Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Skaven

Moderator: Hoax

Zablokowany
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Post autor: Arbiter Elegancji »

Hobbit pisze:Czytaj: przeceniony badziew :)
Heh, no na elektryku tak.

Co do ratogrów. To jako mount są ok, 5A z S5, 5T i 4W za 65pts; nie jest źle, ale jako klocek to porażka. Szczególnie że to kolejny oddzial w armii z frenzy do pilnowania, i zjadają slot specjal :roll:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Poza tym nie wytrzymują konkurencji z censerami. A co do mounta to jednak bardziej stawiałbym na warlittera z racji bonusu do save.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

szkoda że tylko +1As. choć za 35pts. to jest calkiem spoko.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Jutro mają mieć booka do skavenów w gw tam u mnie więc jadę zobaczyć(a jak nie jutro to na pewno w przyszły pośniedziałek :/) i zdam relację, co prawdą jest, a co nie, czy jakieś figsy będą nowe oprócz tego co pokazali itd. canratów i kółko w łapach trzymałem i muszę przyznać że nowi clanbracia są całkiem całkiem... kółko zresztą też poza tym czymś z przodu :D

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

zapomniałeś o 4 atakach z siłą 4 :D

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

zrob zdjecia :)

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Gremlin pisze: m oze zamienic dowolny wylosowany czar na pioruna
WARP-ENERGY CONDENSER to daje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Nie, Elektryk ma to na standardzie, taką zasadę.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

ja skryre zostawiam na półce :cry:
zaczyna się era pestilens :idea:

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Przecież można mieć i Skryre i Pestilensów w armii, co za problem :x
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Problemem jest brak punktów :P
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

ja za klimat uważam granie jednym klanem :lol2:
obecnie wnioskuje że pestilens będzie lepszy niż skryre :idea:

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Dalej da się złożyć typowy defens. Co prawda z magii będzie słabiej bił, ale za to będzie lepsze strzelanie.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

:lol2:

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

no co Wy... Skryre poszedł teraz ostro na combat :D kółko, doom-flayer, jezzaile z Save'em na 4+

a pestilens ma jedną zajebist wadę :D Żeby stworzyć combo, które bedzie miażdżyć to trzeba wydać 1 slot hero, 3 sloty special, i wszystko za 800 punktow... ;p

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Nie wiem o co wam chodzi, jezzaile są praktycznie identyczne, to do czego używało się latary (kasowanie złych potworów) z powodzeniem można zastąpić kółkiem (a ono strzela nawet przez obeliski). Rattlingi (które i tak poszły w 7ed w odstawkę) zastępujesz świetnymi moździerzami i flamerem dla zabawy. Nie jest to jakoś szczególnie gorsza opcja.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

W sumie to jakby się zastanowić, to czy ten ratling jest znowu aż taki gorszy? Ma dużo zwiększoną przeżywalność, a większość rzeczy i tak będzie trafiał na 4+/3+. fakt, nie to samo co autohity z poprzedniej edycji, ale może aż taki kompletnie dupny to nie będzie.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

też o tym myślałem, szczególnie ze został zwiększony zasięg ratlingów do 18 cali

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Ratling 4 siły, armour piercing większy zasięg. Średnio dziesięć strzałów na 3+/4+. Taki oddział kuszników tylko sporo tańszy i może strzelać po ruchu. Na pewno na jeden miejsce w rozpisce się znajdzie. Jezzaile tracą skirmish ale wywalanie ich z rozpisek to też błąd. Na duże potwory nadal są idealne.

A co do tego miażdżącego Pestilence to bym się tak nie nastawiał. Całe to dziadostwo lata z frenzy, a jednostkami z frenzy się gra bardzo średnio. Poza tym censerzy wcale tacy dużo lepsi nie są. Jeden atak więcej, slot special, nie wiem czy mają nadal hate. Jak w nich coś wjedzie to po bajce. Względnie podstawi ktoś smoka, przyjmie szarżę i wciągnie ich nosem.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Censerzy mogą mieć stubborn na 8ld i dlatego są lepsi niż wcześniej. Screenować można giant ratami, więc tak źle tez nie będzie.

Btw jak to jest ze slavami, rozsypują się jak mają zdać break, czy w momencie w którym nie zdadzą?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Zablokowany