisze: 4) Jak to wygląda u skavenów ze stylem gry? Jest duże pole manewru w kwestii taktyki i składania armii, czy raczej jest jakiś standard od którego lepiej nie odbiegać? (Pytam, bo głównym powodem niechęci do wochu jest właśnie to, że ma jedną skuteczną rozpiskę i mało miejsca na jakąkolwiek zabawę (wjazd cięzkiej kawy + troche magii, uda się albo nie).
Hmm na male punkty rozpiski sa praktycznie takie same. Na duze roznia sie detalami, ale w Polsce utarty jest w zasadzie jeden standard. Nowa edycja przyniesie zmiany na pewno, ale i tam bedzie 1-2 wygrywajace rozpy. Nie ma sie co oszukiwac, przykro mi :-)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

pojutrze mam bitwe z DE i przyszedł mi do głowy patent na assasina - tylko nie wiem, czy legalny. Mianowicie czy można połączyć cautious shield z warpstone armour? W opisie shielda pisze, że można używać w połączeniu z any armour..

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Możesz mieć 1 magic armor na postaci, więc nie.
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

sprawdziłem w armybuiliderze i podkreśla przedmiot na czerwono z tego wynika że nie można :cry:
ale po co save na assasynie ja bym dał+2siły za +-40pnkt to się sprawdza wiem z własnego doświadczenia :wink:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

marcinmysz pisze:sprawdziłem w armybuiliderze i podkreśla przedmiot na czerwono z tego wynika że nie można :cry:
Army builder nie jest żadną wykladnią wiedzy, radzę się nie opierać na nim tylko na Army booku i Rule booku.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

no cóż - liczyłem że możliwość połączenia ostroznej tarczy z każdą zbroją dotyczy również zbori magicznych.
Marcinmysz - proponuję Ci zrealizować swój pomysł w praktyce- daj chieftainowi albo warlordowi desolate blade i wystaw go do sparinhu z DE assasinem....

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Asasyni, jaki reszta klanu eshin nie może korzystać ze zbroi, w tym także z CS.
Obrazek

ODPOWIEDZ