Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Skaven

Moderator: Hoax

Zablokowany
Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Re: Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Post autor: Siwek »

Jap. Jeśli zostaną złamani w walce. Jak zdasz to się nie rozsypią i cały misterny plan w p...

A co do censerów to nie mówię że nie są lepsi, tylko że nie są dużo lepsi. T4, zero save`a, przeważnie wystawiani po 5-7. Coś w nich wjedzie to nie będzie ich brejkować tylko zwyczajnie ich wytnie w pień, sami się przytną jak gracz kiepsko na gaz rzuci :D Niemniej nie twierdzę że nie mają potencjału. Tylko że nie jest to mega-super-wypasiony kombos który rozgniecie wrogów na miazgę ja niektórzy tu sugerują a po prostu niezła jednostka.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

wg większości napewno zaczęła się era moulder;p zważywszy na jeden rar'e 8)
ale i tak zgadzam sie z jednym przedmówcą że to skryre wiedzie prym :mrgreen:

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

W obecnej chwili gdybyśmy zrobili po kolei armie na samych jednoskach z danych klanów po kolei najlepsze byłyby:
1.Pestlines(monki i censerzy)
2(1 miejsce powinno być równe z pestilem).Moulder(ratogry, abos i duże szczury)
3.Skyrke(kółko)
4.Eshin
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Postaram się niedługo wam rozpisać moj subiektywny pogląd na poszczególne jednostki w nowym booku wzgledem starego, tak jak to rozpisywałem przy zmianie edycji ;).
Tyle ze wymaga to trochę testów, zobaczymy ;]
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

Ja tam dalej widze potencjał Skryre :) moim zdaniem dalej beda najsilniejszym klanem. Gdybym miał grac na 1 klanie to włansie na skryre, ale wiadomo, bedzie mieszanie klanów, aby mógł powstać dobry i grywalny standard.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

Likaon niezła dedukcja =D> przegiales z tym moulder, wg mnie nieduza granica o 1 miejsce jest miedzy skryre a pestilens.
Jak wogole czytam posty "skryre leci na półke" to brecham;P

skryre
pestilens
moulder
eshin

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

[-X
:-k petilens---------skryre--------moulder--------eshin :shock2:

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Strasznie nie doceniacie Eshin. Night Runnerzy moim zdaniem są świetni. Krasnoludzka conga line przy nich wymięka.
Wystawiacie to-to z warp grinderem. Wykopujecie za linią wroga. Dajmy na to, że niebyło misfire, tylko jakiś drobny scatter.
Wystawiacie oddział w linii z jednym modelem dotykającym znacznika. Z tego punku macie zasięg szarży 12 cali + 20cm z linii. Razem 20 cali. Dajmy na to, że gdzieś na polu bitwy jest oddział z 5 punkciorami statica. Deklarujecie nim szarże i dokładacie do runnerów od dupy. Nie dość, że przeciwnik nagletraci swoje ranki (bo Runnerzy są Rank&File) to jeszcze w bonusie +2 za szarże w zadek. Razem +7 kontra +1. Liczą się rany. Runnerzy są słabiutcy, wiec na początku szeregu stoi champion. Zginie, przewaga spada do +6. Rany z przodu to inna bajka. Tak czy inaczej, przeciwnik ma przerąbane.
A sam warp grinder szarżuje sobie niezależnie na jakąś armatke i wypłaca jej d3 s4 hity po czym sam ginie. Ale i tak już nie jest potrzebny...
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

ciekawa teoria, póki nowego kodeksu w swoich rekach nie zobacze...
a tak z drugiej strony, ktory klan jest silniejszy od reszty? zauwarzam rozne opinie, dlatego tymbardziej sie ciesze, ze grywalne beda rozne ropiski, z roznymi stylami gry (moze powstanie badzo ciekawy offens :) )

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

P.. pisze: Wystawiacie to-to z warp grinderem. Wykopujecie za linią wroga. Dajmy na to, że niebyło misfire, tylko jakiś drobny scatter.
Wystawiacie oddział w linii z jednym modelem dotykającym znacznika. Z tego punku macie zasięg szarży 12 cali + 20cm z linii. Razem 20 cali.
i dostajecie Worst playa...
Obrazek

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Niby za co Worst Play? :x Jeśli mogą się wykopać w dowolnej formacji to czemu nie mogliby wyjść z tunelu gęsiego? :x

I co do szarży censerów w smoka- ok 15-20 ataków trafiających na 4/5 z przerzutem, raniących na 5 i sejwowanych na 5. Czyli średnio ze dwie rany na smoku się wbije, nie jest tak różowo dla przeciwnika.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

do tego czary mary i smoczek ma o jeden T mniej =D>

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

worst za lemienie;) co do canserów, smok raczej pierwszy w nich wejdzie jak chce :wink:
nawet jak wbiją mu te 2 rany to i tak znikną. Na smoka abominacja jak najbardziej sie nadaje canserzy za to jako support.

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Ale ktoś tu wspominał o postawieniu smoka przed censerami.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Jak smok stanie przed censerami to zazwyczaj obok będą też jakieś klocki - dostanie wtedy szarżę censerów i klocków i może wcale dla smoka nie być ciekawie ;p Bardziej bałbym się BG i SM ;p
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Ale elfy mają tafa 3 i nawet w szóstej edycji dostawały po pupie od censerów :x
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

kanister pisze:Niby za co Worst Play? :x Jeśli mogą się wykopać w dowolnej formacji to czemu nie mogliby wyjść z tunelu gęsiego? :x
Górnikami też można wyjść w dowolnej formacji a jakos nie moge zrobić wężyka z 20 typa ;)
Pozdro
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

kanister pisze:Ale elfy mają tafa 3 i nawet w szóstej edycji dostawały po pupie od censerów :x
W szóstej edycji elfy nie mialy ASF'a :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

no wtedy to oczywiste prawie jak smoka łapnie np od tylca czy boku klocek + canserzy.
ja zestawialem lone cansers vs smok;P co do elfów, przypływ jednostek z impaktami może być kluczowy dla myszy :wink:

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Arbiter Elegancji pisze:
kanister pisze:Ale elfy mają tafa 3 i nawet w szóstej edycji dostawały po pupie od censerów :x
W szóstej edycji elfy nie mialy ASF'a :wink:
Tak dokładnie to chodziło mi o szóstą edycję szczurów :) ASF aż tak nie pomaga jak wszystko co może atakować ginie na 4+.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Zablokowany