MASTER PGA - Lord of the Green! 17/18.X.09

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MASTER PGA - Lord of the Green! 17/18.X.09

Post autor: ksch »

Watcher - zgadzam się z Tobą, jeśli chodzi o to, że to co innego, ale z tym brakiem szacunku to trochę chyba jednak przesadziłeś. Nie bronię śmieciowych armii - precz z nimi, twierdzę jedynie, że łatwo jest na forum napisać: wywalić kogoś z turnieju za brak kilku figsów, a trudniej jest to zrobić.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

ksch pisze:Watcher - zgadzam się z Tobą, jeśli chodzi o to, że to co innego, ale z tym brakiem szacunku to trochę chyba jednak przesadziłeś. Nie bronię śmieciowych armii - precz z nimi, twierdzę jedynie, że łatwo jest na forum napisać: wywalić kogoś z turnieju za brak kilku figsów, a trudniej jest to zrobić.
Wiesz, jeśli ja przed ostatnim moim turniejem noce zarywałem by yeomanów pomalować zaniedbując pracę i prowokując konflikty z żoną i występuje potem przeciw mnie gość z karteczką w kratkę z napisem "Hydra" to dla mnie jest to brakiem do mnie szacunku. To jest oczywiście tylko moje imho, zdanie dziwnego gościa który chce grać w grę figurkową (z 35 wiosnami na karku znaleźć sobie powinien już coś innego :/ ).

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

No wiesz może niektórzy wolą jednak swoją żonę od swoich "yeomanów"... :mrgreen: :mrgreen:

A tak serio czy aby nie przesadzasz...ja wiem że master to master...ale jednak należy zaznaczyć ze jest to hobby a nie sport na zawodach którego wygrywa się po kilka tysiaków zł. Uważam że dostateczną karą jest poprostu w takiej sytuacji 0 pkt. i tyle. Chyba jesteśmy wszyscy w jakiejś tam grupie znajomych, mamy okazje raz w miesiącu spotkać się wszyszcy w jakimś mieście w Polsce zagrać w ludki napić się vodeczki, ponaśmiewać sie z głupich dzieci z barda itp. więc po co to psuć wywalając kogoś z turnieju tylko dlatego ze jego hydra nie przypomina hydry.
Odpuść stary.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Lokal lokalem, a master masterem...

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

dokładnie tak jak napisał gremlin
na mastera powinno się postarać, ale też jak ktoś nie ma obsługantów do maszyn i proxuje je karteczkami albo figurkami z innej armii to nikt go nie wyrzuci
jestem za dawaniem 0pkt. z hobbystyki za radykalne proxy, a jeśli chodzi o wyrzucanie to tylko jeśli np. ktoś grający skaenami wystawi trzy kloce slave-ów z kartonu i latare z czterech flesh hound-ów

co do grania przeciw totalnie sproxowanym armiom
grałem kilka dni temu z demoami zrobionymi z kilku temple guardów i papieru, a heralda na juggu robiło pudełko po kostkach i mimo tych proxów grało się naprawdę przyjemnie, ale oczywiście może tylko ja mam takie odczucie
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Undead84 pisze:No wiesz może niektórzy wolą jednak swoją żonę od swoich "yeomanów"... :mrgreen: :mrgreen:

A tak serio czy aby nie przesadzasz...ja wiem że master to master...ale jednak należy zaznaczyć ze jest to hobby a nie sport na zawodach którego wygrywa się po kilka tysiaków zł. Uważam że dostateczną karą jest poprostu w takiej sytuacji 0 pkt. i tyle. Chyba jesteśmy wszyscy w jakiejś tam grupie znajomych, mamy okazje raz w miesiącu spotkać się wszyszcy w jakimś mieście w Polsce zagrać w ludki napić się vodeczki, ponaśmiewać sie z głupich dzieci z barda itp. więc po co to psuć wywalając kogoś z turnieju tylko dlatego ze jego hydra nie przypomina hydry.
Odpuść stary.
OK, to po co te śmieszne zapisy w stylu: "100% pomalowanej armii"? Przestańcie się w związku z tym oszukiwać i róbcie mastery z dopuszczeniem użycia koników szachowych zamiast yeomanów (na legalnych podstawkach, by spełnić niezbędne minimum). Ja rozumiem, że moje przywiązanie do pomalowanych modeli nie musi być dzielone przez innych, dla których clou rozrywki jest sama rozgrywka, ale w takim razie po co tworzyć martwe prawo?
I ja rozumiem, że to trudna sytuacja (sam na organizowanym w Chodzieży turnieju dopuściłem do gry armię, która nie spełniała hobbystycznych wymagań). Ale dla mnie papierowe hydry zabijają fun płynący z tej zabawy. Na szczęście nie muszę sobie odpuszczać, mogę po prostu wybierać sobie turnieje, w których taka sytuacja jest najmniej prawdopodobna. A jeśli już się na taką armię następny raz nadzieję, to chyba od razu partię poddam. W ten sposób i przeciwnik będzie zadowolony i ja nerwów nie stracę :)

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

wiadomo że karteczki albo brokuł jako treeman itp, to są mega słabe opcje ale takich akcji na masterach chyba nie ma więc po co mówić żeby taki z turnieju wywalać. osoba bez niektórych jednostek prędzej będzie pożyczać figsy niż je tworzyć.

mówie oczywiście o masterach bo już widziałem plastelinę oraz armię karteczek jako lizaki

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Szafa to co z tymi PMkami? Wiesz za co dałeś te karniaki czy cały czas nie możesz sobie przypomnieć?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

To może trzeba by skończyć wreszcie z tą fikcją i dawać dużo punktów za brak proksów. Tak, jak było kiedyś - z niepomalowaną armią i proksami byłeś 15-25 pts w plecy i praktycznie nie miałeś o co grać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

według mnie to słaba opcja bo co mają zrobić osoby co nie umieją malować jak ktoś jedzie na tura to po to by grać a nie pokazać że albo ktoś mu pomalował armię albo że tylko maluje a nie zna tabelki na trafienie

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Jankiel pisze:To może trzeba by skończyć wreszcie z tą fikcją i dawać dużo punktów za brak proksów. Tak, jak było kiedyś - z niepomalowaną armią i proksami byłeś 15-25 pts w plecy i praktycznie nie miałeś o co grać.
Stosowane w swoim czasie na turniejach w Białystoku zaowocowało jedynie spadkiem frekwencji.

Do tego podniosą się głosy, że jak chcesz wygrać mastera, to musisz duzo wygrać na malarza. Potem odezwą się Ci, którzy nie jadą na Euro bo nie byli w TOP3, potem jeszcze inni. Itd, idt...

Chyba nie jest to złoty środek. Ale to imho. Niekoniecznie mam rację.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

runepriest pisze:według mnie to słaba opcja bo co mają zrobić osoby co nie umieją malować jak ktoś jedzie na tura to po to by grać a nie pokazać że albo ktoś mu pomalował armię albo że tylko maluje a nie zna tabelki na trafienie

Ale tu nie o to chodzi...broń cie panie żeby ktoś kto sam maluje armie na bardzo słabym poziomie nie miał szans na wygranie mastera...taka osoba poprostu nie dostanie maxa ale to moim zdaniem jest kwestia powiedzmy kilku pkt.
Nam cały czas chodzi o proxy z którymi powinno sie walczy dając własnie popstu 0 pkt. za hobbistyke.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Tego typu rozmowy się toczą od DMP sprzed dwóch lat gdzie to prawdziwa inwazja plastelinowych ludków opanowała tury, i dalej nie ma jakiś rozwiązań tej kwestii, mimo wpisu w regulaminy poszczególnych turów.
Chyba wszystkim ogrom brakuje jaj na zrobienie z tym porządku więc uważam ze niepotrzebnie strzępicie klawiatury bo to i tak nic nie zmieni.
Jak restrykcyjnie oceniane jest malowanie pod względem pomalowania oraz posiadanie adekwatnych ludków poszczególnych jednostek w armii, to zaraz się podnosi wrzawa ze to niesprawiedliwe bo to hobby jest za drogie "żebym się uczył malować czy tez wydawał pieniądze na malarza".
Smutne ale prawdziwe

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

RAFIX pisze:Tego typu rozmowy się toczą od DMP sprzed dwóch lat gdzie to prawdziwa inwazja plastelinowych ludków opanowała tury, i dalej nie ma jakiś rozwiązań tej kwestii, mimo wpisu w regulaminy poszczególnych turów.
Chyba wszystkim ogrom brakuje jaj na zrobienie z tym porządku więc uważam ze niepotrzebnie strzępicie klawiatury bo to i tak nic nie zmieni.
popatrz na to z drugiej strony. Gdy org wywali kogs z turnieju - nawet jesli jest to sluszne i bedzie mial poparcie srodowiska, to pewnie ten "poszkodowany - wrzutek" bedzie robił taka antyreklame masterowi, że przy kolejnym przyznawaniu nie wiadomo co do konca będzia.. szczególnie ze taki smrodek bedzie sie ciagnal o wiele dłuzej za tym turem.

patrz co sie teraz dzieje.. kilka osob jest niezadowolone z karniaków i ciągną ten temat tak długo jak starczy im sił - bo moze uda sie postawic na swoim, choc i ta to nic nie zmieni.

organizator może miec jaja, ale wywalanie takiego delikwenta to raczej samobój.
IMO lepiej by zadziałało publiczne napiętnowanie - ja nadal nie wiem kto miał niepomalowane figsy - jakiś tajemniczy ktoś? - oraz punktowa kara na turnieju.. tak by gracz nie miał szans na top20 (wyzerowanie softa - ok 20-30% punktów za turniej, powinno wystarczyć)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Rozumiem, ale jak dajmy na to 10 pkt z malowania + 5 za test to straty takiego pana który dostał 0 z softa raczej nie dyskwalifikują go z podium, natomiast jak dajesz 30% pkt możliwych do osiągnięcia za cały tur to zaraz nikt nie umie malować i tez jest wrzawa za ten punk programu.
Dawanie dużo pkt z softa miało zapobiec właśnie ekspansji śmieć armii na turach.

Osobiście kilka razy zdarzyło mi się oceniać tzw soft na turach i raczej osoby nie były zadowolone jak im dawałem 0 z danej kategorii bo się nie postarali o to aby mieć spełnione wszystkie wymogi przedstawione w regulaminie.
Tu nie chodzi ot aby ogr miał jaja tylko aby ludzie bawiący się w to hobby mieli choć trochę odpowiedzialności i przyzwoitości wobec osób organizujących oraz współgrających.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

RAFIX pisze:Tu nie chodzi ot aby ogr miał jaja tylko aby ludzie bawiący się w to hobby mieli choć trochę odpowiedzialności i przyzwoitości wobec osób organizujących oraz współgrających.

Lepiej bym tego nie powiedział

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

kiedy zgłosicie wyniki do ligi??

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

kiedy będą PMki?
Obrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Eeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!

Czy wy k...a robicie to samo co było z DMP??
Czy naprawde ciężko jest wam wklepać wyniki 90 osób i przesłać dalej??
Czy 2 tygodnie to stanowczo za mało by tego dokonać??
Czy macie poprostu w d... - robicie fajny turniej to przynajmniej nie olewajcie czegoś takiego jak regulaminowy czas dostarczenia wyników.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

co sie dziwisz???

Dmp zgłoszono po 2 miechach i jest zaliczone, mimo ze termin to 2 tygodnie, przez to nie ma i nigdy już nie będzie argumentu, ze ktoś nie wywiązał się z terminu " bo DMP zgloszono po dwóch miechach to czemu my nie możemy po miesiącu." :|
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

ODPOWIEDZ