MASTER PGA - Lord of the Green! 17/18.X.09

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Re: MASTER PGA - Lord of the Green! 17/18.X.09

Post autor: Smiechu »

Robson pisze:
Te ostatnie najgorsze na całych targach, pielęgniarki fajne - ale na bank nie masz fotki tych lasek w czerwonych lateksowych ciuchach.
Widziałem je tylko raz, jak wchodziliśmy na targi - one to dopiero były zajebiaszcze.

A teraz tak jeszcze coś od siebie jak to zwykle bywa po każdym Masterku w polsce.
I tak najlepsza hostessa, siedziała na bramce na A2 :)

Z tego co pamiętam to kiedy Ci o niej mówiłem z Crusem to patrzyłeś sie przed siebie i gadałeś coś o Battlu - dopiero jak odjechaliśmy to mówiłeś - czemu mi nie powiedzieliście??

Ale de facto - na A2 była poprostu gwiazda:
Nie szata zdobi człowieka (jak w przypadku hostess na PGA), a wnętrze i buźka

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Pingwin pisze:
To zdjęcie też jest moim ulubionym, i co najlepsze nie pozowane :D, złapane w akcji, tam chyba Jackowi coś mega przyfarciło :D
Miło mi, ze moje zdjęcie jest czyimś ulubionym. ;P faktycznie mu się przyfarciło - usiłowałem ubić slannem z bane head generała wampirów z zadaną już raną, rzucam 1 z metalu - żeby zmaksymalizować szansę na if - na 6 kościach. Faktycznie wypada IF, Jacek przerażenie w oczach, ja już się cieszę, rzucam na ranienie - 1. No panowie, ta mina JEST uzasadniona. ;P
Nie ma co - przyfarciłem wtedy grubo.

Dla wyrównania przynajmniej ja, niewiele później, nie dałem rady z 20 ataków (w tym 15 Wraithów) zabić 2 Temple Guardów i w ten sposób zbreakować Slanna.
:mrgreen:


Ech, działo się, działo... :D
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Ogłoszenie:
Szczęśliwego znalazce mojego kodexu do DE vs. ang. prosze o kontakt na PW.
Zdaję sobie sprawę, że kodex jest przeze mnie podpisany, co bardzo zwiększa jego wartość :D ale liczę na "polską battlową uczciwość"
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Tak sobie siedziałem i myślałem ;p

Skoro byliście konsekwentni z dawaniem karniaków za spóźnianie sie z wynikami, to czemu nie byliście konsekwentni z niedopuszczaniem nie pomalowanych armii??

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Temat jak powinna być pomalowana armia wraca jak boomerang i wracać będzie, sam byłem zdziwiony że moja armia w ogóle jest oceniana gdyż zamiast 7 górników miałem kuszników, a hellblaster dzielnie udawał organy (urok pożyczania swoich figurek i ufania że walizka wraca równie kompletna). Kiedyś w końcu jakiś organizator będzie miał jaja i zrobi side-event dla ludzi nie spełniających wymogów i będzie można zagrać sobie na dwudniowym lokalu w kilka osób obok głównej imprezy, lub po prostu nie dopuści ludzi. A na razie przeważa pogląd że jak już ktoś przyszedł to przecież damy mu zagrać.

Co do czasu, to nie ma takiej ilości by pewni maratończycy dograli swoje bitwy i gdzieś musi być granica w dorzucaniu do pieca. Fakt że niektórym przydałoby się jeszcze kwadrans oznacza że dla innych jest to jeszcze kwadrans szwędania się w przerwie między bitwami czekając na następną. Sam zagrałem w sumie 29 tur, a i tą jedną brakującą mogliśmy śmiało z Pasiakiem dograć aczkolwiek byłoby mocno na styk, a i wiele by nie wniosła po za kolejnym zacięciem się kowadła. Czy można było o karniakach mówić wyraźniej, pewnie tak, ale to już wiemy na przyszłość.

Co do samej organizacji można by spróbować zobaczyć jak działa osławiona sędziówka z 40k, fakt chłopaki ją klną niemiłosiernie, ale sama dopasowuje pary i nie ma scen typu "ale X już grał z Y". Dałoby to trochę więcej czasu w kolejnych bitwach.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Na Kohortexie bedzie cholernie restrykcyjne ocenianie pod wzgledem niepomalowania i proxow. (to sobie z Gajowym rok temu obiecalismy) Jeden prox czy niepomalowany model - 0 pktow z calej hobbystyki i nie bedzie zmiluj.

Awatar użytkownika
krecik_77
Mudżahedin
Posty: 234

Post autor: krecik_77 »

Ziemko pisze:Na Kohortexie bedzie cholernie restrykcyjne ocenianie pod wzgledem niepomalowania i proxow. (to sobie z Gajowym rok temu obiecalismy) Jeden prox czy niepomalowany model - 0 pktow z calej hobbystyki i nie bedzie zmiluj.
A dlaczego nie dyskwalifikacja?
Dlaczego ludzie konsekwentnie robią wygięte rozpiski na niepomalowanych/pożyczonych/sproxowanych oddziałach, zamiast grać tym co mają?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

kudłaty pisze: Co do samej organizacji można by spróbować zobaczyć jak działa osławiona sędziówka z 40k, fakt chłopaki ją klną niemiłosiernie, ale sama dopasowuje pary i nie ma scen typu "ale X już grał z Y". Dałoby to trochę więcej czasu w kolejnych bitwach.
sedziowka sie wiesza dosc czest i w bardzo dziwnych okolicznosciach :)to jest jej chyba wystarczajacy minus... w koncu nie kazdy po wpisaniu czegokolwiek wdusza f2 ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

krecik_77 pisze:
Ziemko pisze:Na Kohortexie bedzie cholernie restrykcyjne ocenianie pod wzgledem niepomalowania i proxow. (to sobie z Gajowym rok temu obiecalismy) Jeden prox czy niepomalowany model - 0 pktow z calej hobbystyki i nie bedzie zmiluj.
A dlaczego nie dyskwalifikacja?
Dlaczego ludzie konsekwentnie robią wygięte rozpiski na niepomalowanych/pożyczonych/sproxowanych oddziałach, zamiast grać tym co mają?
Wejsciowka przepada?

Czyli zalozmy w drugiej bitwie ktos mi dziabnal 2 modele obslugantow do maszyny, wystawilem piechote, ale nie mam na zdjeciu udokumentowane, ze oryginalnie mialem odpowiednie modele, to sory gregory, fora ze dwora?
Na Kohortexie bedzie cholernie restrykcyjne ocenianie pod wzgledem niepomalowania i proxow. (to sobie z Gajowym rok temu obiecalismy) Jeden prox czy niepomalowany model - 0 pktow z calej hobbystyki i nie bedzie zmiluj.
Na forum Bazyliszka chlopcy tez sie odgrazaja, ze za proxy i niepomalowane modele 0 z softu (ani z rozpiski, ani z malowania, ani z testu). IMO - slusznie. Choc szkoda mi tych mlodszych graczy. I Fischa.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1557
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

ja popieram mocne restrykcje. Turniej klasy master nie powinien nim byc tylko z nazwy - powinno byc ostro cięte. No,...to ide malowac :P

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

krecik_77 pisze: A dlaczego nie dyskwalifikacja?
Dlaczego ludzie konsekwentnie robią wygięte rozpiski na niepomalowanych/pożyczonych/sproxowanych oddziałach, zamiast grać tym co mają?
No dyskwalifikacja to troszke przesada....bo ktos kto np. ma niepomalowany jeden rydwan z oddziału nie bedzie dyskwalifikowany za to....albo zamiast tak jak kolega wcześniej pisał 5 z 10 minersów wystawi warriorów to tez przesadą by było go wywalać z turnieju. Tym bardziej ze większość ludzi przyjeżdża zza granicy danego miasta a poza tym za te wejściówki jednak płaci. Ale myślę że takie kategoryczne 0 pkt.z hobby jak najbardziej się należy

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Już lepiej - 0 z malowania.
Ale chyba bardziej pogonią ludzi do malowania karniaki.

Chociaż z drugiej strony jak ktoś przyjezdza only for fun na takiego Mastera to nawet i 100 karniaków go nie ruszy.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

no to jeżeli jadą for fun to chyba lepiej niż taki co się ciśnie i robi zamieszanie z sędziami i przy stoliku śedziowksim i co najgorsza graczom z którymi grał

WOJTASU
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 117

Post autor: WOJTASU »

jak ktos jedzie for fun to ma pomalowana armie , a jak nie ma to ani zero z malowania ani karniaki mu nie straszne chodzi raczej o chamskie proksy i papierki , mysle ze tu nie chodzi o zapis tylko konsekwencje organizatora bo zero pkt za malowanie pieknej armii z JEDNYM niepomalowanym modelem lub malutkim proksem np na jednym rycerzu to bzdura imho.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ja na srategiconie wprowadzilem taki zapisek ;)

"Bez proxów i tylko w pełni pomalowana armia. Gracze nie przestrzegający tego zapisku na starcie kulają 10d6 karniaków"

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Dobre Morrok :lol2: =D> :D
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

krecik_77 pisze:A dlaczego nie dyskwalifikacja?
Dlaczego ludzie konsekwentnie robią wygięte rozpiski na niepomalowanych/pożyczonych/sproxowanych oddziałach, zamiast grać tym co mają?
Nie odbieraj tego w jakikolwiek sposób, jako atak, ale chciałbym zobaczyć, jak to robisz. Wydaje mi się, że podejście do człowieka i powiedzenie mu: masz 7 warriorsów zamiast minersów - nie grasz, to po prostu krzywa akcja. Zaraz byłaby spina i kłótnie. Niepotrzebne. 0 za hobbystykę, jeśli kwestia dotyczy większej liczby modeli niż. np. 5 sensowne. I żeby nie było, ja nie walczę w swoim imieniu - swoją armię już mam prawie całą pomalowaną, a jak mi czegoś brakuje to pożyczam. Oczywiście kartony to taki syf, że chyba należy się coś więcej niż 0 z hobbystyki...

@Robson
Wydaje mi się, że zgubiłeś podręcznik tuż przed trzecią bitwą, a więc grą ze mną, bo wówczas się dopytywałeś o niego. Pamiętam, że gdzieś go w okolicach 22-24 stołu widziałem - panowie, którzy tam graliście - żadnych znalezisk?
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

mysle ze komus brakowalo i go zajebal ;]
w końcu był podpisany, wiec ciężko się pomylić, taki lajf, drobne straty na turniejach sa nieuniknione.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

ksch pisze:
krecik_77 pisze:A dlaczego nie dyskwalifikacja?
Dlaczego ludzie konsekwentnie robią wygięte rozpiski na niepomalowanych/pożyczonych/sproxowanych oddziałach, zamiast grać tym co mają?
Nie odbieraj tego w jakikolwiek sposób, jako atak, ale chciałbym zobaczyć, jak to robisz. Wydaje mi się, że podejście do człowieka i powiedzenie mu: masz 7 warriorsów zamiast minersów - nie grasz, to po prostu krzywa akcja.
Dla mnie to jednak trochę inny ciężar gatunkowy. Górnicy są podobni do wojowników, więc tutaj uderzałbym jedynie po punktach z hobbystyki. Ale szaraki? Salamandra zamiast pegaza? KARTECZKI?? Zauważ, że to przy okazji zwykły brak szacunku dla przeciwnika jest. Ktoś tu napisał o graniu dla funu - co to za fun jest niby dla grającego przeciw takim karteczkom? W dodatku na turnieju z prestiżem niby...

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Zauważ, że to przy okazji zwykły brak szacunku dla przeciwnika jest.
:lol2:
Obrazek

ODPOWIEDZ