Czym grać, przeciw komu?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Re: Czym grać, przeciw komu?

Post autor: kamelot »

jeśli chodzi o piechotę to podobnie jak poprzednicy jestem zwolennikiem wystrzelania jej, a to co zostanie lubię wyrżnąć bsb-kiem albo asasinem

zawsze możesz też spróbować zaszachować takich SM/WL/PG oddziałem coków i bsb-kiem na coldzie
najpierw podpuszczasz oddział wroga wystawiając niby przypadkiem przed nim swojego bsb, a kawalerie ustawiasz od boku tak żeby mogła spokojnie zaszarżować w oddział napastujący twojego bsb, ale z 2 calowym zapasem
jeśli przeciwnik się nabierze to go łatwo skroisz, a jeśli nie i on się trochę cofnie to i tak będziesz miał trochę zapasu i bsb i cokami i to ty zaszarżujesz, z tym, że coki będą walczyć od przodu i nie 2 tylko przypuszczalnie 3 - 4/5

może i łatwiej rozstrzelić ich oddziałem shade-ów niż angażować w to bohatera przeznaczonego do "wyższych celów" oraz oddział kawalerii, ale zawsze jest alternatywa dla tych którzy cenią sobie tylko zabijanie wroga w combacie
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Czyli hydrą sobie nie pogram.
No ale zobaczę jak się 2 bolty będą sprawdzać na swordmasterów i lwy.
A gwardie jakoś się pociśnie , w sumie 1 atak z siłą 4 nie jest taki mocny.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Wystrzelać się da, aczkolwiek HE mają taki wredny przedmiocik który daje -1 do strzelania. Kiedyś grałem z kumplem i wstawił on do SM czarke z tym badziewiem, co skutecznie utrudniło mi wystrzeliwanie SM. Kuszników skoncentrowałem na innych cleach a przeciw SM wysłałem właśnie BG z ASF.
A no i z WL może być problem bowiem mają one swoje lwie płaszczyki.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Lwy mają zejść od BG w CC, a swordmasterzy z ostrzału.
Dopiero jak ostrzał z 2 bolców ich nie wybije spróbuję jakoś ich BG zaszarżować.
Zawsze zostaje mi ten klocek 15 warriorów z asasynem(5-7 ataków), wiec w sumie będzie czy tłuc.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Stan- Czyli nie umiesz grać z HE ... mi jedyne co przeszkadza to zawsze w najwazniejszym rzucie bitwy oblewam jakiś tam rzut....
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

GarG pisze:Stan- Czyli nie umiesz grać z HE ...
Widze, znow to samo :D Bostwo zeszlo na ziemie ...
GarG pisze: mi jedyne co przeszkadza to zawsze w najwazniejszym rzucie bitwy oblewam jakiś tam rzut....
Co za belkot...

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

W sumie interesuje mnie Wasze zdanie jak efektywnie grac przeciwko TK...
U mnie wypośrodkowana rozpiska nie dala rady TK:King z Kosiarka w TG w linicje, 3xRydwanow,2xKatapult,3xLP,2xSkorpiony.

Mam zamysł nie grania na magie na ofens - tylko czy poradzę sobie z ich magia....wątpie.....
Podstawowy problem to dopaść LP a szczególnie Hierfantaj jak najszybciej i ubić TK który jest irytujący w oddziale TG z "oszukana szmata" ustawia się w linicje i szarżuje co chce...

Proszę o Wasze doswiadczenia z potyczek z TK

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Rince pisze:
GarG pisze:Stan- Czyli nie umiesz grać z HE ...
Widze, znow to samo :D Bostwo zeszlo na ziemie ...
GarG pisze: mi jedyne co przeszkadza to zawsze w najwazniejszym rzucie bitwy oblewam jakiś tam rzut....
Co za belkot...
Pisz napie z sensem to i ja zmienie inonacje swoich wypowiedzi , bo aktualnie pier*olicie takie głupoty i wygłaszacie takie tezy ze nie wiem czy mam sie śmiać czy płakać... Ajeśli nie rozumiesz niektórych wypowidzi to moze wróć się do podstawówki zeby Cię nauczyli czytać ze zrozumieniem...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Czlowieku, wez ty przeczytaj swoje 2 powyzsze posty i zobacz czy maja jakikolwiek sens. I prosze cie mistrzu ortografii, ktory pisze ZCHODZI, nie odsylaj mnie do szkoly, bo nie dosc, ze sie osmieszasz, to jeszcze serwujesz teksty rodem wlasnie z rzeczonej podstawowki.

I moze zacznij odpowiadac "z sensem", bo teksty typu " Stan, to znaczy ze nie umiesz grac z HE", nie dosc, ze sa plytkie i nieco chamskie, to nie pomagaja rozwiazac postawionego problemu. I co ma do tego twoja "intonacja"... ?

Wiem, ze jestes mistrzem zen i dark elfickim bogiem taktyki, ale nawet na forum, gdzie nie widac twej slicznej buzki, ludziom nalezy sie troche szacunku.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Mistrzowie "ciętej riposty" może zerkną na moje pytanie odnośnie TK :) ?

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Wiesz co nie wiem. Mialem okazje grac z TK na PGA. Wygralem 14-6, ale zlozylo sie na to kilka czynnikow. Glownie teren i to, ze przeciwnik slabo wystawil klopy. Jaka grasz rozpiska?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Rince - temat z HE juz był tyle razy powtarzany i wałkowany ze gdyby mu się chciało to po prostu spojrzał by 2/3 strony wstecz i by sobie przeczytał... czasami kazdemu zdarzy się napisać jakiś błąd zwłaszcza jak odpowiada na takie pierdoły.

I jak miałeś coś wczesniej do mnie, to trzeba było mi to powiedzieć w twarz na PGA bo spokojnie mogłeś mnie rozpoznać po czerwonej koszulce z Nickiem.

Raamiel - Na TK dobrze mieć dużo ataków, nie dać sobie zaszarzować w gwardie rydwanami i DR szybko zjeść klopy ( bo harpie to raczej feara nie zdadzą). Ponadto zawsze ustawiaj się tak żebyś mógł coś przyjąć/dać flee na reakcje popychaczki.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

>> Ponadto zawsze ustawiaj się tak żebyś mógł coś przyjąć/dać flee na reakcje popychaczki.

Czy mogę Cię prosić abyś rozwinął te zdanie, bo nie wiem co masz na myśli... ?

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Garg - No widzisz, jak chcesz to odpowiadasz normalnie.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Bo TK mają inkantacje która pozwala im wykonać dodatkowy ruch...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Rince, spokój, nie musisz odpowiadać na prowokacje.

Garg - ostrzeżenie. Tym razem publiczne - ostatnio przeginasz.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Czy grając przeciwko TK ma szanse grac bez magow - tzn majac tylko 1 caddy z 2 DS oraz Hotek ?

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Raamiel pisze:Czy grając przeciwko TK ma szanse grac bez magow - tzn majac tylko 1 caddy z 2 DS oraz Hotek ?
Szczerze to powiem, że dwa DS nie zawsze wystarczą, ja przeciwnik ma wiecej liczków niż dwa (a wtedy robi się dla was nieciekawie, bo Hotek nie zawsze uratuje Ci skóre)

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Co do Hoteka czy ona dziala rowniez na Incatnacje - gdzie jest to jasno napisane bo moj pzreciwnik twierdzi ze to nie sa czary ?
Drugie pytanie jakie jest pelna interpretacja dzialania Hoteka po uwyglednieniu wszelkich FAQ+ow itp ?

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

hotek nie działa na inkantacje ponieważ liche nie moze mieć miscasta z powodu rzucenia inkantacji

inkantacja to boun spell (czyli wchodzi automatycznie) z losowo ustalanym poziomem trudności (k6, 2k6, 3k6) w zależności kto rzuca

ODPOWIEDZ