Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Skaven

Moderator: Hoax

Zablokowany
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Post autor: Hobbit »

Mimo, że szczurki są tańsze to jakoś wzrostu ilości jednostek nie zauważyłem podczas składania wstępnych rozpisek. Wręcz przeciwnie.

Co do czarów to, zasadniczo gdyby "jedynka" w lorze plagi była inna to nikt by pewnie nie narzekał. Ale ten czar jest tak bezużyteczny że już chyba lepiej liczyć na misscast przeciwnika i wrzucenie w ten sposób plagi niż zamieniać ją na to. Pozostałe czary są bardzo przyzwoite, a i to, że ten czar na 25+ nie będzie raczej rzucany, wcale nie znaczy że nie powinno się go brać, bo prawdę mówiąc, chcę zobaczyć minę przeciwnika rzucającego misscast 5-6 przeciwko verminlordowi albo seerowi :)

Btw, zauważyliście, że verminlord może uciec z walki? :D
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Zauważyliśmy. Do tego nie ma ani hate, ani żadnych innych przerzutów, ani dostępu do magicznych przedmiotów. Strasznie go trzeba będzie chować przed wrogim strzelaniem i niechcianymi szarżami, bo o ile fasta może przyjąć, to niewiele cięższych rzeczy. Będzie raczej używany do wsparcia już toczących się walk, szarża od boku i te sprawy (tym bardziej, że ma US5).

A z rozpiskami można pójść w inną stronę (2250):

warlord, warlitter, sprzęt,

3x elektryk (2lvl, scrolle i reszta sprzętu)

4x20 slaves

3x25 clanrats

21 stormvermin z tarczami i SB (tutaj warlord, mam nadzieję, że warlitter będzie na podstawce 40x40- wiadomo coś o tym?)

10 jezzails (albo 2x5)

6 gutter runners z poisonem

doomwheel

abomination

Ewentualnie coś przyciąć i wrzucić weapon teamy. Słabe? Ja bym nie powiedział. A nie ryzykuję aż tyle, bo w rozpisce nie mam teraz weapon teamów, które mogą rozwalić mi sporą część armii. Ta zaś nie opiera się na pojedyńczych modelach, a na umiejętnym wykorzystaniu każdego oddziału w synergii z innymi oddziałami. Jedyne co to można spróbować zdjąć jednego elektryka, reszcie zdjąć 2 lvl, wrzucić BSB i coś jeszcze (np. głupi oddział 5 globków).


Ale generalnie coś czuję, że rozpiski tak jak napisał Hobbit będą nastawione na coś innego. ItP dzięki dzwonowi, furance, wsparcie magiczne, do tego abomination, abomination, abomination (EDIT nazw).
Ostatnio zmieniony 20 paź 2009, o 07:51 przez Myth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Ja odniosłem wrażenie, że armia się bardziej próbuje nastawić na bicie niż SAD.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
voltar
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Łódź / Zgierz

Post autor: voltar »

W tak mega-losowej armii, jak Skaveni, mieć pewność czegoś to bardzo duży plus. I w aktualnym booku mamy taką pewność - czar na inżynierze. W nowych szczurach, jakkolwiek fajne czary by nie były, tracimy tę jedną nielosową stała i to jest duże upośledzenie.
Dodatkowo - kompletnie nie ma sensu ten przedmiot dodający +2 do hitów błyskawicy... skoro mam tylko 1/6 szans na wylosowanie warplightninga inzynierem.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Jak ktos przy mnie powie na turnieju 'abotek' to zabije :/

Na pewno bedzie mniej jednostek niz obecnie bo znikna Globadierzy i Night Runnerzy w obecnej postaci. Abomination kosztuje wiecej niz duzy oddzial Clanratow z Ratlingiem, wiec nie ma sie co dziwic ze hordowosc armii ucierpi jesli ktos pojdzie do bicia a nie na maszyny.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

male zasiegi spowodują ze scrole przeciwników nie będą sie spalały od 1 tury.
no i brak pioruna jako 1 :<
chyba ze jest jakis przedmiot co daje pioruna elektrykowi, jakis arcane chociaz.

pozdrawiam

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Aldean pisze:male zasiegi spowodują ze scrole przeciwników nie będą sie spalały od 1 tury.
no i brak pioruna jako 1 :<
chyba ze jest jakis przedmiot co daje pioruna elektrykowi, jakis arcane chociaz.

pozdrawiam

m oze zamienic dowolny wylosowany czar na pioruna

@Cosmo a Furmanka z klecha, jako Plagu Furnance może być - sorrka le z niczym inny mi sie to nei kojarzy :P

Zagram sobie tym dzisiaj z WE ( temu nie ma scroli ;P)

Plague Priest 100 2lev 319 pts
Flail
Foul Pendant (ward 5+)
Furmanka 150pts

Warlock Enginner 1 lev 120 pts
Muszkiet
Condenser + Gogle

23+1 Clanrats shield, music, standar 203 pts

Wind Mortar

23+1 Clanrats shield, music, standar 203 pts

Wind Mortar

24 Slaves music 50 pts
24 Slaves music 50 pts


3 Giant rats + packmaster 17pts
3 Giant rats + packmaster 17pts
3 Giant rats + packmaster 17pts



23+1 Plague MOnks music, standar ( Plague Banner ) 230pts
4 Globki 40pts

Warp-lightning Canon 90pts

Total: 1349
PD: 5
DD: 4
Models: 113

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

globy są 5-15

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

jak elektryk moze zamienic na blyskawice swoj czar to jest bardzo ok;]

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

dla mnie szurki stały się z powrotem armią combatową...
i specjalnie robioną na kraśki :(

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Taaa.. szczególnie klopa z sila 2 jest idealna na krasnoludy. W dodatku storm baner który nie dziala na magiczne ataki tez wymiata na maszyny krasków.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

popatrz na ilość rzeczy walących bez sejwa...
popatrz na efekty dzwonka i kadzielnicy...
zreszta, nieważne...zobaczymy w praniu...

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Zastanawia mię czy "To horrible to die" testuje się ciągle, za każdym razem gdy Abominacja spada, czy tylko za pierwszym razem?
Obrazek

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

W zasadach jest napisane, że kiedy zginie, w następnej turze rzucasz czy wstanie. Jeśli wstanie, to żyje i może znowu zginąć. Więc pewnie za każdym razem.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Grazbird pisze:popatrz na ilość rzeczy walących bez sejwa...
popatrz na efekty dzwonka i kadzielnicy...
zreszta, nieważne...zobaczymy w praniu...
Breta i WoCh myśle że też nie pieją z zachwytu :D
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Przeanalizowałem trochę latarkę, w przypadku armii nie nastawionych na CC tylko bardziej na strzelanie wydaje się dosyć dobra. Ale jeszcze poczekam z sądami aż będą miał booka w łapce i złoże parę rosp i przetestuje. Co do wielkiego paskudztwa to jak dla mnie morderca bez serca :D
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

W jakim miejscu ( na której stronie) można znaleźć wszystkie lub chociaż większość nowych zasad?

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

od 42 w góre chyba

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

30 monków + fura , 30 stormóv + dzwon i jakiś mały dodatek dla ozdoby ^^ może i free frag ale żaden klocek nie zjedzie z teroru/breaka - takie małe VC - no i te 42 staroedycyjne monki z 17 censerami... dla mnie miodzik ;D A i elektrownia chemiczna (na Seer i 3xpriest niczego sobie

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

cieszę się że trafiłem w dziesiątkę z klimatem mojej armii :D jak jeszcze nic nie było wiadomo o nowych skavenach :D

Zablokowany