8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Varinastari »

i jeszcze strefy na oddziałach, dzięki którym ma się większego lub mniejszego save'a...
Hm? O tym nie słyszałem,mógłbyś wytłumaczyć?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ward 4+ zamiast proximity starego? w sumie, kto wie co im do głowy przyjdzie chociaż to jest imo głupia zasada.

Occ - ale skaveny nie tylko katape maja z templatka.
Jakby taka zasada sie pojawiła w 8 ed to katapulty moje staja sie jeszcze lepsze, a ludzie zaczeli by flame canona wystawiac. Ogólnie chyba wiecej templatek by sie pojawiało w rozpach ;)

EDIT:
Occ - chodzi o zasade weapon teamów, że gdy sa 3 cale od parent unit to mają warda 4+.
Ale w sumie tylko weapon teamy to maja wiec chyba jako ogólna zasada to sie nie pojawi.
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Ten ward dla Weapon Teamów zdecydowanie je ugrywalni,ale nie widzę jednostek działających podobnie do nich,zatem ta zasada raczej nie miała by większego zastosowania (no poza Eruption Gunami Indy Chadecji indiego oraz Fanatykom).
A co do całkowitych trafieniach na templatkach,to raczej z wielu przyczyn było by to delikatne zbyt mocne(zionięcia smoka,Pitki itp...),ale to moje zdanie :D .Może zamiast tego będą testy Inicjatywy?
Ostatnio zmieniony 2 lis 2009, o 14:31 przez Varinastari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

u Skavenów jakoś nie uznali tego za zbyt mocne a ma tą zasade też latara która może bic z S10 i warpfire thrower który ma S5 z tego co pamiętam. Ogólnie latara teraz zdejmuje cały oddział jak dobrze pokula.
Obrazek

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Ale takie kulnięcie graniczy wręcz z cudem, a szansa wielkiego kabuuum wzrosła dwukrotnie?
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Latara jest straszliwie losowa(2 szanse na misfire'a) a warpfire faktycznie,mocny jest-ale to tylko 1 woundowy weapon team.
Co innnego stojąca na drugim kóncu pola bitwy katapulta,bezpieczna od jakichkolwiek najść :mrgreen:
Bezpieczniejsza od weapon teamów napewno!.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2009, o 14:30 przez Varinastari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

czy ja wiem czy z cudem. Trafić w klocek nie jest trudno jak sie umie z canonów strzelać. Poza tym nie trzeba losowac wcale S10. Równie dobre jest S8, S6 a na takie elfy czy skinki już nawet S4. czyli szanse mamy dosyc spore. A że są szanse na misfire dwukrotnie? No sorry, zbyt pięknie byście mieli :P
Obrazek

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Z tymi strefami strzelania, to raczej chodzi o doom flayera i moje pytanie jak się w to strzela.
DF ma zasadę która mówi że ataki od przodu mają inny save niż tez boku tyłu. Więc ciężko wymyśleć jak to działa na taki thunderbolt, który na przykład spada z nieba.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Hmm z VIII edycji to najbardziej fluff by mnie interesował, gdyż Ulthuan musi trafić w ręce prawowitego następcę tronu!
Co do zsynchronizowania z 3ed WFRP - to durny pomysł. Tam mamy -3 lata w tył, tutaj nie zmieniło by się w sumie nic ;/

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Ja tez sie przychylam do zdania iz 8ed jest robiona poto, aby wyrownac szanse. Wzmocnic niektorych, innych troche oslabic. Ja np mam nadzieje, iz do moich demonow dodadza np animozje gdy gra sie wiecej niz 1 bostwem. Na pewno trzeba isc albo w tym samym kierunku ze wszystkimi armiami w dol, albo w gore. Zbyt duzo teraz osob jest pokrzywdzonych.
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Twoje danonki na pewno nie są pokrzywdzone ;)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

"A i najważniejsze moje wspaniałe mroczniaki podbily w końcu Ulthuan i Malekith został nowym Królem Feniksem"

a Józef Stalin nadal nie żyje...

1. karty magii były w 4 i 5 edycji...widok przeciwnika, gdy rzucałem rebounda na wind of death... bezcenne
2. czy to będzie 8 edycja czy nie- coś szykują na wakacje..zastanawia mnie także artykuł w jednym z white dwarfów wydanych w tym roku- ot takie pitolenie Jervisa na temat historii młotka i postępu w technologii robienia modeli...

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

MUKER pisze:Z tymi strefami strzelania, to raczej chodzi o doom flayera i moje pytanie jak się w to strzela.
DF ma zasadę która mówi że ataki od przodu mają inny save niż tez boku tyłu. Więc ciężko wymyśleć jak to działa na taki thunderbolt, który na przykład spada z nieba.
strefy jak w 40k. Jezeli Twój model zucający czar znajduje się w przedniej strefie to ma save na 3+, z boku/tylu na 5+. Inny motyw jest przy casandorze... tu juz jest o co się sprzeczac

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Dibo pisze:A ja mam obawy zwiazane z moimi ukochanymi Kozami Chaosu . Skoro 8 edycja bedzie "lada dzień" to moze podręczniki armijne które niedługo wyjdą będą napisane włąsnie pod 8 edycje . Bestie czy TK zamiast armiami niszowymi będą przezywały to co DE czyli masowy wysyp graczy . A wtedy mnie szlak trafi :evil: i całkiem przerzuce sie an bretke . Ale jest też druga ewentualność . Army booki będa do 7 edycji , wyjdzie 8 która cos zmieni i bestie znowu będą niegrywalne , a ja będe przeszczęśliwy , Kozy pozostana armią dla klimaciazy i znowu poza mną graczy bestyjskich na masterach będzie mniej niż palców jednej dłoni :twisted:
Dibo, nie obraź się ale jak byś byl graczem DE to bym cię normalnie własnoręcznie za.... . Jak była 6 ed. to DE zbierały od wszystkich baty, gdy nastała 7 to się podpakowłay (ale nie bez przesady, że są strasznie przegięte, to ciągle armia z niskim T i słabym AS) i pojawiły się narzekania, że będzie inwazje pseudo Druchii i w ogóle kiedyś to się grało dla klimatu, a teraz to będzie czyste PG. Ja tez uważam się z klimaciarza, ale wkurzał mnie fakt ciągłego zbierania batów niezależnie od tego jaką AL skleciłem.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Rasti pisze:Twoje danonki na pewno nie są pokrzywdzone ;)
Rasti wiem ze demony sa przepakowane, dlatego propozycja animozji przy mieszaniu bostw jak chyba latwo sie domyslic, bylaby oslabieniem. Do tego ja gram pure khorne armia, wiec bynajmniej przepakowany nie jestem :P
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

@ Tularis : Sory wielkie , Wiem rozumiem o co ci chodzi . Kiedy zastanawiałem sie nad tym którą armie zbierać brałem pod uwage wtedy jeszcze stare DE :wink: Różni nas to że kiedy gram to mam w nosie wynik ! np wrzucam do rozpisek 2x Shaggoty . One sie nie spłacają , turbo plewy , starta punktów ... tylko co z tego skoro są super ładne i mega klimatyczne .... Przegrałem 20:0 i trudno niezależnie od tego czy to master czy lokal dobrze sie bawiłem , fajną sobie akcje wkręciłem podczas gry . Chciałbym kiedyś jechać na jakiś turnije i zagrać z DE na wiedzmach i np korsarzach a nie po raz X-nasty ze smokiem i szejdami . W tym roku w Wejcherowie udało mi sie zagarać z fajnymi HE Kędziersona , bez Star Dragona i Dragon Princeów .. miał bohaterów na orłach i troche silver helmów . Obaj bawiliśmy sie świetnie . Bo wydaje mi sie ze w tej grze właśnie o tą dobrą zabawe chodzi a nie o wyniki ... no ale moge sie mylić :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A czy przypadkiem to coś na 2010 to nie miała być jakaś kampania na miarę SoC?
Taka z nowymi jednostkami, może jakimś update'm reguł?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Ghaz pisze:Ja tez sie przychylam do zdania iz 8ed jest robiona poto, aby wyrownac szanse.
biedny naiwniaku.
GW ma w pompie rowne szanse, co wielokrotnie pokazywalo.
8 ed kiedy wyjdzie, to po to, zeby na niej zarobic - po wyjsciu nowego booka sprzedaz zawsze rosnie, wiec oplaca im sie wydawac nowe podreczniki jak najczesciej.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

niech zrobia 8 edycje i niech bedzie ona dlugo i niech bedzie tak ze każda armia ma równie wielki potencjał aha i armie lepiej wybrać patrząc na klimat a nie na siłe bitewną
Forza Milan !!!

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Dibo pisze: One sie nie spłacają , turbo plewy , starta punktów ... tylko co z tego skoro są super ładne i mega klimatyczne ....
Prastare, olbrzymie bestie, które królują smoczym ogrom i śpią od dziesiątków tysięcy lat nagle we dwie się jednocześnie obudziły, by zawalczyć w jakiejś bitwie... To nie jest klimatyczne. To jest tylko plewne :).

ODPOWIEDZ