Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Piotr3K »

MoN daje -1ws wrogim jednostkom w btb cały czas, czy tylko gdy w nas biją?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

-1Ws działa kiedy sie w niego atakuje, było w faqach

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Dzieki.
To juz wiem czemu gram tylko slaaneshowymi knightami ;)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

RAFIX pisze:-1Ws działa kiedy sie w niego atakuje, było w faqach
Odwrotnie. -1WS dla przeciwnika, gdy on atakuje, brak minusa gdy to my atakujemy.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Eltazar
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Eltazar »

Może i banalne pytania ale chcę się upewnić.

1) Jak strzelam hellcannonem w potwory, albo maszyny (chodzi o to czy trafian taki cel automatycznie wtedy czy na 4+) to wystarczy, że środek templatki będzie nad podstawką czy cała podstawka musi być pod templatką??

2)Jeśli zginie mi sam hellcannon a krasnaludy żyją, to co wtedy się dzieje??
Krasnoludy są usuwane, czy może dalej są na polu bitwy jako skirmish i można nimi normalnie dalej grać?? I jak jest w takiej sytuacji z punktami zwycięstwa dla przeciwnika??

3) Mam dragon ogry, przed nimi psy albo konnica. I teraz czy przeciwnik może deklarować strzelanie np z luków w dragon ogry (chodzi oczywiście o strzelanie z ziemi)??
Niby dragon ogry są większe ale zastanawiam się czy czasami nie jest tak, że tylko w large targety można strzelać jeśli dana jednostka jest za inną jednostką??

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Fear me mortals!!!

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Eltazar pisze:Może i banalne pytania ale chcę się upewnić.

1) Jak strzelam hellcannonem w potwory, albo maszyny (chodzi o to czy trafian taki cel automatycznie wtedy czy na 4+) to wystarczy, że środek templatki będzie nad podstawką czy cała podstawka musi być pod templatką??

3) Mam dragon ogry, przed nimi psy albo konnica. I teraz czy przeciwnik może deklarować strzelanie np z luków w dragon ogry (chodzi oczywiście o strzelanie z ziemi)??
Niby dragon ogry są większe ale zastanawiam się czy czasami nie jest tak, że tylko w large targety można strzelać jeśli dana jednostka jest za inną jednostką??

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Wystarczy, że środek (ten punkcik).

Co do dragon ogrów - jak inne jednostki tak je zasłaniają, że wróg ich nie widzi, to nie może w nie strzelać. Poza tym, "niby są większe", WTF ?! W WFB olewamy wielkość figurek, są tylko dwa rozmiary jednostek, opisane w zasadach - zwykłe i duże (large targety)*. Czyli np. goblin spokojnie zasłania dragon ogra, bo oba mają ten sam rozmiar.

* Ok, są jakieś swarmy, przez które się widzi, ale nikt ich nie wystawia.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

1. Jeżeli zakryjesz całą podstawkę to cel jest trafiany automatycznie. W innym przypadku na 4+. Jeżeli znajduje się pod dziurką, to dostaje Big Hita (Sx2). W przypadku strzelania w potwora z jeźdzcem jezeli przykryjesz cały model jeździec i potwór dostają autohita, a big hita rozlosowujesz.

2. Krasnoludy żyją, nie są usuwane. Punkty zwycięstwa liczy się według stanu liczebnego więc, jeżeli zginęła tylko helka to nie ma punktów zwycięstwa. Jeżeli Helka + krasnolud, lub 2 krasnoludy to jest połowa VP.

3. Wszystkie jednostki oprócz large targetów są tego samego wzrostu, więc jako, że Dragon Ogry nie mają Large Target to nie można do nich strzelac nad innymi oddziałami.
Release the Przemcio!

Eltazar
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Eltazar »

trikk pisze:W przypadku strzelania w potwora z jeźdzcem jezeli przykryjesz cały model jeździec i potwór dostają autohita, a big hita rozlosowujesz.
A co robię jeśli nie przykryje całej podstawki??
Rzucam na 4+ czy model trafiłem (sądzę, że tu już nie rzuca się osobno na jeźdźca i monstera) i jeśli trafiłem to rozlosowuje kto dostał czy tak jak wcześniej (czyli został trafiony i jeździec i monster i rozlosowuje big hita)??
Fear me mortals!!!

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Jeśli nie pokryje podstawki w całości, ale jest na niej dziurka to losujesz kto dostaje big hita a potem czy ten drugi dostał zwykłego hita (na 4+).

Eltazar
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Eltazar »

Knighci mają magiczne ataki.

Pytanko: czy magiczne ataki mają tylko rycerze, czy rycerze i ich rumaki??
Fear me mortals!!!

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

Tylko Rycerze... Pomyśl logicznie czy koniki mają jakąś broń? Nie? A więc masz odpowiedź...
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Witam, mam takie pytanie: Jeśli regiment ma Mark Tzeentcha i dodatkowo niesie sztandar dający warda na 5+ przeciw strzelaniu, to przy ostrzale ten regiment ma ward save na 4+?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Tak.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

mam 3 pytania
Czy można wystawiać zwykłe trole jako trole chaosu( ale nie jako prox)
Czy można działo Imprrium wystawić jako Działo DOW(ale nie jako prox)
Czy do oddziału z MOS mogę dać herosa z MOK?

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Zależy od tego z kim lub gdzie grasz.
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Co do 3. pytania to: tak. Tylko pamiętaj, że może to być niebezpieczne, bo przez frenzy postać może zostać "wyciągnięta" z oddziału.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Szymon94 pisze:mam 3 pytania
Czy można wystawiać zwykłe trole jako trole chaosu( ale nie jako prox)
Czy można działo Imprrium wystawić jako Działo DOW(ale nie jako prox)
Czy do oddziału z MOS mogę dać herosa z MOK?
Zrób tak jak ja: działko imperialne skrócone obitsowane jest konwersja a nie proksem, to samo z trollami; odpowiednia ilość chaosyckich dodatków i nikt się nie będzie czepiał... Ja mam mieszankę rzecznych kamiennych a nawet jakieś skulpasowe nieszczęście i nikt się nie czepia...
Trzecie pytanie; oczywiście tak...

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Dzięki
Ale jak przez same malowanie (bez konwertowania) będę mógł wystawiać odziały al nie jako proxy

Awatar użytkownika
Snajper
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Ad Astra

Post autor: Snajper »

Pytanie odnośnie modelu lorda na demonic mouncie tego oto:

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... GameStyle=

nie miałem figurki w ręce wiec pytam, czy jezdzieć i rumak są osobno czy może jest tak jak u archaona gdzie nogi są na stale przytwierdzone do rumaka...

z góry dziękuje za odpowiedź

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Oddzielnie.

ODPOWIEDZ