Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Re: Pytania krótkobrodego

Post autor: Filup »

Klafuti pisze:To z resztą wynika z pierwszeństwa zasad armijnych nad ogólnymi. Tak więc gunner's pride chyba również nie pozwala na gonienie nawet przy hatred. Mam rację?
Niestety nie. Bo zasada mowi "may not choose to pursue..." a przy hate nie masz wyboru, gonic musisz. Wiec niestety, ale goopi fast na wilkach/pajkach moze nam dzialo wylaczyc z obiegu na 2-3 tury nawet nie zabijajac nikogo.

Niestety, ale wykorzystanie hate przeciwko przeciwnikowi, ktory go posiada, to jedna z czesciej wykorzystywanych taktyk... o ile sie ja dobrze wykorzysta.

pzdr!
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Tak samo dzieje się gdy jesteś poddany zasadzie frenzy z czarów takich jak Luxurious Torment (Beast of Chaos) czy Hysterical Frenzy (WoCH, działa tylko na jednostki nie będące immune to psychology, czyli Valiant Rune tu pomaga), będziesz musiał gonić.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

Siemanko, ostatnio na turze mialem mala niepewnosc, a wiec:
czy ta runa na cannonie co daje mu przerzut, to ona daje i na trafienie i na odbicie kuli w jednym s3ale?
przyklad:
deklaruje 20 cali, rzucam kostka MISFIRE, przerzucam, wypada 6, potem rzucam na odbicie i MISFIRE, moge przerzucic czy juz nie?
pozdro

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Army book prawdę Ci powie. :) Według mojego działa na to i na to... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

jest napisane ze mozesz przerzucic na trafienie czy na odbicie kuli, ale nie ma nic o tym czy mozesz i to i to w jednym s3ale, wiec nadal niewiem cio jest grane ;D

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Teraz rozumiem. Najlepiej na KS się zapytaj, ja tak zawsze grałem, że mogę tu i tu zawsze zrobić rerol w 1 strzale. :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

Mam pytanie czy jeżeli mam na Tanie Great Weapon i dam mu runę, że zawsze uderza jako pierwszy to czy traci +2 do Siły??
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Jeśli dajesz jakąkolwiek runę na broń traci ona swe normalne właściwości stając się magiczną bronią. Czyli Great weapon traci +2S i strike last, ale zyskuje właściwość którą daje jej runa (w tym przypadku ASF). Tak samo z hand weaponem, który traci właściwość dawania bonusowego +1AS w komplecie z tarczą, jeśli na hand weaponie jest runa.

Jedynym wyjątkiem jest Master Rune of Kragg the Grim, która działa tylko na Great weapony, robiąc je magiczne, ale pozwalając zarówno zachować wszystkie właściwości wielkiej broni. Oczywiście runa ta zajmuje również jedyny slot Master Rune na broni i uniemożliwia wzięcie jakiejkolwiek innej Master Rune na broń.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

tak, chyba że dasz mu również master rune of kragg the grim.

edit: mac pierwszy
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

tak, chyba że dasz mu również master rune of kragg the grim.
No w tym przypadku nie bardzo bo obie runy są Master Rune'ami :P
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

Thx, zrozumiałem :) .
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Mac pisze:
tak, chyba że dasz mu również master rune of kragg the grim.
No w tym przypadku nie bardzo bo obie runy są Master Rune'ami :P
no, w tym przypadku tak :P poza tym IMO to warzywne zestawienie run by bylo 8)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Warzywne ... no cóż i tak możemy takie zrobić dając 2x Rune of Cleaving + ASF, a do tego jeszcze mieć ładną tarczę - choć wszystko 20 punktów drożej. Parę armii ma w swoich spisach magicznych itemów możliwość wyboru dwuręcznej broni, która atakuje zawsze pierwsza.

Ponadto gdyby ten Master Rune of Kragg the Grim, nie był Masterem i działał zarówno na hand weapony, można by z tym kilka fajnych kombinacji zrobić i parę run zyskało by na popularności np. Rune of Kragg the Grim na broń wielką a do tego Master Rune of Smiting można by wtedy było i już była by bardzo dobra kombinacja za 90 punktów. Albo Rune of Kragg the Grimm na broń wielką i Master Rune of Flight (no to byłaby by fajna kombinacja, ale trudna do wyobrażenia sobie hehe).

Bo powiedzmy sobie szczerze, czasem ten Strenght na poziomie 6 jest potrzebny by być pewnym zranienia przeciwnika a tym samym zapewnić iż jego AS nie będzie jego mocną stroną. A w momencie wzięcia Master Rune of Kragg the Grim, nagle inny wybór run na broń sprowadza się do: +1S / +1A / +1hit /+1WS / 2xS jeśli T>=5 / Przerzutów na bohaterze lub monsterze / +1I / płonące ataki - trochę bidnie, bo to czyste pakowanie w staty bez żadnych interesujących zasad. Jakaś zwykła runa za około 30 punktów dająca, że atak który zostanie nie zasave'owany zadaje D3 woundy, byłoby fajne ...
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

gdyby Kragg the grimm nie był master runem [-o< [-o< [-o<
i jeszcze runkę za 30 pts walącą d3 woundy [-o< [-o<

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Co do Rune of Forging: tak możesz przerzucić Misfire zarówno przy dorzucie jak i przy bounce. Tam jest słówko "either".

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

ok dzieki, własnie tak myslałem

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

wybaczcie że tutaj o tym piszę ale nie mamy tematu z dyskusją ogólną, a nie chciałem zakładać nowego by podzielić się taką ciekawostką

widziałem nowego WD z opisem skavenów i battle reportem na 3500
gość grał z krasnalami i, co ciekawe, dostał w dupę!!!!!!!! a krasnale były, jak dla mnie, na maksa hobbystyczne.
w armii miał
generała na tarczy
kowadło
20 hamków
20 slayerów
20 MINERÓW (sic)
20 warriorów
armatę i organki (to była jego CAŁA artyleria)
plus jakieś tam śmietki

skaven wystawił
parę 20-ek slavów,
3x20 clanbraci,
20 verminów
dzwon i piec
doom wheel
jedną piątkę muszkieterów
i, uwaga, tu będzie najciekawsze, piec był w oddziale 50 monków...
do tego ci rat-górnicy i jakis skrimisz
śmiesznie to wyglądało

nie pamiętam dokładnie złożenia bohaterów

rozpiska krasnala moim zdaniem 4funowa a na skavenach się nie znam ale fakt faktem że nowa armia dostała w dupę (GW przeważnie faworyzowała nową armię) no i że zrobiły to wyjebane krasnale. polecam przejrzeć nowego WD każdemu z graczy z brodą

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Ja mam pytanie czy można łączyć rune of spite z rune of iron WSv na na 2+ za 75 pkt:twisted: W zasadach nie znalazłem jednoznacznego zakazu ani przyzwolenia na takie łączenie ale zauważyłem ze inne armie mogą tak łączyć WSv z rożnych źródeł np Woch tylko nie mam ich podręcznika i nie mogę porównać opisów.
Edit: Takie rozwiązanie jest zbyt chore aby było legalne np taki Lord

Unit Name ## Mv WS BS St To Wo In At Ld Sv WSv US Cost
Dwarf Lord 1 3 7 4 4/5 5 3 4 4 10 1+ 2+ 3 295
General; Shieldbearers; Gromril Armour
Runic Talisman Master Rune of Spite; Ward Save 4+ [45]
Runic Armour Rune of Iron (x2); Ward Save 6+ (5+ if 2 runes).; Rune of Stone; [35]
+1 Armour Save. Exception to Rule of Pride.
Runic Weapon Rune of Cleaving; +1 Strength; Rune of Might; Double Strength [45]
against To 5+.
Obrazek

Awatar użytkownika
grb
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: grb »

Witam szanowne grono - od niedawna zaczalem zabawe z WFB - oczywiscie dwarfami. Z tego co wstepnie czytalem, nie jest to obecnie najsilniejsza armia, ale od 15 lat w kazde rpg, crpg, strategie* itp jesli bylo to tylko mozliwe, gralem dwarfami i nie zamierzam zmienic przyzwyczajen tylko dlatego, ze bede obrywal od VC czy innych demonow...
Tyle tytulem wstepu, teraz mam pytanie (przepraszam jesli juz padlo - narazie dobrnalem do 44. strony tego topicu...)
Czy jesli maszyna ma wykuta tylko jedna rune i jest to runa jednorazowa (np. Runa losu) to czy po jej 'zuzyciu' ataki takiej maszyny nadal sa traktowane jako magiczne? Wydaje mi sie, ze tak (runa nadal jest, tyle, ze juz nieaktywna) ale wole sie upewnic.


*nie liczac niechlubnego wyjatku HM&M3 (+WOG) gdzie jakis wesolek umiescil dwarfy w jednym zamku z pegazami i elfami...

EDIT: Juz nieaktualne - na 51. stronie byla odpowiedz : )
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Ja mam pytanie czy można łączyć rune of spite z rune of iron WSv na na 2+ za 75 pkt:twisted: W zasadach nie znalazłem jednoznacznego zakazu ani przyzwolenia na takie łączenie ale zauważyłem ze inne armie mogą tak łączyć WSv z rożnych źródeł np Woch tylko nie mam ich podręcznika i nie mogę porównać opisów.
Edit: Takie rozwiązanie jest zbyt chore aby było legalne np taki Lord
WoCH ma ten bonus, że Mark of Tzeentch jest wyjątkiem od zasad. Ward Save normalnie ze sobą się nie łączy, jednak 6+ z MoT łączy się z innymi Ward Save'ami. A więc kombinacja WS'ów jest zwykle niemożliwa.
Czy jesli maszyna ma wykuta tylko jedna rune i jest to runa jednorazowa (np. Runa losu) to czy po jej 'zuzyciu' ataki takiej maszyny nadal sa traktowane jako magiczne? Wydaje mi sie, ze tak (runa nadal jest, tyle, ze juz nieaktywna) ale wole sie upewnic.
Tak ataki te są nadal magiczne.

Zgadzam się co do HoM&M3 - krasnoludy z elfami to ... meh. Ale sama gra to po prostu KULT!.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Zablokowany