Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Arbiter Elegancji »

Purity Seal do kupienia w sklepach z figureczkami.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
diabloo23
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: diabloo23 »

Lakier matowy Maimieri - świetny, szczególnie jeśli przewidujesz, ze figsy będą często miętoszone w rękach. Spora pucha kosztuje 30 zł i starcza, żeby pokryć sporą część armii.
Obrazek

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

diabloo23 pisze:Lakier matowy Maimieri - świetny, szczególnie jeśli przewidujesz, ze figsy będą często miętoszone w rękach. Spora pucha kosztuje 30 zł i starcza, żeby pokryć sporą część armii.
to jest w sprayu czy do nakladania pedzlem? Szukac w marketach budowlanych czy w sklepach plastycznych? :D
.:prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły:.

Awatar użytkownika
Azganoth
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azganoth »

Codranger pisze:Czy orientuje się ktoś, gdzie w Poznaniu można zdobyć styrodur?
W Poznaniu polecam firmę Król Izolacji - znajduje się koło ronda Obornicka. Tanio jak barszcz, jakieś niecałe 2 lata temu kupowałem tam płyty 160cm x 60cm x 2cm (jeśli dobrze pamiętam) za jakieś 8-9zł sztuka.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Apropo green stuffu. Planuje mocno skonwertowac swojego giganta. GS można remodelowac jak coś schrzanie?

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

Azganoth pisze:
Codranger pisze:Czy orientuje się ktoś, gdzie w Poznaniu można zdobyć styrodur?
W Poznaniu polecam firmę Król Izolacji - znajduje się koło ronda Obornicka. Tanio jak barszcz, jakieś niecałe 2 lata temu kupowałem tam płyty 160cm x 60cm x 2cm (jeśli dobrze pamiętam) za jakieś 8-9zł sztuka.
Dziękować ;]
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Szemkel pisze:Apropo green stuffu. Planuje mocno skonwertowac swojego giganta. GS można remodelowac jak coś schrzanie?
Jak wyschnie to nie, puki świeży to jeszcze możesz poprawić

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

RAFIX pisze:
Szemkel pisze:Apropo green stuffu. Planuje mocno skonwertowac swojego giganta. GS można remodelowac jak coś schrzanie?
Jak wyschnie to nie, puki świeży to jeszcze możesz poprawić
jak wyschnie to zeskrobiesz.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Mamy pytanie dot malowania, co to jest ten NMM ?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Non Metalik Metal- czyli technika polegająca na pomalowaniu metalowych elementów farbami nie metalicznymi

Żeby się za bardzo nie rozpisywać więcej znajdziesz pod podanymi linkami
http://www.coolminiornot.com/article/aid/808
http://www.coolminiornot.com/article/aid/477
http://www.coolminiornot.com/article/aid/300
http://www.coolminiornot.com/article/aid/59

d0bek
Warzywo
Posty: 16

Post autor: d0bek »

Witam,

Chcialbym za okolo 70 zl wejsc do swiata malarstwa warhammera. Planuje malowac vallejo, ale moze ktos mi to odradzi. Gram Imperium . Czyli kilka farbek (powiedzmy metal, czern, braz, bialy, czerwony, bezowy (do skory), zolty (zloty). 7*7 ~ 50. Takie dobre? I jak takie kolory sie fachowo na farbkach nazywaja ?

No i jeszcze pedzelki, chcialbym miec przynajmniej 2. Ile one beda kosztowaly?

Jaki sklep (internetowy) do kupna farbek?

Prosze o odpowiedzi na te kilka pytan, pozdro.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

70 to trochę mało

czarny(chaos black) skóra ludzka (dwarf flash) brąz ( skorchet brown lub Bestial brown) srebrny (gun metal) biały (skull white) zielony (dark engel green lub snot green) jakieś dwa kolory które będą podstawowymi w twojej armii to już jest 70zł
nazwy z palety GW bo w valejo się nie oriętuje
pędzelki magpola polecam chodzą po jakieś 4-7 zł od sztuki (1 i 2 na początek ci wystarczą)

zapomniałem o podkładzie w sprayu czarny lub biały to jakieś 40 zł

d0bek
Warzywo
Posty: 16

Post autor: d0bek »

A ile w takim sprayu ml sie miesci?

Po co mi zielony do imperium?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

400ml

niewiem :roll: np podstawki

d0bek
Warzywo
Posty: 16

Post autor: d0bek »

jakie podstawowe kolory? chyba bialy i czerwony do ubranek ich. A zolty takie zloty tez chyba potrzebny?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

proponuje sobie kupić takie pudełko masz tam wszystkie kolory które ś potrzebne do rozpoczęcia przygody z kolorowaniem swoich żołnierzyków
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1095435

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Przede wszystkim 70 zł to znacznie za mało. 170 to już prędzej. Bo widzisz, do każdego koloru np. czerwony używa się kilku farbek, zwykle 3 + jakiś wash. Domyślam się, że chcesz mieć żołnierzy w mundurach biało-czerwonych, więc do takiego gościa będziesz potrzebował ok. 20 farb (a w Imperium są jeszcze inni, np. rycerze, którzy mają własną kolorystykę, odpowiednią dla poszczególnych zakonów), na szczęście te farby są dość wydajne i tylko na początku jest ciężko :wink: . Potem jest z górki, a jak jeszcze jak nauczysz się ładnie malować, to da się trochę zarobić na zleceniach :) .

Tutaj masz artykuł na ten temat. Jeśli jeszcze go nie czytałeś, powinieneś to zrobić, da Ci ogląd na to ile mniej więcej farbek kupić (jak ich użyć też).
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... aId=600001
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

d0bek
Warzywo
Posty: 16

Post autor: d0bek »

Klafuti pisze:Tutaj masz artykuł na ten temat. Jeśli jeszcze go nie czytałeś, powinieneś to zrobić, da Ci ogląd na to ile mniej więcej farbek kupić (jak ich użyć też).
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... aId=600001
Nie wiem, czy tylko mi ale ten link nie idzie. Ja nie chce jakos swietnie malowac, wystarczy mi pomalowac przecietnie figurki;).

Myslalem, ze odcienie bede uzyskiwal mieszajac np. czerwony z bialym itp., no nie ?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Klafuti pisze:Przede wszystkim 70 zł to znacznie za mało. 170 to już prędzej. Bo widzisz, do każdego koloru np. czerwony używa się kilku farbek, zwykle 3 + jakiś wash.
a mi się wydaje że całą figurkę to można już bardzo ładnie pomalować mając 5-6 farbek, a nie 20.
Wtedy te kilkadziesiąt złoty starcza.


Podstawowe farbki na początek to:
biały, czarny, srebrny, cielisty, brązowy + 2-3 kolory na jakie chcemy malować armie.

Odpowiednio je mieszając i nimi washując można uzyskać zadowalający efekt.

a jak chcesz jeszcze bardziej oszczędzić to trzeba jeszcze bardziej mieszać farbki- np cielisty uzyskiwać z pomarańczowego i białego, a brązowy z pomarańczowego i czarnego, ale to dobre na początek jak się ma naprawdę mało kasy i uczy się malować (po jakimś czasie i ta przemalujesz te figsy ;-) )
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Chłopaki, może mi który powiedzieć jakie wymiary ma templatka płomienia. Chodzi mi o jego długość i szerokość w najszerszym miejscu. A jak by kto jeszcze skan wrzucił to by było super. Proszę o to, bo gdzieś mi przepadł mój, a te co znalazłem w necie są jakieś wielgachne.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ