MASTER PGA - Lord of the Green! 17/18.X.09

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Re: MASTER PGA - Lord of the Green! 17/18.X.09

Post autor: Aldean »

Czy tylko ja uważam za niemoralnę sytuacje w której Furion rzucał na wrone beast covers a Malal, który ponoć wiedzial ze nie działa, nic przeciwnikowi o tym nie powiedzial?
Nie jestem zadnym obrońcą prawości i sprawiedliwości, ale nie raz grałem z preciwnikami ktorzy chcieli rzucac 1 z fire na moich DP, co wybijałem im z głowy. Nie raz rownież krasnoludzki generał informowal mnie ze 1 z metala na jego lorda nie działa.
Reakcja ze strony przeciwnika powinna byc, nie w momencie wybierania czarów, ale w momencie rzucania na pewno.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

ale dlaczego?? mam informować przeciwnika o tym, to jego błąd ze nie wiedział

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Aldean pisze: Reakcja ze strony przeciwnika powinna byc, nie w momencie wybierania czarów, ale w momencie rzucania na pewno.
Dyskusyjne IMHO.

Wszystkie Beast Covers na wronę zostały na szczęście skostkowane - gdyby któreś weszło, to raczej domagałbym się możliwości rzucenia innego czaru.

Tak czy siak, przyjąć można że Malal mógł zbić mój dowolny inny czar na 3 kostkach z pozytywnym skutkiem, więc nie mam żadnego żalu ani nie czuję się zwałowany.


pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

na takim stole i na takim poziomie, uważam że nie powinno być o to dymu - ot, element taktyki. Czy niemcy dostajac ostrzał z lekkich mozdzierzy na pozycje czołgów tez powinni wyslac wiadomosc "wiem, ze myslicie ze mamy tu piechote, ale tu ino pancery są, dajcie se siana"?
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

szafa@poznan pisze:na takim stole i na takim poziomie, uważam że nie powinno być o to dymu - ot, element taktyki. Czy niemcy dostajac ostrzał z lekkich mozdzierzy na pozycje czołgów tez powinni wyslac wiadomosc "wiem, ze myslicie ze mamy tu piechote, ale tu ino pancery są, dajcie se siana"?
Widzisz szafa ja własnie mysle o tym inaczej ze na takim poziomie taka sytuacja nie powinna miec miejsca.
tak czy siak furion nie czuje sie urazony, sytuacja jest klarowna.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Podpuszczanie przeciwnika to element taktyki i strategii... masz prawo rozpraszać dowolny czar, więc czemu by nie ten który tak naprawdę by na ciebie nie zadziałał...
Ile to razy przeciwnik rzucał czar ma np. herosa zapominając że mam MR2>? Mam mu o jego błędzie i niewiedzy wynikającej nawet z nie przeczytaniem roster shita przedstawiać i jeszcze przez to dawać mu bonusa? Halo to gra na turnieju klasy MASTER a nie nauka gry w plastykowe figurki. Naturalnie bez urazy Furionie, to tak ogólnie...

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Turniej spoko, organizacyjnie jest to jeden z leprzych majsterów :) urzekający głos szafy z mikrofonu :)) jedyny problem to faktycznie info o przyznaniu karniaków, ponieważ mimo informacji typu:
- 10 minut do karniaków, 3 minuty.. itp.
wypadało powiedzieć w momencie oddania wyniku, że ktoś dostaje 1-2-3? karniaki itp.
Ja dopiero teraz zauwazylem, ze dostalem karniaka i nie wiem za którą bitwę. ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

BOGINS pisze:Podpuszczanie przeciwnika to element taktyki i strategii......
Jasne.
Szczególnie jeśli jest się członkiem LS która z odbytu wprowadziła, że Beast Covers DZIAŁA na Greater Demony. Teraz gra się i chichocze, że niemądry przeciwnik nie doczytał, że ten durny zapis został po cichu zniesiony.
Taktyka i strategia sędziego, też mi coś…
Już sam fakt, że miał Glean Magic i uzyskał Beast Cowers w wyniku niewiedzy Furiona powinien Malalowi do szczęścia wystarczyć. Nie musiał sprytnie rozpraszać.
Jest takie powiedzonko, którego niektórzy ni w ząb nie chcą zrozumieć, bo punktów od tego ubywa –
„Play the game, not the rules”.

Cieszę się, że turniej udany, były krzesła, stoły.
Koncepcja żeby partie trwały 2,45 w turnieju na 2350 i żeby w związku z tym przyznawać mnóstwo utajnionych karniaków - słaba. Za rok zróbcie turniej na 2,5 K – to fajny format. A wyrobić się w dwie godziny armie składające się z 4 armat i dwóch czołgów dadzą radę.


Dobra, nie było mnie, to się nie będę więcej wyzłośliwiał.
Najwyraźniej było lepiej niż w Łodzi. :)
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Jedy Knight pisze: A wyrobić się w dwie godziny armie składające się z 4 armat i dwóch czołgów dadzą radę.
Masz coś Jacku naprzeciw armiom z dwoma czołgami i czterema armatami? Albo może przeciw tym, którzy rzeczona abominację wystawiają? :)

Argument, jak to uroczo ująłeś wcześniej, jest "z odbytu", bo koledzy krytykujący system karniaków użytych na PGA niekoniecznie graja hordowymi armiami.

Więcej, zaryzykuję stwierdzenie, że koledzy krytykanci mają problem ze zmieszczeniem się w czasie niezależnie od armii, którą grają.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Piotr, chyba nie czaisz o co chodzi.
Nie chodzi o fakt przyznania karniaka, tylko o nieinformowanie o tym bezpośrednio zainteresowanych osób przy oddawaniu wyników.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zulus
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Zulus »

Turniej byl naprawde udany, wszystko dopiete na ostatni guzik ;) Denerwowalo samo PGA, ogromne rzesze licealistow nerdozaurow i halas, ale rozumiem iz bez tego nie byloby moze tak dobrego turnieju. Organizacja byla chyba jeszcze lepsza niz rok temu!
Dzieki dla przeciwnikow, wszystkie bitwy bez jakich spiec czy klotni byly bardzo przyjemne :)
Brak noclegu spowodowal ze wieczorem nie bylo zbyt zabawowo, ale w sumie bylismy tak zmeczeni ze nawet chyba nie byloby na to sil. Dziwi mnie tylko to co napisał Darek:
Za rok na pewno też przyjadę i takie sprawy jak brak noclegu spowodowały, że nocowałem w normalnych warunkach, a nie jak to bywa na większości Masterów.
A jak na masterze jest sala do spania, to ktoś Ci zabrania wynajac hotelu? ;)
Największym wrogiem słonia jest smok.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Obiecuję, że w przyszłym roku podczas oddawania wyników na projektorze ze plecami sedziego bedzie wielki, oczojebny napis "MASZ KARNIAKI!", oczywiscie właczany w momencie zaczęcisa ich przyznawania.

Co do "horrendalej ilosci karniaków:

1. Bitwa: 3 stoły po 1 karniaku
2. Bitwa: brak
3. Bitwa: 5 stołów po 1 karniaku
4. Bitwa: 2 stoły po 1 karniaku
5. Bitwa: 8 stołów po 1 karniaku

Nie wiem czy uważacie że to dużo, imho powinno byc duzo więcej bo i tak zawsze przedłuzaliśmy ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1560
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Szczerze mowiąc to jesli pada "za 5 minut sa karniaki"
"za minutę przyznajemy karniaki" to powinienes sie liczyc ze jak za minute nie ma Cie z wynikami przy stole sędziego to masz karniaka. Albo Spytac czy masz czy nie. I Sory ale wg mnie nie było sie do czego czepiać i tak było czesto "za 2 minuty karniaki" a ludzie nie dostawali ich po 10 ... Poza tym sprawa tego karniaka z tego co wiem wypłynęła na samym samym koncu i to nie do konca bylo tak że Szafa wystawił i nie powiedział ze wystawił. Ja na następne PGA przyjade bez namysłu i każdy kto lubi dobry turniej powinien na niego pojechac. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa niczym WD

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Mam wrazenie, ze na ostatnia bitwe bylo jakos sporo mniej czasu. Ilosc karniakow chyba to potwierdza. Z tego co pamietam, bitwa zaczela sie nieco po 13, a kwadrans po 16stej wychodzilem z konwentu. Chociaz moge sie mylic.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Test wiedzy - cytat z postu grzesia:
Na wstępie chciałem zaznaczyć iż pierwsze trzy pytania były wielokrotnego wyboru. Za każdą prawidłową odpowiedź należał sie 1 punkt, za błędną jeden punkt był odejmowany (by zapobiec sytuacji zaznaczania przez cwaniaków wszystkich odpowiedzi). Oczywiście, za żadne pytanie nie można było otrzymać minusowych punktów.
Oto test i jego rozwiązanie:

1. Które z poniższych to ataki magiczne? (max 2 punkty - 29 odpowiedzi)
a) obszarowy atak engine of the gods - magiczne, odsyłam do faq'a lizaków
b) krzyk banshee - niemagiczny
c) gwiazdki gutter runnersów - niemagiczne, z wykupionym poisonem są magiczne, gdy ktoś zaznaczył, że magiczne i dopisał, że tylko z poisonem to zaliczałem
d) trafienia z miscastów - magiczne, odsyłam do uściśleń

2. Jakie moce posiada black coach po wchłonięciu 3 kości mocy? (max 2 punkty - 22 odp.)
a) hate - prawidłowo (2 kość)
b) eteryczność - zyskuje przy 5 kości
c) killing blow - zyskuje przy 4 kości
d) magic resistance 3 - prawidłowo (3 kość)

3. Clanraty chcą zaszarżować na gwardię. Jaka to szarża? (max 2 punkty - 25 odp.)
a) możliwa - prawidłowo, ignorujemy nieszarżowalnych poganiaczy na potrzeby ruchu (oprócz oczywiście cięcia marszu).
b) niemożliwa - błędnie
c) samobójcza - było to lekkie przymrużenie oka. Zaliczałem 2 punkty gdy ktoś zaznaczył tylko odp. a) lub a) i c)
d) można zaszarżować w hydrę - błędnie

4. Czy lich priest może mieć miscasta? Jeśli tak to w jakiej sytuacji? (max 1 punkt - 41 odp.)
Może, sytuacje są dwie: misfire na hellcannonie lub przerzut miscasta z rączek slanna (?coupped hands of the old ones?). Wystarczyło podać jedną by zarobić punkt.

5. Jaki przedmiot może cię uratować gdy przegrałeś walkę wręcz na -8 i masz zdawać break test? (max 1 punkt - 56 odp.)
Z założenia miało być to pytanie na inwencję graczy (przyznam, że jest wielka). Niestety było nieco źle skonstruowane logicznie. W związku z tym zaliczałem niemal każdą odpowiedź.

6. Z jaką siłą uderza w walce wręcz skaveński elektryk uzbrojony w warp blades? (max 1 punkt - 51 odp.)
Warp blades to przedmiot dający elektrykowi umiejętność rzucania błyskawicy i podnoszący jego siłę o jeden w walce wręcz. Siła 4 to prawidłowa odpowiedź. W tym pytaniu kilka osób pomyliło się z fellbladem dającym 10S, którego to elektryk nie może posiadać. (koszt 85p)

7. Jak nazywa się ochroniarz Thanguola? (max 1 punkt - 30 odp.)
Jedyne pytanie z fluffu. Odpowiedź to Boneripper. Polskie wersje również zaliczone. W tym pytaniu padały ciekawe odpowiedzi: Malal, Darek Polit, Chingis Chan, Manfred...
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1560
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

A jak ktos pytał o ciekawe rodzynki to np:
5 moich rycerzy przy grze z Morrokiem przejechało się przez cały stół po drodze kosząc z pomocą czopłgu klocek clanratów , przeganiając z paniki jedne jazzile i deklarując szarżę na kolejne, moi bohaterowie pozostali w szt. 2 gdy dotarli do drugich Jazzili gdzie zabili jednego a sami zostali zakolbowani przez skwierczące załogi snajperów - cóż...save na 5+ im wychodził ale na 2+ to juz tak średnio.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

szafa@poznan pisze:Obiecuję, że w przyszłym roku podczas oddawania wyników na projektorze ze plecami sedziego bedzie wielki, oczojebny napis "MASZ KARNIAKI!", oczywiscie właczany w momencie zaczęcisa ich przyznawania.

Co do "horrendalej ilosci karniaków:

Edit JJ ....18 przypadków ukarania... end edit

Nie wiem czy uważacie że to dużo, imho powinno byc duzo więcej bo i tak zawsze przedłuzaliśmy ;)
Czy za dużo?
Co kto lubi.
Przyznaję, że jeden punkt karny za spóźnienie - to nie Armageddon, choć złamaliście regulamin turnieju.

Spróbujmy jednak przypomnieć sobie o co chodzi.
Chodzi o to, żeby turniej przebiegał sprawnie.
Stosowania do tego 18 (częściowo utajnionych) kar i pisania, że tak naprawdę powinno być więcej – nie skomentuję.
Już napisano – duży format punktowy, zbytnia ingerencja czynników zewnętrznych w długość partii.
Jeśli 2,45 – to mniejsze punkty.
Jeśli większe punkty – to większy czas.
Do zdyscyplinowania graczy nie są potrzebne karniaki, co najwyżej ich realna groźba.
Ale – co kto lubi.



P.S. @ Piotr – ja tam „4xCannon 2x ST” nie lubię, choć sam ten szajs czasem wystawiam. Przynajmniej gra się tym szybko, no i Demon nie podskoczy człowiekowi.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Nie 18 tylko 36 przypadków ukarania. 18 stołów to 36 graczy jakby nie patrzeć.
Obrazek

grzechotnik
Plankton
Posty: 1

Post autor: grzechotnik »

Kalesoner jeśli tak liczysz to weź pod uwagę, że było to 18 przypadków ukarania na 220 rozegranych bitew, lub jeśli wolisz 36 przypadków ukarania na 440 graczy (wszak każdy z nich rozegrał 5 bitew). Jak dla mnie mały odsetek. Reszta jakoś zdążyła.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

na 450 mozliwych...

I prosze nie wyjezdzac z częsciową tajnoscią bo to bzdura, ściema, żeby nie powiedieć KŁAMSTWO - każdy karniak był bardzo głośno, wyraźnie i wielokrotnie oznajmiony, a akurat przypadek o który idzie najwiekszy dym (żabuś i rajstoper) - gracze dostali OSOBIŚCIE od sedziego informacje "właśnie dostaliscie karniaki" (w trakcie bitwy, po czasie, i po wczesniejszych informacjach przez majkrofołna).

Nad więcej czasu popracujemy - ale nie da sie nic obiecać.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

ODPOWIEDZ