Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Skaven

Moderator: Hoax

Zablokowany
Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Re: Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Post autor: Stefczyk »

mallaki pisze:to chyba logiczne ze moga go nosic monki.
Tak samo jest logiczne, że demony nie istnieją :mrgreen:
A tak na serio wszytko jest kwestią zapisu/uściślen/F.A.Q.u itp :D
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Takie myslenie to szukanie dziury w całym i zwykłe PG. Jesli by ktos by mi zabronil wystawiac ten baner to bym chyba padl ze smiechu.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

flame on :D ogarnij sie chlopaku

ciekawe czy inne niedorobienia w booku tez uznasz za smiech na sali czy moze bedziesz wykorzystywal dziury...

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Człowieku.. Ty w gry komputerowe grasz na kodach? w CS wpisujesz cheaty na widzenie przez ściany? Pewnie nie..bo to niehonorowe, dziecinne, a zwyciestwo nie cieszy. Dawno wyrosłem z tego.
Szukacie dziury w całym niczym prawnicy w przepisach, a nie lepiej sprobować wyciagnac "normę" z tego przepisu i pioprostu domyslic sie o co chodzilo GW? To jasne ze chodzilo o mozliwosc dania tego sztandaru monkom. Nawet w zapisie tego banera jest info ze plague monki maja przezuty. Skoro priestci nie moga byc sztandarowymi to tylkoidiota by nie zaczail o co biega (albo osoba która celowo takiego udaje by moc komuś popsuc zabawe z gry)

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

mallaki pisze:Człowieku.. Ty w gry komputerowe grasz na kodach? w CS wpisujesz cheaty na widzenie przez ściany? Pewnie nie..bo to niehonorowe, dziecinne, a zwyciestwo nie cieszy. Dawno wyrosłem z tego.
Szukacie dziury w całym niczym prawnicy w przepisach, a nie lepiej sprobować wyciagnac "normę" z tego przepisu i pioprostu domyslic sie o co chodzilo GW? To jasne ze chodzilo o mozliwosc dania tego sztandaru monkom. Nawet w zapisie tego banera jest info ze plague monki maja przezuty. Skoro priestci nie moga byc sztandarowymi to tylkoidiota by nie zaczail o co biega (albo osoba która celowo takiego udaje by moc komuś popsuc zabawe z gry)
a) Człowieku/niziołku/elfie/ogrze, chociaż ogrem nie jestem/jaszczurze/demonie/wampirze/orku/goblinie/cokolwiek (niepotrzebne skreślić) wyluzuj
b) WY czyli kto?
c) Wiesz dla mnie logiczne jest że ratling jest piechotą i wchodzi do domków ale jednak zasad, na które zgadzam się grać (uściślenia LS'u) mówią inaczej, więc niechętnie ale się do tego podporządkowuje
d) W kwestii ścisłości GW chodziło o to by armia się sprzedawała, a autorowi podręcznika już mogło chodzić o to że to sztandar dla monków.
e) Poczekamy do 7 zobaczymy jak to będzie w wersji ostatecznej (jak nie zobaczę na piśmie w nowym AB to nie uwierzę :mrgreen: )
f) Nikt ci nie broni grać na klimacie, a jak chcesz udowodnić swoją racje to pokaż jak zamiatasz takim klimatem - to zadziała na 100%
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Czyli jedynym słuznym sposobem na "zamiatanie" innych armii to wykorzystywanie blędow i niedomowien? Nie mowie juz o klimatycznych rozpach, ale o ewidentnym szukaniu luk by moc komus kto tych luk nie zna dowalic. Analogiczny przykład (wyssany z palca ale co tam):
ktos czytajac zasady piłki noznej nie znalazl info ze nie mozna pilki złapac z zeby. Wiec idzie na mecz lapie pile ilecido brami. Gracze przeciwnej druzyny sa zdziwieni i nawet nie protesuja. No przeciez nie zasadza kopa facetowi w glowe;). I potem druzyna sie cieszy bo wygrala. Chcesz tak wygrywac? Lub analogicznie przegrywac z ludzmi którzy tak graja?

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

mallaki widzę, że my się tu nie rozumiemy. Też uważam, że to raczej w 99% sztandar dla monków ale, jeżeli nie ma takiego zapisu to stosując zasadę nr 1 każdego szanującego się Warlorda - "Zawsze miej legalną przewagę nad wrogiem". To skoro nie ma zapisu/nie będzie zapisu, że to sztandar dla monków będę go ładował na taki odział który da mi przewagę taktyczną/siłową/jakąkolwiek nad wrogiem. Np. Demony w teorii biją nas w każdej konfiguracji, więc jeżeli coś jest legalne i daje nad nimi przewagę to to biorę. Wiesz Klimat wcale nie oznacza beznadziejnej rozpiski i na odwrót. To jak ja bym chciał wygrywać nie ma tu nic do rzeczy. Weź pod uwagę to, że armie są nierówne a jednostki, które w teorii powinny zabijać, nie zawsze to robią, gdyż GW po prostu zrobiło z nich mega plewy. Więc nie rozumiem o co robisz problem. Każdy ma swoje podejście do tego hobby. Ja nie mówiłem, że odbierał mi przyjemność z gry przeciwnik który na DMP wystawiał niepomalowane figurki, albo co gorsza jakieś ordynarne proxy. Poczekaj aż 7 będzie książka i wtedy można zabrać się za taką dyskusję a teraz to ona nic raczej nie wniesie ;) Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony 22 paź 2009, o 01:27 przez Stefczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Plague Monki są opisane w sekcji poświęconej Klanowi Pestilens? Ano, są!
Napisane jest: One Plague Monk Standard Bearer in the army may carry a Magic Standard worth up to 50 points? Ano jest!
Przy itemach dla tego klanu napisano: "The below items may only be selected by Clan Pestilens units or characters."? Ano jest!
Więc gdzie tu problem???
Ostatnio zmieniony 22 paź 2009, o 01:29 przez Hobbit, łącznie zmieniany 2 razy.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Hobbit pisze:Plague Monki są opisane w sekcji poświęconej Klanowi Pestilens? Ano, są!
Przy itemach dla tego klanu napisano: "The below items may only be selected by Clan Pestilens units or characters."?
Więc gdzie tu problem???
A tak sobie po przyjacielsku debatujemy o naginaniu zasad dla zwycięstwa naszą mega armią. Sztandar to tylko pierwszy z brzegu przykład :D
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Spoko ;). Lubie sie poprzekomarzać. Ten baner to jest jeszcze ok. Ale co powiecie o storm bannerze? jest jednorazowego użytku czy nie? Tu bedzie mozna robic niezle wałki :D

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Podręcznik który mamy to wyraźnie coś w stylu późnej wersji beta. Jak nie będzie w ostatecznej wersji one use only to... muhahhahahhahaha... ehm... przegięcie...

Btw zaczęłam składać jakieś rozpiski (z obowiązkowym wahadełkiem i 2 abominacjami) w/g tego co mamy i na 2250 wychodzi mi cuś takiego. Potęgę skaveńskich itemów obrazuje złożenie lorda:
bardzo potężna rozpiska pisze:Grey Seer - 335
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]
Power Stone [20]

Plague Priest (2lv,flail) - 339
Plague Furnance [150]
Warp Scroll [35]
Scrying Stone [15]

Warlock Engineer (2lv) - 120
Warp-Energy Condenser [20]

Chieftain (BSB, GW) - 119
Shiled of Distraction [15]
Shadowmagnet [30]

24x Clanrat Slaves (Mu, Sh) - 62
21x Clanrat Slaves (Mu, Sh) - 54.5
21x Clanrat Slaves (Mu) - 44
21x Clanrat Slaves (Mu) - 44

5x Giant rats 1x Packmaster - 23
5x Giant rats 1x Packmaster - 23
5x Giant rats 1x Packmaster - 23

25x Clanrats (FCG, Sh) - 132.5

25x Plague Monks (FCG) - 250
Storm Banner [50]

7x Plague Ceneser Bearer - 112
7x Plague Ceneser Bearer - 112

Hell Pit Abbomination - 250
Warpstone Spikes - [15]
Hell Pit Abbomination - 250
Warpstone Spikes - [15]
Jak widać nie da się zmieścić potworów, wózków i klocków, bo kosztują w cholerę punktów :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Po pierwsze w dniu dzisiejszym twoja kariera zakończy się drastycznie, gdyż mój wynajęty zabójca (za dużo, dużo, dużo spacz żetonów) nauczy cię że małe literki szkodzą na oczy :mrgreen:
A ta ogólnie to wydaje się bardzo ciekawe. Masz tam tego trochę, zagraj tym z 3 mecze i powiedz co ci wyszło bo się wydaje mocne :D
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Jak w WoChu robimy faqa przed premierą ? :D

Na warseerze się chłopaki produkują, że niby book cofnięto do ponownego druku, niektórzy wspominali, że min. z powodu braku One Use Only w sztormówie.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

a jak to bedzie, da rade powielac przedmioty typu DEATH GLOBE czy WARLOCK-AUGMENTED WEAPON. w sensie 3 teamy globow z DG, plus 1 DG na elektryku. Albo druga wersja: jak juz dam dloba do championowi to juz zurzylem limit tego przedmiotu na armie? tak samo sprawa sie ma z inzynierami i WARLOCK-AUGMENTED WEAPON czy moge 3 elektrykow w to wyposazyc? wiem ze wszystko sie wyjasni 7 XI ale, ale.. :)

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

ale nie bedzie mozna. To sa magic itemy ktorych nie bedzie mozna powtarzac (chyba ze bedzie taka mozliwosc, ale szczerze mowiac watpie)

major
Plankton
Posty: 4

Post autor: major »

Czy ktoś może zdradzić jak działa elektrykowy AUGMENTED WEAPON? Za diabła tego nie moge znaleść.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

+1A i +1S
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Czytaj: przeceniony badziew :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Hmm ratogry wreszcie stały się sensowniejsze, większości ludzi mówi że i tak nie będzie wystawiać, ale gdy patrze na ich wynaturzone pyszczki i cztery ataki z 5 za 40p wprost nie mogę nie wystawić chociaż jednej bandy wychowanków mouldera. Czy ktoś poza mną będzie wystawiać te zmutowane poczwary(nawet jako wierzchowce).
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

Chyba neistety tylko Ty :P

poza tym 40 +8 za packmastera... a paru niestety musi byc, bo obrywaja hity na 5-6, a gdy zgina, to stupidity... nieciekawe na oddziale z ld 5 (w porywach do 7 max)

Zablokowany